Wijkvereniging zeeland 125 nieuw zorgcomplex Activiteiten voor jong en oud in Arnemuiden 'Graag duidelijke afspraken' Stralende 103-jarige ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KOKTinG domburg goes middelburg renesse terneuzen zojutelande OOSTSTRAAT 1 GROTE MARKT 1 MARKT 73 HOGEZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 „De samenwerking met Zorgstroom is prima. We mogen bij de architect aan geven hoe we de ruimte willen. Maar over de vrijwilligers, willen we duidelij ke afspraken." donderdag 8 december 2011 voorontwerpbestemmingsplan voor de nieuwe gebouwen in ja nuari ter inzage kan worden ge legd. Na verwerking van de in spraak en instemming door de ge meenteraad, zou dan na de zomer van 2012 begonnen kunnen wor den met de bouw. Eind 2013 moet het gebouw van Zorgstroom klaar zijn. Het gebouw van Woongoed volgt later. Stichting Griffioen De Wijk ver huist vervolgens van haar onderko men in de portakabins naar de nieuwbouw. De stichting overlegt nog met Zorgstroom over de finan ciële constructie die bedacht is voor de exploitatie van de multi functionele ruimte. Het nieuwe gebouw van Zorg stroom vervangt het oude zorgcen trum Swerf-Rust aan de Laurens Stommesweg. Na de verhuizing naar de Griffioenstraat wordt Swerf-Rust gesloopt. Op de plek die vrij komt, zal de Stichting Voor Regionale Zorgverlening zorgwo- ningen bouwen en komt er ruimte voor huizen. Volgens Harry Christiaanse van Stichting Griffioen De Wijk is er nog geen duide lijke afspraak met Zorgstroom over de bijdrage van De Wijk in de ex ploitatie van de multifunctionele ruimte. Dat kost 27.000 euro per jaar. De gemeente geeft 7500 euro subsidie, de rest betalen Zorg stroom en de stichting elk even veel. Omdat De Wijk dit niet kan opbrengen is dit geld omgezet in jaarlijks 800 uur vrijwilligerswerk in de activiteitenruimte. Christiaan se: „Maar wat gebeurt als we dat niet na kunnen komen? Stel dat onze stichting stopt, wat dan? De samenwerking met Zorgstroom is prima. We mogen bij de architect aangeven hoe we de ruimte willen. Maar over de vrijwilligers, willen we duidelijke afspraken." Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. ARNEMUIDEN - Stichting Welzijn- Middelburg biedt zaterdag 17 de cember een activiteitenprogram ma aan in Arnemuiden. Zorgaan bieders SVRZ en Zorgstroom stel len daarvoor hun welzijnsruimten beschikbaar. De dag start om 11.00 uur met de- feestelijke opening van het nieuwe SVRZ-gebouw aan de Dokstraat. Er is gelegenheid om te praten met medewerkers en er is live-mu- ziek. In wooncentrum Beaufort is van 13.00 uur tot 15.00 uur een open dag. Er worden oliebollen en ap pelflappen verkocht en er is gele genheid om mee te doen aan diver se spellen waaronder sjoelen, rum- mykub en biljarten. Stichting Oudheidkundig Mu seum Arnemuiden vertoont op verzoek oude films van Arnemui den in het voormalige stadhuis aan de Langstraat. Medewerkers zijn aanwezig om vragen te beant woorden over de films. In sporthal De Bikken vinden de gebruikelijke sportactiviteiten op de zaterdag plaats. Er zal een be heerder aanwezig zijn om eventue le vragen te beantwoorden. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdale, Rlviera-maisoh, Silk-ka, Lifestyle home collection, Van der Leeden mandwerk, Pip Home, Countryfield, Zusss. KAPELLE - „Op naar de 103", sprak toenmalig burgemeester Siebe Kramer van Kapelle vorig jaar al, op verjaardagsbezoek bij de heer J. Rouw, die toen 102 werd. Die woorden waren profetisch, want Rouw zat er gisteren weer stralend en een jaartje ouder bij in het restaurant van zorgcentrum Ceder hof. Ditmaal kwam burgemeester Anton Stapelkamp namens de gemeente Kapelle. Tot ieders verrassing wipte ook Kramer nog even langs om per soonlijk zijn felicitaties te geven. foto Ronald den Dekker door Carla van de Merbel De laatste voorberei dingen voor de bouw van een woon zorg- en een apparte mentencomplex in de Middelburgse wijk Griffioen zijn begonnen. Op het voormalige sportveld achter de CSW aan de El zenlaan komen zorgwoningen van Zorgstroom en appartementen van Woongoed. De plannen zijn zo goed als klaar. Na de klankbordgroep konden gis teravond belangstellenden kennis maken met het ontwerp tijdens een inloopavond in het Ortho Pe dagogisch en Didactisch Centrum (OPDC) aan de Griffioenstraat. Op het sportveld, tussen de CSW en serviceflat De Middelburcht aan de Henry Dunantlaan, komen twee gebouwen, te bereiken via de Griffioenstraat. Het grootste, vlak bij de Griffioenstraat, telt vier ver diepingen. In dit gebouw van zorg verlener Zorgstroom komen drie groepswoningen voor elk zes geria trische patiënten, dertig driekamer appartementen voor mensen met een zorgindicatie en vijftien appar tementen voor mensen die tijde lijk zorg nodig hebben. Op de benedenverdieping komt een multifunctionele ruimte voor activiteiten. Een deel wordt het .on derkomen van wijkvereniging Stichting Griffioen De Wijk. Het andere gebouw, kleiner van op pervlakte maar met vijf verdiepin gen, komt aan de Domburgse Wa tergang te liggen. Hierin komen dertig appartementen van elk 80 vierkante meter die de Middelburg se woningcorporatie Woongoed in eerste instantie wil verkopen en an ders verhuren. Bewoners kunnen hun auto's parkeren in de parterre. Andere parkeerplekken komen bij het gebouw van Zorgstroom. Van die plekken kunnen er 34 worden gebruikt door personeel van de CSW. Op het terrein tussen en om de twee gebouwen komt veel groen. Projectleider Tony Loogman van de gemeente verwacht dat het Rechts het gebouw van Zorgstroom en linksonder de appartementen van Woongoed, in rood ingetekend op het voormalige sportveld van de CSW. Boven het artikeltje over het nieu we standplaatsenbeleid van de ge meente Vlissingen, gisteren in de ze krant, stond een verkeerde kop. Immers, niet het Jlyeren wordt aan banden gelegd in de Vlissingse bin nenstad, maar het samplen. Met an dere woorden: er mogen nog wel folders worden uitgedeeld, maar geen reclamemonsters. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl (i tevreden, wij tevreden verzekeringen www.bouwmanlifestyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25