Collectie Zeeuwse bieb krimpt fors Zeeland OPHEFFINGS UITVERKOOP Dubbel 24 en 25 De Sprong krijgt vorm op oude Voorborch WALCHEREN 22 en 23 BEZUINIGINGEN 'Met oude boeken kan je de kenniseconomie niet stimuleren' van div complete keukens en inbouwapparatuur Op zaterdag 10 december tussen 10.00 en 16.00 uur almanak Bloemetje voor chauffeurs, van de leerlingen Keukendesign Vlissingen b.v. Bellamypark 6,4381 CJ Vlissingen door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg moet door de opgelegde bezuinigingen het mes zetten in de collectie. Voor het komende jaar hebben di recteur Ton Brandenbarg en plaats vervangend directeur Marlies Jon- gejan al heel wat abonnementen op vakbladen en periodieken opge zegd en er worden minder boeken aangekocht. Dat zal volgens hen al leen maar toenemen omdat de subsidie van de provincie tot en met 2014 elk jaar met drie ton wordt gekort. Ze laten dan ook we ten dat de collectie met 35 procent zal inkrimpen omdat ze minder geld hebben om nieuw materiaal in te kopen. „Als gevolg daarvan zullen we straks lang niet meer al les in huis hebben en zullen klan ten moeten uitwijken naar biblio theken buiten Zeeland of lang moeten wachten omdat wij het materiaal moeten lenen van colle ga-instellingen", aldus Jongejan. Dat zal lang niet altijd lukken om dat die instellingen ook te maken hebben met bezuinigingen, zo waarschuwt ze. Ze voorziet dat de bezuinigingen flink door zullen werken in de Zeeuwse samenleving. „Want met oude boeken kan je de kenniseco nomie niet stimuleren." Ook stu denten zullen volgens Branden barg 'vaker misgrijpen' als ze op zoek zijn naar informatie. Datzelf de geldt volgens hem voor juris ten, predikanten, managers en an deren die voor hun beroep of stu die informatie nodig hebben. Medewerkers van de Zeeuwse Bi bliotheek gaan wel in kaart bren gen wat de gevolgen zijn van het niet meer aankopen van bepaalde boeken en tijdschriften. Branden barg: „Wat wordt gemist en wat niet, dat willen we weten zodat we misschien toch nog bij kunnen sturen." Bezoekers van de Zeeuwse Biblio theek die op zoek zijn naar een ro man van Karin Peters, een cd van Guus Meeuwis, een reisgids over Oostenrijk of een Italiaans kook boek zullen volgens het directie team vanaf 2013 merken dat ook daar op wordt bezuinigd. Vanaf dat jaar krijgt de instelling tien pro cent (190.000 euro) minder subsi die van de gemeente Middelburg. De bezuinigingen zullen geen ge volgen hebben voor de openingstij den. Wel voor het personeel. Vaca tures worden alleen nog opgevuld door interne verschuivingen. Griffioen maakt kennis met nieuw zorgcomplex Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Het zal nog wel even duren voordat de naam De Sprong is ingeburgerd, maar op het terrein van voorheen sport complex De Voorborch verrijzen in rap tempo een nieuwe sporthal en sportzalen voor de middelbare scholieren van het Nehalennia en de CSW. De contouren zijn inmid dels zichtbaar. De bouw loopt geheel volgens plan, aldus de gemeente Middel burg. In april volgend jaar moeten de hal en de sportzalen af zijn. Daarna kan de oude Voorborchhal worden afgebroken en een tweede nieuwe sporthal worden neerge zet. En als die er staat kunnen de sportverenigingen die nu nog in de nog oudere hal aan de Nassau- laan onderdak hebben naar De Sprong verhuizen. Naast de zalen en hallen wordt het complex ook voorzien van een sportkantine, 225 parkeerplaatsen, 300 fietsparkeerplaatsen en een openbaar speelterrein. Begin 2013 wordt het nieuwe sport complex volledig in gebruik geno men. foto Ruben Oreel Donderdag 8 december 2011 'Catharinakerk is ook het huis van het dorp' Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Mevrouw heeft contactlenzen, al zo'n 40 jaar. Ze raakt er nog al eens een kwijt. Dan moeten alle huisgeno ten zoeken. Iedereen knielt dan op de vloer, met een zaklantaarn in de aan slag. Onlangs gebeurde het weer: een lens kwijt en zoeken maar. Tevergeefs. Dus leefde ze verder met één lensje. De volgende dag belde ze de oogarts met de opdracht om een nieuwe lens te bestellen. Na 8 dagen werd er ge beld dat deze was aangekomen. Kos ten: 159 euro. 's Avonds de nieuwe lens ingedaan, maar ze zag alles dub bel. Paniek. Ze wilde zo snel moge lijk de lens terugsturen en haalde nieuwkomer uit haar oog. Ze slaakte een kreet, dacht even nog dubbel te zien, maar het was echt. Er zaten twee zachte lenzen op haar vinger. Tien dagen lang zat het verlo ren gewaande exemplaar diep in de oogkas verscholen. MIDDELBURG - Scholieren van het Edudelta College in Goes waren woensdagmorgen extra vroeg uit de Veren. Op de Dag van de Chauf feur wilden zij op vijf grote bussta tions bloemstukjes uitreiken aan de buschauffeurs die hen elke schooldag weer vervoeren. De leer lingen stonden op de busstations Middelburg, Goes, Terneuzen, Tho- len en Zierikzee. Yvonne Husslage van Connexxion en Veolia Transport kan de actie enorm waarderen. „Wij vinden het een mooi gebaar van de leerlin gen. Het geeft aan hoe persoonlijk het scholierenvervoer is in Zee land."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21