'Rijk moet Borssele 2 steunen' 'Dominee riep niet op tot slaan' 6 en 7 Tanja Nijmeijer geeft teken van leven Man opgepakt voor bedreiging wethouder KERNCENTRALE Gedeputeerde Kees van Beveren wil minister Maxime Verhagen zien te overreden Dramatische voetbalavond voor Ajax Freek de Jonge: Bouw nieuw theater onzin Tineke Postma speelt open en vrij saxofoon WALCHEREN Onstuimig 10° DONDERDAG 8 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 293 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Lekker anoniem schelden via het internet 12 Redding van de euro geeft Europa richting HILVERSUM Tanja Nijmeijer, de Nederlandse die zich aansloot bij de Colombi aanse terreurbeweging Fare, heeft een teken van leven gegeven. Ze gaf eind vorige maand een inter view dat gisteravond werd uitge zonden in Nieuwsuur. Nijmeijer ver haalt van angstige momenten tij dens bombardementen op kampe menten van de Fare in de jungle. pagina 9: 'einde Fare niet nabij' DEN HAAG De uitspraken over het kastijden van kinderen, die de hersteld-her- vormde predikant Albert Vlietstra uit Katwijk opschreef in een kerk blad, zijn niet strafbaar. Dat schrijft staatssecretaris Teeven (Justitie) in antwoord op Kamervragen. Teeven gaat ervan uit dat Vlietstra niet wil de oproepen tot het toepassen van lijfstraffen of wüde aanzetten tot kindermishandeling. Hij beroept zich op de toelichting die de predi kant in een krant gaf op de uitspra ken. Vlietstra kwam in opspraak toen hij in zijn kerkblad citeerde uit het boek De plichten der ouders van de ze- ventiende-eeuwse predikant Jaco bus Koelman: 'Als uw kinderen kas tijding verdiend hebben, kastijdt hen dan zonder u te laten afhou den door het geroep of gesmeek van uw kinderen, hoewel u wat verzachting mag geven.' BERGEN OP ZOOM Een 59-jarige man uit Halsteren is gisteren aangehouden voor de be dreiging van wethouder Ton Lins- sen van Bergen op Zoom. Onder een artikel op de website van BN/De Stem plaatste de man een dreigende tekst Daarin uitte hij kri tiek op het beleid van de wethou der. De man verwachtte niet dat zijn reactie zou worden geplaatst. pagina 12 en 13: lekker schelden |ns 15% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688H5555301 door Ben Jansen middelburg - Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA) wil dat het Rijk meedoet aan een tweede kern centrale. Verlenen van een vergun ning is niet voldoende. „We willen het Rijk erbij hebben." Minister Maxime Verhagen (EL&I) heeft het de afgelopen we ken een en andermaal onder streept: het Rijk steekt geen geld in een tweede kerncentrale. Van Beveren legt zich daar niet bij neer. „Er is nog nooit een kerncen trale gebouwd zonder overheids steun. Banken zullen van het Rijk garanties willen hebben voordat ze in de medefinanciering van een kerncentrale stappen. Dan kan het Rijk net zo goed deelnemen in de bouw. Zo valt er nog wat aan te verdienen ook." Van Beveren is van plan de komen de maanden zijn partijgenoot Ver hagen rechtstreeks te benaderen en de kwestie ook voor te leggen aan politieke partijen in de Twee de Kamer. Volgende week vrijdag nemen de Staten van Zeeland een beslissing over het voornemen van Delta een vergunning voor een tweede kerncentrale aan te vragen. Dan gaat het om te beginnen om een bedrag van 60 miljoen euro. Van Beveren kan zich voorstellen dat daarbij wordt aangetekend dat tot eind volgend jaar hooguit de helft daarvan wordt uitgegeven. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn welke partners Delta heeft gevon den. Volgens Van Beveren moet Delta zich niet blindstaren op het Franse EDF, waarmee al een inten tieverklaring is getekend. „Het Duitse RWE is een minstens zo se rieuze kandidaat, ik heb daar een zekere gretigheid geconstateerd." middelburg - Een likje verf voor de oude schouwburg en je kunt er weer jaren tegen. Cabaretier Freek de Jonge heeft zich gemengd in de discussie over de bouw van een theater op het Molenwater in Mid delburg. De ionge: „Het is onzin om een nieuw gebouw neer te zet ten als je vervolgens geen geld wilt steken in de programmering. Dat zie je overal in het land. Al jaren. Ik begrijp daar niets van", aldus De Jonge. In de stad woedt al ja ren de discussie wat de beste plek is voor de schouwburg. Volgens De Ionge is dit niet de hoofdzaak. Hij vindt dat een gemeente vooral moet streven naar een breed po diumaanbod in plaats van het meeste geld in stenen te investe ren. De raadscommissies Alge meen Bestuur en Ruimte praten vanavond over de schouwburg. pagina 22: 'Opmerking over nieuwe schouwburg geheel aan mijn eigen brein ontsproten'. amsterdam - Ajax heeft zich gisteravond niet weten te plaatsen voor de volgende ronde van de Champions League. De landskampioen verloor op eigen veld van Real Madrid (0-3). Olympique Lyon profiteerde dankbaar en verpletterde Dina- mo Zagreb (1-7). Daardoor bekeren de Fransen op basis van een beter doelsaldo verder op het hoogste Europese clubniveau. Bij Ajax, dat verder voetbalt in de Europa League, wees iedereen na afloop van de laatste groeps wedstrijd met de beschuldigende vinger naar de Portugese leiding. Zo keurde scheidsrechter Ma nuel De Sousa Neves Moreira de Sousa voor rust op advies van zijn assistent twee keer ten onrech te een doelpunt van Ajax af. foto Olaf Kraak/ANP pagina 28: Ajax voelt zich bestolen Internetreacties maken krantensite levendig reageer op www.pzc.nl reacties: 486 Ik ben blij een Zeeuw te zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1