81 buitenland Europees verdrag kopzorg Cameron Premier Di Rupo k BlLClW IK 0909-5010558 O B&C GROOT-BRITTANNIË Premier zit klem in eurocrisis Maak kans op raamdecoratie van Rivièra Maison t.w.v. 1500,- BSS B M Bel naar: €0,60 per gesprek Amerikaanse ambassadeur terug naar Syrië Hof: illegalen niet vast Doden strijd Somalië woensdag 7 december 2011 De economische onrust in Europa is in toenemende mate een hoofd pijndossier voor David Cameron. Doordat Groot-Brittannië niet tot de eurolanden behoort, heeft hij weinig invloed op de oplossing die voor de eurocrisis wordt bedacht. En dat terwijl er voor de econo mie veel op het spel staat. De euro landen zijn immers de grootste handelspartner van Groot-Brittan- nië. Wat Merkel en Sarkozy betreft, zijn er twee mogelijkheden: het nieuwe verdrag zal gelden voor al le 27 EU-lidstaten, of als dit lastig blijkt, enkel voor de zeventien eu rolanden. Beide opties zijn niet ideaal. Doet Groot-Brittannië niet mee aan het nieuwe verdrag, dan heeft Cameron een minder goede onderhandelingspositie en is het lastig om de Londense City te be hoeden voor regulering. Wil Cameron juist wel onderdeel uitmaken van een nieuw verdrag, dan zal hij een hele waslijst mee krijgen van zijn eurosceptische To- ry-collega's om de relatie met de EU volledig te 'heronderhande len'. Dat deze anti-Europese senti menten binnen Camerons partij springlevend zijn, bleek nog geen twee maanden geleden. Tijdens een Lagerhuisstemming gingen toen 79 Tory's in tegen de rege- ringslijn en stemden voor een refe rendum dat over de Britse relatie met Europa zou moeten gaan. Bij een nieuw verdrag zullen zij ongekende druk op Cameron uit oefenen om hun gewenste volks stemming te realiseren, dat zij met de steun van rechtse euroscepti sche kranten denken te kunnen winnen. Uit een recente peiling blijkt dat 40 procent van de Brit ten ervan overtuigd is dat Groot- Brittannië beter af is zonder een EU-lidmaatschap. Simon Bulmer, hoogleraar Europe se Politiek aan de Universiteit van Sheffield vindt dat Cameron zijn backbenchers ervan moet overtui gen dat de economie prioriteit heeft. „De eurozone moet worden gered. Dit is niet de tijd om te her onderhandelen over de Brits-Euro- pese relatie. De kiezer zal de Con servatieven uiteindelijk afrekenen op economische resultaten, niet op het lidmaatschap van de EU." Het liefst zou David Came ron het onderwerp links la ten liggen, maar de Britse premier heeft geen keus: de kwelgeest Europa blijft hem achtervolgen. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk Door de roep van de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Nico las Sarkozy om een nieuw Euro pees verdrag is de discussie over de EU in de Conservatieve Partij van David Cameron opnieuw op gelaaid. Als oppositieleider beloofde Came ron dat hij een nieuw Europees verdrag aan de Britten zou voorleg gen in een referendum. Maar de premier zei maandag dat een der gelijk referendum niet noodzake lijk is omdat 'Londen geen verdere invloed overdraagt aan Brussel'. B&C Raamdecoratie en Rivièra Maison hebben samen een prachtige raamdecoratie collectie ontwikkeld. De stijlvolle stoffen in mooie, pure tinten en de sfeervolle details zorgen voor een totaal nieuwe beleving in raamdecoratie! RAAMDECORATIE De Rivièra Maison raamdecoratie collectie bestaat uit rolgordijnen, vouwgordijnen, gordijnen en houten horizontale jaloezieën. Elk raamdecoratie product heeft een persoonlijk tintje, zoals een decoratief zakje, prachtige houten knopen of een jute band. De modellen hebben allemaal een bijzondere naam gekregen. Van 1st Avenue tot 7th Avenue, van Kingsbridge tot Brooklyn Bridge. De raamdecoratie wordt op maat gemaakt en maakt ieder raam bijzonder. De collectie is verkrijgbaar bij geselecteerde Rivièra Maison winkels en bij meer dan 100 woninginrichters die u kunt vinden op www.bece.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (e 0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 9 december 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RV6 Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) De Belgische premier Elio di Rupo (links) en vicepremier en minister van regering. Cisteren werd de ploeg beëdigd. BRUSSEL - De nieuwe Belgische re gering onder leiding van Elio Di Rupo is gistermiddag beëdigd. In het kasteel van Laken legden der tien ministers, inclusief de pre mier en de zes staatssecretarissen, voor koning Albert II de eed af Daarmee komt een einde aan de langstlopende formatie ooit. Bel gië ging 13 juni 2010 naar de stem bus. Als winnaar kwam de Vlaams-nationalistische N-VA uit de bus, maar van de nieuwe rege ring maakt deze partij geen deel uit. Het nieuwe kabinet wordt ge vormd door Vlaamse en Waalse so cialisten, christendemocraten en li beralen. Om 15.15 uur nam de koning als eerste de eed af van Di Rupo. De eerste minister, een Waalse socia list, sprak de eed uit in het Frans, Nederlands en Duits. Daarna nam de koning de eed af van de minis ters en staatssecretarissen. Opval- WASHINGTON - De Verenigde Sta ten gaan hun belangrijkste gezant terugsturen naar Syrië. Dat heeft een bron dichtbij president Oba- ma gezegd. Ambassadeur Ford werd op 22 oktober teruggehaald naar de VS wegens het toenemen de geweld in Syrië. Volgens de re gering is het van belang aanwezig te zijn in Syrië om getuige te zijn van het geweld. De Syrische autori teiten zeggen gisteren te hebben voorkomen dat 35 'gewapende ter roristen' het land betraden. De 'ter roristen' raakten bij de grens met Turkije verwikkeld in een vuurge vecht. Na het incident vluchtte de groep terug naar Turkije. lend was dat de meeste Vlaamse bewindslieden de eed alleen in het Nederlands aflegden, terwijl hun Waalse collega's dit zowel in het Frans als in het Nederlands de den. De nieuwe regering zet fors in op bezuinigingen en besparingen. De partijen kwamen onder meer over een dat een werknemer veertig in plaats van 35 jaar werkzaam moet zijn geweest voordat hij met ver vroegd pensioen kan gaan. Daarnaast worden premies zoals de aftrekbaarheid voor groene au to's afgeschaft en worden sigaret ten en sterke drank duurder. Ook het ambtenarenapparaat wordt niet gespaard. Andere belangrijke punten zijn de splitsing van de tweetalige kieskring Brussel-Hal- le-Vilvoorde en staatshervormin gen waarbij bepaalde bevoegdhe den van federaal naar gewestelijk niveau verschuiven. mmmssmmsmmsmmmmmmmmmmmmmsm LUXEMBURG Europese landen mogen illegalen van wie is vastgesteld dat ze weg moeten, niet opsluiten wegens ille gaal verblijf. Een gevangenisstraf tijdens de terugkeerprocedure zou indruisen tegen Europese regels, bepaalde het Europees Hof van Jus titie. Als een illegaal na de procedu re zonder geldige reden blijft, mag hij wel worden opgesloten. NAIROBI Bij gevechten in het zuiden van So malië zijn de afgelopen dagen meer dan veertig strijders van de is- lamistische Shabaab-militie ge dood. Dit heeft een legerwoord- voerder in Nairobi gisteren laten weten. Kenia begon acht weken ge leden aan een militaire interventie in het buurland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8