61 binnenland Oud-directeur van 't Hofnarretje wil schade op gemeente verhalen Minister schrapt adviesraden kabelpakket Verraden door een bonnetje van broodjes kroket woensdag 7 december 2011 door llona de Ruyter DEN HAAG - De lokale programma raden, die de kabelexploitanten ad viseren over het analoge kabelpak ket, zullen gaan verdwijnen. Dat schrijft minister Marja van Bij- sterveldt (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schrappen van de raden is on derdeel van de nieuwe mediawet van de minister. Daarin is onder meer opgenomen dat het wettelij ke basispakket van tv-zenders wordt verdubbeld van vijftien naar dertig zenders. Volgens de minister zijn er toene mende bezwaren tegen de lokale programmaraden. De advisering is omslachtig, soms ondoorzichtig en geeft aanleiding tot steeds meer geschillen. De rechter of het Com missariaat voor de Media moeten die conflicten dan weer oplossen. Ook de kabelbedrijven, commer ciële omroepen en de gemeenten zijn volgens de minister ongeluk kig met het systeem. De program maraden adviseren de kabelmaat schappijen welke zenders in het pakket moeten, buiten de door de overheid verplichte zenders. De programmaraden lieten giste ren in een reactie weten dat de mi nister hiermee grote groepen kij kers in de steek laat. „Zij ziet af van een regeling die tv-kijkers daadwerkelijk invloed geeft op hun (digitale) tv-pakket." Telecombedrijven zijn voor zichtiger geworden bij het maken van onderlinge af spraken. Tien jaar geleden trof de NMa een bonnetje aan, waaruit bleek dat mensen van KPN en de voorgangers van Vodafone en T-Mobile gezamenlijk een broodje kroket hadden gegeten. „Sindsdien is iedereen, zeker op het hoogste niveau, extreem voorzichtig", zegt een van de klokkenluiders in de verklaring die hij heeft afgelegd bij een notaris. „Bovendien werd ie dereen daarna nauwkeurig geïn strueerd door de juridische afde ling. Ik ook. Dat had echter niet tot gevolg dat prijsafspraken niet meer gemaakt werden. Ze werden alleen beter verhuld. Zo deden tij dens directievergaderingen marke tingafdelingen na gedegen onder zoek voorstellen over prijs- en pro positie voor het daarop volgende kwartaal. In plaats van het voor stel serieus te bespreken, werd het door de directie weggewuifd. De directie gaf vervolgens een andere prijs of propositie die het zou moe ten worden. Ik kan me een verga dering herinneren waarin een di recteur met een glimlach zei: 'Dat komt wel goed'. Voor de goede luisteraar was het daarbij duidelijk dat die directeur al prijsafspraken met andere aanbieders had ge maakt. Inderdaad bleek in het kwartaal daarop dat de drie grote telecomaanbieders precies deden wat die directeur voorspeld had." SWEETDEAL VAN DE DAG Maak je kerst compleet met de Royal Pine kunstkerstboom (180cm) van Tefneth import. AMSTERDAM - Albert Drent, oud-di recteur van kinderdagverblijf 't Hofnarretje, stelt de gemeente Am sterdam aansprakelijk voor de door hem geleden schade naar aan leiding van de Amsterdamse ze denzaak. 't Hofnarretje is een van de kinder dagverblijven waar hoofdverdach te Robert M. werkte. Volgens de voormalig directeur, die nog wel aandeelhouder is, heeft hij afgelo pen jaar door toedoen van de ge meente niet zelf actie kunnen on dernemen na inspectierapporten van de GGD. Gisteren werd be kend dat stadsdeel Zuid een dwangsom van 30.000 euro heeft opgelegd aan een vestiging van 't Hofnarretje omdat de medewer kers geen" cursus hebben gevolgd om de ontwikkeling van kinderen te stimuleren. Nadat de omvangrijke zedenzaak in december vorig jaar aan het licht kwam, trad Drent af als direc teur. Dit na kritiek dat hij te wei nig had gedaan met meldingen over seksueel misbruik door M.. Een groep ouders deed aangifte te gen hem, maar het Openbaar Mi nisterie besloot onlangs dat Drent niet wordt vervolgd. Volgens Drent is zijn kinderdagver 't Hofnarretje in Amsterdam. blijf door het handelen van de bur gemeester en de gemeente bescha digd. Hij houdt ze verantwoorde lijk voor negatieve uitlatingen over hem en zijn onderneming. De schade is volgens hem enorm. Een woordvoerder van burgemees ter Van der Laan stelt dat de stap van Drent 'de wereld op zijn kop' is. „De gemeente heeft zich nota bene vanaf december vorig jaar het lot van de kinderen, ouders en het personeel aangetrokken. In die zin heeft Drent als eigenaar van 't Hofnarretje juist eerder profijt ge had van de gemeente." zie onze website:binnenland Drent was eerder dit jaar te gast bij Pauw Witteman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6