Van der Vleuten (68) was een rasechte aanvaller 261 sport Zitskiër Van der Klooster begint nagenoeg fit aan nieuw seizoen Onderzoek naar gebaar De Ruiter Judoka Moerman (14) op stage naar Japan In Memoriam 1943 - 2011 Promotie skeeleraars Tolhoek, Steenbakker Nicodem is spel nog niet verleerd woensdag 7 december 2011 Tijdens zijn vakantie in de Dominicaanse Republiek is plotseling oud-beroepsren- ner Jos van der Vleuten overleden. Hij was een ech te Helmonder, maar verhuis de op latere leeftijd naar Nieuw- en Sint Joosland, waar hij zich verdienstelijk maakte bij de organisatie van verschillende wielere- venementen. Van der Vleu ten werd 68 jaar. door Koen de Vries De Vleut was in zijn hoogtijdagen erg popu lair in Nederland. Hij was altijd bereid com mentaar te geven en deed dat vaak met een kwinkslag. Hij was ook ge liefd om zijn aanvallende manier van rijden, herinnert Jo de Roo zich. De Bevelander reed in 1966 sa men met hem in de ploeg Televi- zier. Van der Vleuten was net be roepsrenner, De Roo's carrière zat er al een eind op. „Jos vloog er altijd in. Hij heeft heel veel gewon nen, vooral kleinere koersen", ver telt De Roo. „Later had hij ook in zaken veel succes. Jos was een fijne collega met wie ik m'n hele leven contact ben blijven houden." Van der Vleuten was beroepsren ner van 1965 tot 1973. Hij koerste in beroemde ploegen. Naast Televi- zier waren dat onder meer Goud smid Hoff, Peugeot BP Michelin en Willem II-Gazelle. Lomme Dries- sens was ooit zijn ploegleider, Cees Pellenaars ook. Hij was de meester knecht van diverse grote renners, ZEIST De aanklager betaald voetbal van de KNVB is een vooronderzoek be gonnen naar Excelsior-doelman Wesley de Ruiter. De sluitpost stak na afloop van het duel met Ajax, za terdagavond, zijn middelvinger op naar het publiek in de Arena. De aanklager heeft bij de Rotter damse club om uitleg gevraagd. Op basis van beeldmateriaal heeft hij een vooronderzoek ingesteld. GOES Judoka Mauk Moerman (JudoGoes) is uitgenodigd voor een trainings stage en teamtoernooi in het Japan se Fukuoka. Het veertienjarige ta lent uit Goes reist over twee we ken af naar het Verre Oosten met een Zuid-Nederlandse selectie. Moerman boekt al het hele jaar goe de resultaten. Hij werd onder meer tweede in de klasse -60 kilo op het NK or 'er vijftien jaar. onder wie Jan Janssen en Rini Wagtmans. Zes keer startte hij in de Ronde van Frankrijk, vijf keer haalde hij finish. Die ene keer dat het niet lukte, was in 1968, toen hij ziek aan het vertrek stond. Hij had paratyphus. Juist in dat jaar won Jan Janssen de Tour. „Mijn huisarts vond dat ik moest thuisblijven. Ik was eigenwijs en ging toch. Ik dacht dat ik wel zou herstellen. Dat gebeurde dus niet. In die eerste etappe was het na 130 kilometer af gelopen. Ik had geen macht meer", vertelde Jos van der Vleuten in 2005 aan de PZC. Zijn beste Tour-klassering behaal de hij in 1971. Van der Vleuten werd dertigste in het eindklasse ment „En dat terwijl ik helemaal geen klimmer was. Ik was in dat jaar de meesterknecht van Rini Wagtmans en moest hem ook in de bergen zoveel mogelijk bij staan", vertelde hij in hetzelfde arti kel. Van der Vleuten keek met ple zier terug op zijn Tour-ervaringen, ook al slaagde hij er niet in om ooit een rit te winnen. Hij zat er MIDDELBURG De skeeleraars Antwan Tolhoek (Yerseke) en Niels Steenbakker (Big- gekerke) maken promotie. Beiden mogen in het nieuwe skeelersei zoen uitkomen in de A-categorie, de hoogste groep. Tolhoek en Steen bakker eindigden de voorbije com petitie als B-rijders bij de eerste tien in het eindklassement van de KPN Inline Cup en maken op grond van die prestatie een stap omhoog. KWADENDAMME Het driebandenteam van Hoon- dert/de Waard won in de derde di visie met ruime cijfers van BV Sprundel 3: 6-2. Raymond Nicodem bewees dat hij het spelletje nog niet is verleerd en bond Rudy Maes met groot gemak aan zijn ze gekar. Ook Frans de Koek en Piet Koek wonnen hun partijen. Gerrit Blom moest als enige zijn tegen stander feliciteren. een paar keer dichtbij, maar kwam niet verder dan ereplaatsen. „Eén keer dacht ik dat ik had gewonnen, in Le Touquet Paris-plage. We wa ren met vier man weg. Aan het eind moest er nog een plaatselijk rondje worden afgelegd. Ik sprintte te vroeg. Ik dacht dat we er al wa ren, maar we moesten nog een rondje. Ja, toen werd ik dus vier de." Zijn grootste successen behaalde hij in de Ronde van Spanje. Van der Vleuten was geen sprinter, maar won desondanks het punten klassement in de Vuelta van 1966. Dat jaar won hij geen etappe. Dat deed hij wel in de Ronde van Span- door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is na zijn ingrij pende schouderblessure nagenoeg terug op zijn oude niveau. „Ik zit nu op 90 a 95 procent", zei de 34-jarige Vlissinger voordat hij gis teren naar Zuid-Duitsland vertrok. Daar begint hij eind deze week aan het nieuwe seizoen. Van der Klooster maakte in februa ri van dit jaar een harde smak tij dens een afdaling in Canada. De schouder waarmee hij de klap had opgevangen, was daarna zwaar ge havend. Voor de Walchenaar zat het seizoen er meteen op. In mei ging hij onder het mes. Eén van zijn schouderpezen werd gerepareerd en de bicepspees werd weer op zijn plek gelegd. Daarna stelde Van der Klooster alles in het werk om weer fit te worden voor deze winter. „Dat is wonderbaar- je van 1967,1970 en 1972. Wielrennen was vroeger een stuk zwaarder dan tegenwoordig, vertel de Van der Vleuten in een inter view in 2008. In de Tour reed hij ooit een etappe van 359 kilometer. „Ach ik had ervoor gekozen. Fiet sen was mijn passie. Ik deed mijn werk fluitend. En ik heb ook best aardig verdiend. Ik heb een jaar ge had dat ik in de Tour zo'n 12.000 gulden kreeg. Dat was in die tijd een enorm bedrag. Mij hoor je niet klagen." Zo'n tien jaar geleden verhuisde Van der Vleuten voor zijn geliefde Tanja naar Nieuw- en Sint Joos land, waar hij een graag geziene in- lijk goed gelukt", stelde hij. „Zelfs de dokter vond het bijzonder om te zien hoe sterk mijn schouder weer is. Waarschijnlijk komt dat doordat ik in een rolstoel en mijn schouder veel gebruik." Sinds half oktober traint Van der Klooster weer voluit. Hij heeft, tot zijn grote opluchting, geen angst overgehouden aan de val van tien maanden geleden. „Ik ging de afge lopen weken weer net zo hard als ik gewend was. En ik merk dat de drive om me te verbeteren er nog altijd is." Voor de beste zitskiërs van de we reld staat een soort van overgangs seizoen voor de deur. Er is geen WK en er zijn ook nog geen kwali ficatiemomenten voor de Paralym pische Winterspelen van Sotsji. Van der Klooster: „Voor mij is dit jaar het belangrijkste dat ik laat zien dat ik nog steeds bij de we reldtop hoor." woner werd. Middelburgs burge meester Schouwenaar, een fervent wielerliefhebber, verbond hen in de echt. Van der Vleuten maakte zich in Zeeland verdienstelijk bij de organisatie van verschillende wielerevenementen, zoals dikke- bandenwedstrijden en de Ster Zeeuwsche Eilanden. Hij fietste in en buiten Zeeland nog regelmatig mee met prominentenkoersen, maar moest die activiteit staken toen hij last van zijn hart kreeg. Na twee zware operaties ging het weer een stuk beter met hem. Vrij dag kreeg hij echter een hersen bloeding, waaraan hij gisteren over leed. Dat moet hij dan doen tijdens de Europa Cups en World Cups. He laas voor Van der Klooster kan hij in geen enke skioord uitkomen op zijn specialiteit, de afdaling. „Dat heeft alles te maken met geld. In onze kleine sport ontbreken de grote sponsors. Aan de afdalingen zijn hogere veiligheidseisen voor de pistes verbonden, omdat op dat onderdeel onze snelheid het hoogst is, en dus zijn de kosten ho ger. Organisatoren van wedstrij den kiezen daarom eerder voor een Super-G of slalom." Van der Klooster heeft afgelopen jaar niet alleen gerevalideerd, maar is ook druk geweest met een ver huizing. Hij woont sinds enkele maanden in Tienhoven, een dorp net boven Utrecht. „Ik blijf Zeeuw in hart en nieren, hoor", zei hij. Maar voor zijn bedrijf K-J Projects is het handiger om in het midden van het land te zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66