zeeland 119 verder met havenplan Huizen De Ruyterstraat maatreden in in januari tegen vlakte Brouwerijstraat Gezonken droogdok De Schroef geborgen Activiteiten in kassen te volgen via webcam Uit op Zondagmiddag met My Way Music Dorpsraad krijgt voor speelbos 15.000 euro Kerstmiddag in sfeer op boerderij Tragel Kerstmarkt met soep, glühwein en wafels voor nog veel groter Saeftinghedok al klaar woensdag 7 december 2011 SLUISKIL Een in september gezonken droog dok (96 bij 16,5 meter) van scheeps werf De Schroef in Sluiskil is maan dag geborgen. Wagenborg Towage Delfzijl voerde de berging uit met DUC Diving uit Urk. Het dok zonk door een technisch defect en liep daarbij twee grote scheuren in de zijkasten op. Die zijn onder water gedicht, waarna het dok weer kon drijven. Het is rijp voor de sloop. WESTDORPE Wie dat wil, kan sinds gisteren via een webcam de activiteiten volgen in het voorlichtings- en opleidings centrum voor de glastuinbouw in het kassencomplex bij Westdorpe. Er is onder meer te zien hoe begin december geplaatste cherrytoma- tenplantjes ontwikkelen. Alle beel den van een seizoen worden opge slagen en in een film verwerkt. De webcam is te vinden op http://wer- kenindekas.nl/media/webcam. www.pzc.nl Kijk in het het Z2-journaal naar een item over de vondst van een prehis torische bijl in Terneuzen: www.z2.nl TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HULST Uit op Zondagmiddag biedt zon dag een middag vol muziek en ge zelligheid in dienstencentrum de Lieve aan de Brood markt in Hulst. Ingrid Pieters van My Way Music zingt en speelt populaire nummers waarop gedanst kan worden. Aan vang 14.20 uur. De toegang is gra tis. Uit op Zondagmiddag wordt ge organiseerd door Stichting Welzijn Hulst. CLINCE De dorpsraad Clinge heeft van Dow 15.000 euro gekregen voor de realisering van een speelbos in de Clingse bossen. „We zijn nu bezig met de uitwerking", zegt voorzit ter Ellen Verstraten. Omdat het een natuurlijk geheel moet blijven ko men er geen speeltuigen. Wel een waterspeeltuin en een aarden wal die een natuurlijke tribune vormt. Er kunnen straks concerten en op tredens worden gegeven. Tragel neemt een deel van het onderhoud op zich. De aanleg van het speelbos begint in maart of april. CLINGE Na twee jaar ingesneeuwd te zijn geweest probeert de afdeling groen van Tragel in Clinge zondag op nieuw een gezellige kerstmiddag te organiseren, 13.00 tot 17.00 uur. Op de boerderij speelt een orgel, Ben nie de Vet speelt gitaar en de fanfa re zorgt voor een muzikale verras sing. Buiten is er een kerstmarktje, een winterterras, erwtensoep en glühwein. In de kas demonstreert de bonsai-club een aantal naaldbo men en er worden vogelvoedertaar- ten gemaakt. SINT - JANSTEEN Benko antieke bouwmaterialen en brocante aan de Hemelstraat ver keert van vrijdag tot en met zon dag in kerstsfeer. In verschillende stands worden aan kerstgerelateer- de artikelen aangeboden. Het vari eert van cadeautjes, kleding, bloem stukken, hebbedingetjes, woonac cessoires en keramiek tot interieur artikelen. Met soep, glühwein, broodjes en wafels wordt ook aan de inwendige mens gedacht. Open: dagelijks van 11 tot 18 uur. TMC Magazijn Bedrijventerrein De Poel Scottweg 14 Goes www.tmcwoonwinkels.nl door Raymond de Frel axel - De huurwoningen in de Bankertstraat en De Ruyterstraat in Axel wijken halverwege januari voor de bouw van een gezond heidscentrum. Drie huizen zijn nog bewoond. Twee bewoners zijn in afwachting van de oplevering van een koop huis. De derde, Akke ('Akketuut') Bijland, krijgt opnieuw een wo ning aangeboden voor haar gezin. Zij wees twee eerdere aanbiedin gen af, omdat die huizen te klein zouden zijn voor haar, haar vijf kinderen en huisdieren. „We bie den nu één van onze grootste wo ningen -met vier slaapkamers- in Axel aan. Als dit weer niet lukt, weet ik het ook niet meer. Dan moeten we ons beraden op andere vervolgstappen", zegt manager woondiensten Boud Bakels van Woongoed ZeeuwsVlaanderen. Eigenlijk wilde de woningcorpora tie in december beginnen met de sloop, maar de laatst overgebleven bewoners krijgen nog even respijt. Bakels: „De ene wilde tot januari blijven, omdat ze dan in haar nieu we woning kan. De andere wilde om dezelfde reden tot maart blij ven, maar dat gaat echt niet. Op 15 januari moeten zij hun huizen leeg opleveren." groede - Er komen geen extra ver keersmaatregelen in de Brouwerij straat in Groede. Dat schrijft het Sluise college aan raadslid Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebe lang). Die vroeg actie, omdat de Brouwerijstraat wordt gebruikt door zowel recreatieve verkeers deelnemers, onder wie fietsers, als transportvoertuigen richting be drijven aan de rand van het dorp. Volgens het college rijdt vrachtver keer, mede door geplaatste snel heidsremmers, langzaam door de straat. Maatregelen om 'zwaar ver keer' vrij baan te geven, leiden juist tot gevaarlijke situaties, vre zen B en W. Ook het wegdek wordt voorlopig niet aangepakt Het gaat om de grootste uit breiding van de Antwerp se haven in de afgelopen 40 jaar. Het plangebied is 1500 hec tare groot, een gebied vergelijkbaar met de binnenstad van Antwer pen (binnen de Grote Ring). Er moeten ruim 400 woningen en boerderijen voor wijken. Behalve het toch al zo geteisterde dorp Doel (nog 230 huizen) worden de gehuchten en woonkernen Ouden Doel, Rapenburg, Saeftingen, Sint Antonius, Muggenhoek en delen van Oud- en Nieuw Arenberg van de kaart geveegd. Dorpen als Kiel- drecht en Prosperdorp verdwijnen achter een buffer. En dat allemaal voor de aanleg van het nieuwe Saeftinghedok vanaf Doel richting Kieldrecht: 4150 me ter lang en 600 meter breed. Veel groter nog dan het deels onge bruikte Deurganckdok dat 2600 bij 450 meter meet. Het Saeftinghe dok beslaat 720 hectare. De rest van de te verwerven grond (820 hectare) dient als natuurcompensa tie. De actievoerders hebben be rekend dat met de haven uitbreiding astronomische bedragen gemoeid zijn. Het Deur ganckdok kostte tot nu toe 594 mil joen euro (160 miljoen euro meer dan geraamd), de nieuwe plannen vergen ruw geschat een klein mil jard. „Economisch is er in Vlaande ren anno 2011 voor dit soort finan ciële avonturen geen enkele ruim te", oordeelt het comité. Burgemeester Marc Van de Vijver van linkeroever-gemeente Beveren ontkent dat de gemeente is over vallen door de dreigende verdwij ning van Ouden Doel en Rapen burg. Van de Vijver maakt zich sterk voor het behoud ervan. Op het kabinet van Vlaams minis ter Philippe Muyters (ruimtelijke ordening) wordt ervan uitgegaan dat de Vlaamse regering begin 2012 een besluit neemt over de toe komstige bestemming van het ge bied rond Doel. Wat nu op tafel ligt, is nog niet definitief; er wordt nog aan gesleuteld. Na de goedkeu ring van de plannen krijgen de pol derbewoners nog volop gelegen heid hun zegje te doen, aldus een kabinetswoordvoerder. Die mededeling wordt in de pol der met hoongelach ontvangen. het havengebied. Die dag lag een minutieus uitgewerkt Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan (GRUP) voor de afbakening van de Antwerpse haven op tafel. En dat zonder een maatschappelijke kosten-batenanalyse, volgens Doel 2020, terwijl die in 2009 wel is be loofd in het Vlaamse regeerak koord. Jan Creve van het actiecomité weet nu al dat er voor het groot schalige plan momenteel zeker géén maatschappelijk draagvlak is; het is overbodig en financieel abso luut niet te behappen. Doel 2020 heeft er inmiddels bij de Vlaamse regering op aangedrongen direct een einde te maken aan 'deze ver doken besluitvorming'. Volgens Creve proberen de regering en het Antwerps Havenbedrijf de polder- bewoners 'het plan in alle stilte door de strot te duwen'. en het kerkorgel, verhuizen naar het buurdorp. foto Camile Schelstraete WITTE PAAKDSTKAAT 3 GOES0113-212729

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59