Zeeland PZC Kinderopvang houdt zich nog staande Muzikanten zorgen voor ergernis Stichting: Winkels niet op zondag open 0ude Pastorie in S,uis wordt gesloopt ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 BEZUINIGINGEN Opzeggingen en nieuwe aanmeldingen houden elkaar in evenwicht Woensdag 7 december 2011 Antwerpen is al veel verder met havenplan Hulster begraafplaats 'Père Lachaise' brokkelt steeds verder af Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BKB»MararaKBaBKa83 door Harmen van der Werf terneuzen - Ondanks de forse be zuinigingen op de kinderopvang die per januari 2012 ingaan, is in Zeeuws-Vlaanderen nog nauwe lijks iets merkbaar van een vermin derde vraag naar opvang. Alleen in grensplaatsen als Sas van Gent is sprake van een lichte daling. Enke le ouders hebben gekozen voor op vang in België waar kinderen al vanaf tweeënhalf jaar naar de ba sisschool mogen. „Wij hebben al in oktober de prij zen voor 2012 bekendgemaakt. Op onze website staat een rekenmo del. Ouders kunnen daarmee bere kenen hoeveel extra geld zij vol gend jaar aan kinderopvang kwijt zijn. Gelukkig heeft dat niet tot een grote terugloop geleid", geeft directeur Rianne Vons van stich ting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren aan. Vons houdt nauwgezet de ontwik kelingen in de gaten. Ze signaleert 'wel veel wijzigingen'. „Een aantal ouders kiest ervoor minder dagde len af te nemen. Ook zijn er opzeg gingen, maar daar staan nieuwe aanmeldingen tegenover. Het valt dus mee, maar de groei van de laat ste jaren is eruit." Alle ouders moeten in 2012 bij een gelijkblijvend aantal opvanguren een hogere eigen bijdrage betalen. Voor het eerste kind valt de stij ging nog mee, al moeten met na me mensen met een lager inko men procentueel aanzienlijk meer betalen. Ouders met een belast baar inkomen tot 18.099 euro beta len nu 54 eurocent per uur, dat wordt 83 eurocent. Ouders die 116.637 tot 119.412 euro verdienen, zijn dit jaar 4,27 euro per uur kwijt en in 2012 4,48 euro. De op vang van het tweede kind - waar voor veel minder moet worden be taald dan het eerste kind - gaat voor alle inkomens tweeënhalf keer zoveel kosten. De rijksoverheid snijdt diep in de kinderopvangtoeslagen, omdat die volgens Den Haag te veel zijn ge stegen, van één miljard euro in 2005 naar drie miljard in 2010. De ze kabinetsperiode moet er 774 miljoen euro af. Kinderopvang-di- recteur Vons spreekt van 'een slecht signaal'. „We willen dat meer mensen deelnemen aan het arbeidsproces, zeker in de zorg. Dit beleid helpt daar niet bij." Vons voorziet 'de komende drie, vier jaar een moeilijke periode'. Ze verwacht daarna een tegenbewe ging om meer mensen aan het werk te krijgen. door Raymond de Frel terneuzen - Veel ondernemers en winkelend publiek in Terneuzen ergeren zich aan het stijgend aan tal straatmuzikanten, verkopers van daklozenkranten en bedelaars in de binnenstad. Klachten van winkeliers over de toename van het aantal straatmuzi kanten en verkopers waren voor ondernemerskoepel Centrum Ma nagement (CM) reden te toetsen hoe de rest van Terneuzen hier over denkt. Een kleine veertig pro cent ergert zich voortdurend aan de soms opdringerige verkopers en muzikanten, blijkt uit een en quête op de website van CM. Bijna twaalf procent voelt zich niet meer op zijn gemak door hun aan wezigheid en wil dat politie en ge meente ingrijpen. Nagenoeg een kwart (24 procent) vindt dat de ge meente maximaal twee locaties voor verkoop en muziek moet aan wijzen. Een net zo groot percenta ge stelt dat de verkopers bij het straatbeeld horen. Woordvoerster Saskia de Vries meldt dat de ge meente niets kan doen, zolang de openbare orde niet wordt ver stoord. „Sinds 2006 hebben straat muzikanten en verkopers geen ver gunning meer nodig. Die regel is toen uit de APV geschrapt." Straatmuzikanten en verkopers van daklozenkranten in de Terneuzense binnenstad zorgen bij een aanzienlijk deel van het winkelend publiek voor erger nis, blijkt uit een enquête van Coördinatie Management. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst terneuzen - De Stichting Tegen Verruiming Zondagopenstelling roept de Terneuzense gemeente raad op zorgvuldig af te wegen of winkels op zondag open mogen of niet. Vele tientallen winkeliers, me dewerkers én consumenten uit de gemeente Terneuzen zijn volgens de stichting tegen wekelijkse zon dagopenstelling. Terneuzen is verplicht gedegen on derzoek te doen onder winkeliers én personeelsleden naar het draag vlak voor koopzondagen. De uit komst van dat onderzoek moet zwaar meewegen in de besluitvor ming en los staan van de toeris tische aantrekkingskracht van dor pen en stadjes, stelt stichtingsvoor zitter Henry Konijn in een brief De kleine winkeliers staan onder druk van supermarkten en andere grootwinkelbedrijven, die elke zon dag open willen zijn. Kleine zelf standigen kunnen om principiële en sociale redenen niet mee en dreigen ten onder te gaan aan on eerlijke concurrentie en brood roof Uiteindelijk leidt omzetver lies tot sluiting van winkels van zelfstandigen. „Leegstand van win kelstraten en winkelcentra leidt tot 'afbraak van de sociale cohesie en gaat ten koste van de leefbare samenleving", waarschuwt de Stichting Tegen Verruiming Zon dagopenstellingen. SLUIS - De pastorie van de voorma lige kostschool Sint Jozef aan de Nieuwstraat in Sluis gaat waar schijnlijk tegen de vlakte. De ge meente Sluis bereidt een bestem mingsplan voor om mogelijk te maken dat er een nieuwe woning kan worden gebouwd. De eigenaar van de grond moet daarvoor eerst het huidige pand slopen. Toen het voormalige kostschool complex in 1990 gesloopt werd om de bouw van park Groenevelt mogelijk te maken, bleef de pasto rie uit 1908 staan. Die werd in ge bruik genomen als woning, maar kwam in 1997 leeg. Het gebouw werd vervolgens in de verkoop ge zet. Mede wegens de slechte staat van het huis - de muren zitten vol vocht - bleek er geen interesse. De eigenaar wil de woning nu slopen. Ondanks het feit dat het gebouw wordt aangeduid als 'cultuurhisto risch waardevol', kan Sluis een ver zoek tot sloop, als ze dat al zou wil len, niet weigeren. De kavel wordt straks bij Groenevelt getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57