sport 125 déja vu Chelsea-spits Drogba redt vege lijf trainer Villas-Boas Vader Knebel maakt Rabobank-familie compleet Ajax boert goed in Europa CHAMPIONS Zieke Robben niet mee naar Manchester City woensdag 7 december 2011 Ajax mag het lopende seizoen al als financieel ge slaagd beschouwen als het zich voor de achtste fina les van de Champions League plaatst. In dat geval groeit de omzet van de Amsterdamse club in Europa naar 25 miljoen euro. hamstringblessure. Hij kan vandaag foto Olaf Kraak/ANP niet met de pet naar gooit omdat hun rol is uitgespeeld." De analist van Ajax zag Zagreb dit seizoen twee keer spelen tegen Real Madrid, dat vanavond te gast is in de Arena. Bruins Slot noemt Real 'een voetbalvechtmachine'. „Ik heb ze de afgelopen maanden vrij intensief gevolgd. Ze laten niets lopen, zijn hard, pezig en technisch. Alles wat ze doen, ge beurt vanuit een strakke organisa tie en een gesloten defensie. Dat is toch een beetje de Portugese in slag van coach José Mourinho." Niet voor niets steekt de ploeg uit de Spaanse hoofdstad de rivaal uit Barcelona dit seizoen naar de kroon. Luttele dagen na Ajax-Real Madrid wordt in stadion Santiago Bernabeü El Clasico gespeeld. Vol gens Bruins Slot, die zelf jarenlang als assistent van Johan CruijfF bij Bar^a werkte, is dat duel niet beslis send in de Primera Division. „Ik acht Barcelona nog steeds in staat om met hun eigen stijl van voetbal len deze wedstrijd te winnen. Maar als Real kampioen wordt, dan is dat omdat die ploeg over 38 competitiewedstrijden beter in staat is om alles eruit te halen wat erin zit." De spion van De Boer was ook aanwezig bij de vijfde poulewed strijd van het toen reeds geplaatste Real Madrid tegen Dinamo Zagreb (6-2). Mourinho spaarde die avond een aantal vaste krachten, onder wie Cristiano Ronaldo en doel man Iker Casillas, en na één helft (bij een 4-0 voorsprong) wisselde hij ook Mesut Özil, Xabi Alonso en Sergio Ramos. Bruins Slot: „Hij doet dat nu ook tegen Ajax, met het oog op de wedstrijd tegen Bar celona. Maar ik vind het gevaarlij ker voor Ajax om tegen de reser ves van Real te spelen dan tegen de basisploeg. De vaste krachten zullen sneller op de automatische piloot overschakelen, terwijl de re serves zich willen bewijzen en juist erg naar de letter van de wet ten van Mourinho zullen voetbal len. Ik verwacht een gedisciplineer de en gedreven tegenstander." londen - Trainer André Vil- las-Boas kan bij Chelsea voorlopig weer even vooruit. De 34-jarige Portugees leidde Chelsea gistera vond alsnog naar de laatste zestien in de Champions League. De En gelse ploeg zette concurrent Valen cia in Londen met 3-0 opzij en voorkwam daarmee naar alle waar schijnlijkheid een vroegtijdig ver trek van de voormalige succes- coach van FC Porto. Routinier Di- dier Drogba scoorde twee keer voor de dominerende thuisploeg. Chelsea moest winnen of met 0-0 gelijkspelen om de achtste finales voor de negende keer op rij te ha len. Een doelpuntloze remise zat er al na drie minuten niet meer in. Drogba, die nog niet weet of hij volgend seizoen nog bij de 'Blues' speelt, opende de score met een diagonaal schot waarop doelman Diego Alves misgreep (1-0). Valencia, zonder de geblesseerde Hedwiges Maduro, leek nauwelijks aangeslagen door de snelle tegen valler. Jordi Alba schoot in de vijf de minuut op de paal en kort daar na moest doelman Petr Cech red ding brengen op een uithaal van GROEP E Chelsea-Valencia 3-0 (2-0). 3. Drogba 1-0, 22. Ramires 2-0, 76. Drogba 3-0. Scheidsrech ter: Rocchi (Ita). Racing Genk-Bayer Leverkusen 1-1 (1-0). 30. Vossen 1-0, 79. Derdiyok 1-1. Scheidsrechter: Tagliavento (Ita). Chelsea 6 3 2 1 11 15- 4 Bayer Leverkusen 631 210 8- 8 Valencia 6 2 2 2 8 10- 7 RacinkGenk 6 0 3 3 3 2- 16 GROEP F Borussia Dortmund-Olympique Marseille 2-3 (2-1). 23. Blaszczykowski 1-0, 32. Hum mels 2-0 (strafschop), 45+4. Rémy 2-1, 85. Ayew 2-2, 87. Valbuena 2-3. Scheidsrechter: Webb (Eng). Olympiakos Pireaus-Arsenal 3-1 (2-0). 16. Djebbour 1-0, 36. Fuster 2-0, 57. Benayoun 2-1, 89. Modesto 3-1. Scheidsrechter: Mallen- co (Spa). Arsenal 6 3 2 1 11 7- 6 Ol. Marseille 6 3 1 2 10 7- 5 Olympiakos Pireaus 6 3 0 3 9 8 - 6 Didier Drogba wordt omhelst door zijn ploeggenoten na de 1-0. David Albelda. Chelsea profiteerde halverwege de eerste helft opnieuw van slecht verdedingswerk bij Valencia. Drog ba zette de aanval op waarna Ra- Bor. Dortmund 6 114 4 6-12 GROEP G FC Porto-Zenit St. Petersburg 0-0. Scheids rechter: Carballo (Spa). Apoel FC-Shaktar Donetsk 0-2 (0-0). 62. Adriano 0-1, 78. Seleznyov 0-2. Scheidsrech ter: Hategan (Roe). Apoel FC 6 2 3 1 9 6- 6 Zenit St. Petersb. 6 2 3 1 9 7- 5 FC Porto 6 2 2 2 8 7- 7 haktar Donetsk 6 1 2 3 5 6 - 8 GROEP H Barcelona-Bate Borisov 4-0 (1-0). 35. Rober to 1-0, 60. Montoya 2-0, 63. Pedro 3-0, 88. Pe dro 4-0 (strafschop). Scheidsrechter: Collum (Sch). Viktoria PIzen-AC Milan 2-2 (0-0). 47. Pato 0-1, 48. Robinho 0-2, 89. Bystron 1-2, 90+3. Duris 2-2 Scheidsrechter: Vad (Hon). FC Barcelona AC Milan Viktoria Plzen Bate Borisov 6 5 1 0 16 20- 4 6 2 3 1 9 11- 8 6 1 2 3 5 4- 11 6 0 2 4 2 2-14 mires verdediger Victor Ruiz te snel en te slim af was, 2-0. De wed strijd op Stamford Bridge leek daarmee gespeeld. Valencia kon Chelsea na de rust niet echt meer bedreigen. De beste kansen waren ook voor de thuis ploeg. Met name de sterke Drogba was bij vlagen ongrijpbaar. Een kwartier voor tijd bepaalde hij de eindstand op 3-0 waarna hij vrijwel meteen een publiekswissel kreeg. Nu de klus in de Champions Lea gue is geklaard, kan Villas-Boas zijn blik weer op de Engelse com petitie richten. Maandag wacht op Stamford Bridge een nieuwe krachtproef Dan komt koploper Manchester City op bezoek. Het verschil tussen de twee kapitaal krachtige clubs bedraagt al tien punten. Olympique Marseille verzekerde zich bij Borussia Dortmund met een late zege (2-3) van de tweede plaats in groep F en gaat dus ook door. Zenit St. Petersburg hield concurrent FC Porto in Portugal op 0-0 en eindigde nog als num mer twee in groep G. münchen - Bayern München moet het vandaag in het laatste groeps- duel in de Champions League te gen Manchester City stellen zon der Arjen Robben. De Neder landse international is gisteren met griep achtergebleven in Duits land. Ook Toni Kroos reisde om dezelfde reden niet mee naar Enge land. Bayern München is al zeker van de eerste plaats in de groep. „We kun nen met een gerust gevoel aan de wedstrijd beginnen, maar we zul len er toch alles aan doen om de drie punten mee naar huis te ne men", zei aanvoerder Philipp Lahm. door Ad Pertijs utrecht - Rick Zabel is toegetre den tot de almaar uitdijende Rabo bank-familie. De vandaag achttien jaar wordende zoon van oud-sprin ter Erik Zabel komt naar de oplei- dingsploeg van de Nederlandse wie- Ierformatie omdat die „de beste en meest professionele" is van alle maal. De ooit door lan Raas opgerichte ploeg staat echter niet alleen garant voor kwaliteit. In 2012 begint de bankiersploeg aan haar zeventien de seizoen en daar komen er min stens nog eens vier bij. Oftewel: de Rabo Wielerploegen zijn vooral een toonbeeld van duurzaamheid. Directeur Harold Knebel presen teerde naast Zabel gisteren in het Utrechtse hoofdkantoor van de bank nog eens 66 renners. „De fa milie is nu compleet", stelde hij te vreden vast. Onder zijn bewind werd enkele jaren geleden al een off-road-ploeg toegevoegd aan het geheel en met het in huis halen van het vrouwenteam van Marian ne Vos, meent Knebel dat zijn ge zin voltooid is. In de familie Rabobank leeft ieder een met elkaar mee. ,Het delen van kennis en kunde", noemt vader Knebel dat. Vrouwenploegleider Je roen Blijlevens helpt de sprinters van de andere teams en offroad- coach Richard Groenendaal is er in de crossen ook voor Marianne Vos. Terugkijkend op 2011 stipte Knebel voor de profjaloeg plus- en minpun ten aan. „Het was een jaar met een bliksemstart, gevolgd door veel val len en opstaan. Kortom, een jaar met twee gezichten." Hij roemde het aantal zeges (26) en vond dat het team zichtbaarder en aanvals- lustiger koerste. Daar stond volgens hem tegenover dat de kopmannen onder hun potentieel hebben ge presteerd. Knebel gaat er vanuit dat het vol gend jaar allemaal anders wordt. Het drie jaar durende project 'Tijd voor talent' komt dan in de afslui tende fase. „Het wordt het jaar van de laatste stap die nog gemaakt moet worden. Het is de tijd voor de aansluiting met de top." De di recteur doelt daarbij op de vooral door de ploeg zelf opgeleide talen ten. Vier van hen sieren dan ook de nieuwe presentatiegids: Robert Gesink (25), Bauke Mollema (25), Steven Kruijswijk (24) en Lars Boom (25). Huisvader Knebel hoopt niet al leen dat zijn kroost vele successen zal brengen, hij wil er ook zorg voor dragen dat zijn grote familie tot in de lengte der dagen zal voort bestaan. Een dag nadat teameige naar Zdenek Bakala van Omega Quick Step liet weten dat het tijd is geworden voor een nieuwe, duurza mere aanpak, pleitte ook Knebel voor een nieuw businessmodel voor wielerploegen. „Het kan niet zijn dat met het wegvallen van een sponsor een heel team ophoudt te bestaan." Bakala en hij zijn volgens Knebel niet de enigen die voor hun ploeg een merknaam willen creëren, die duurzaam gefinancierd moet wor den. „Ik weet dat veel teambazen er net zo over denken." Knebel zegt niet te mogen klagen met het geld dat zijn oude baas in de teams stopt. „Maar wij kunnen niet zo veel reserves opbouwen om het een jaar zonder sponsors uit te zin gen." Hij denkt dat wielerploegen nu ook andere financieringsbron nen moeten gaan zoeken. Als dat lukt, wordt Rabo misschien nog eens een familie van oud geld. Eind 2013 stapt Mathieu van der Poel over van de junioren naar de beloften. Dan kan hij de eerste zoon van een oud-Raboprof wor den, die toetreedt tot het oranje keurkorps. En wie weet geeft Erik Zabel hem dan wat sprinttips. Robert Gesink tijdens de ploegpre- sentatie in Utrecht. jbobarh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55