Zeeland PZC 1x7 Gemeente belooft maatwerk regiotaxi y Man berooft bejaarde vrouw De beste SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BEZUINIGEN Wethouder wil voor schrijnende gevallen hoger kilometerbudget beschikbaar stellen Ingetogen vergaderen na ongeluk raadslid i almanak Gymzaal wijkt voor grasveldje Woensdag 7 december 2011 Wereldlicht) esdag is voor alle overleden kinderen Ploeteren om het hoofd boven water te houden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ■IHlUllll.if^W>limill|lnm—llim»i—MI—ailiIbi—BUI WWIill II1* IWbil'l lUWUWilimillliHlllilimiWIilllll" Hliliil l'llllll—I door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Wethouder Gilles Hou tekamer weet dat het moeilijk wordt, maar hij is vastbesloten maatwerk te leveren om te voorko men dat mensen slachtoffer wor den van de bezuinigingen op de re giotaxi. Voor schrijnende gevallen wil hij een hoger kilometerbudget beschikbaar stellen. De tarieven voor de gebruikers van de regiotaxi gaan per i januari 2012 voor ongeveer een kwart van de gebruikers ervan omhoog. Al leenstaande 65-plussers met een netto maandinkomen van 1366 eu ro of hoger moeten dan 1,30 euro per kilometer gaan betalen in plaats van het lage tarief van 18 cent per kilometer. Ook aan echtparen en gebruikers jonger dan 65 met een inkomen van anderhalf keer het minimum belastbaar inkomen wordt dat ta rief in rekening gebracht. Hetzelf de geldt voor mensen die per jaar meer dan 2000 kilometer in een re giotaxi afleggen. Het bezuinigings plan heeft al heel wat stof doen op waaien. Onder andere patiënten platform het Klaverblad en het platform voor mensen met een be perking hebben forse kritiek op het bezuinigingsplan. Houtekamer realiseert zich terdege dat er daadwerkelijk mensen in de problemen kunnen komen en wil er alles aan doen om dat - in nau we samenwerking met de gemeen telijke afdeling Werk, Inkomen en Zorg - zoveel mogelijk te voorko men. „De afdeling zet de mens centraal en dat doet deze wethou der ook", aldus Houtekamer. De wethouder vindt dat de gebrui kers van de regiotaxi in deze óók een eigen verantwoordelijkheid hebben. Van houders van de regiotaxi-pas mag verwacht worden dat ze ook zelf op zoek gaan naar alternatie ven zoals meerijden met familie of kennissen of het delen van een re guliere taxi. De gemeente heeft een inkomens- onderzoek gedaan naar de huidige regiopashouders. Bijna een op de vijf heeft de ge meente laten weten dat ze vrijwil lig die pas inleveren. Van de reste rende pashouders komen 750 per sonen in aanmerking voor het lage tarief Bij elkaar 461 pashouders gaan het hoge tarief betalen. zie ook pagina 18: 'Geïsoleerd zijn is altijd schrijnend' I BURGH-HAAMSTEDE - Onder toeziend oog tegen de vlakte. De gemeente Schou- aan vandalen. Wat er voor terugkomt, is on- Zodra het bouwwerk helemaal tegen de vlak- j van kinderen van groep zeven en acht van wen-Duiveland heeft opdracht gegeven voor duidelijk. Volgens een woordvoerder van de te is en het puin is opgeruimd, wordt het basisschool De Kirreweie gaat de gymzaal de sloop om te voorkomen dat het leegstaan- gemeente zijn er geen plannen voor het ter- perceel geëgaliseerd en waarschijnlijk inge- aan de Bernhardstraat in Burgh-Haamstede de gebouw verder verkrot en ten prooi valt rein. zaaid met gras. foto Dirk-Jan Gjeltema wmÊÊmmmmtmmmÊiÊmtimÊBmÊÊKamÊmmmmÊm ZIERIKZEE In het Schouwen-Duivelandse ge- mentehuis wordt deze week ingeto gen vergaderd. Dit in verband met het verkeersongeluk waarbij 1 D66-raadslid Serge Vogelenzang uit Zierikzee (27) maandagochtend zeer zwaar gewond raakte. Dat maakte burgemeester Gerard Rabe- link gisteren bekend. Vogelenzang is opgenomen in het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. IWIIIIIIIIIHIII' ZON N EMAl RE Een 87-jarige vrouw is gisteren in haar woning in de Margrietstraat in Zonnemaire beroofd van haar geld. Een onbekende man kwam rond het middaguur aan de deur. Hij vroeg de vrouw of ze kaarten wil de kopen voor een goed doel. De vrouw pakte haar portemonnee om een bijdrage te geven. De slechtziende vrouw had diverse tBmmzm&sns^&issmssaaici Tip? redactie@pzc.nl bankbiljetten in haar hand toen de jongeman plotseling het geld uit haar handen griste en ervandoor ging. Vermoedelijk heeft de man meer dan honderd euro buitge maakt De vrouw is ongedeerd ge bleven bij het voorval. De politie weet niet of het bij deze ene beroving is gebleven en roept mensen die iets soortgelijks is over komen op zich te melden. Men probeert al langer op allerlei manieren het imago van Zeeland op te krikken, maar de stroom negatie ve mediaberichten over de provincie doen die missie geen goed. Zo bleek uit een recent onderzoekje dat een Zeeuws accent als minst sexy wordt beschouwd, werd afgelopen week rondgebazuind dat Zeeland tot de slechtst bereikbare provincies van Ne derland behoort en, als klap op de vuurpijl, meldde het Centraal Bu reau voor de Statistiek gisteren dat nog geen kwart van de Zeeuwen een hogere opleiding heeft genoten. Ook daarmee staat Zeeland landelijk ge zien onderaan. Maar niet getreurd, we zijn ook er gens de beste in. Namelijk in overal de slechtste in zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47