241 sport Ajax-scout Bruins Slot heeft Van Halst geeft 'gedoe' bij Twente toe AJAX-REAL MADRID Ajax kan de knock-outfase van de Champions League bijna niet meer ontgaan. Scout Tonny Bruins Slot roept herinneringen op aan het toernooi van negen jaar geleden, toen de club ook overwinterde. Handbalsters kloppen ook Kazachstan Tiende WB-zege voor skiër Ligety Contador triomfeert in Ronde van Jeruzalem Vijfde Olympische Spelen voor Raddiffe Biatlete Neuner kondigt afscheid aan De Boeck stapt op bij VW 'Merckx wordt Commandeur' woensdag 7 december 2011 SAO PAULO De Nederlandse handbalsters hebben opnieuw een ruime zege geboekt op het wereldkam pioenschap in Brazilië. Oranje ver sloeg gisteravond Aziatisch kam pioen Kazachstan met 32-20. Bij rust stond de ploeg van bonds coach Henk Groener al met 18-8 voor. Zondag overrompelde Neder land het zwakke Australië met 53-15- Nederland deed met de winst goe de zaken voor de stand in groep B. Het team behield de tweede plaats achter Rusland. De eerste vier in de poule gaan door naar de achtste finales. BEAVER CREEK De Amerikaanse skiër Ted Ligety heeft gisteren de wereldbekerwed strijd reuzenslalom in Beaver Creek gewonnen. Hij kwam op de Amerikaanse piste tot een totaal- tijd van 2.40,01 en was daarmee 0,69 seconde rapper dan de Oosten rijker Marcel Hirscher. De Noor Kje- til Jansrud werd derde. Het was voor Ligety zijn tiende we reldbekeroverwinning uit zijn car rière. JERUZALEM Alberto Contador heeft gisteren op zijn 29e verjaardag de eerste Ronde van Jeruzalem gewonnen. Dé Spaanse wielrenner Soleerde naar de winst in de slechts 28 kilometer lange wedstrijd, die bestond uit tien rondjes door het oude deel van de Israëlische stad. Ook het deelnemersveld was be perkt, want Contador nam het op tegen zijn ploegmakkers van Saxo Bank en een groep voornamelijk Is raëlische wielrenners. De drievoudig Tourwinnaar is nog altijd verwikkeld in een doping- kwestie. Hij wacht op het oordeel in de zaak bij het internationaal sporttribunaal CAS. LONDEN De Britse atlete Paula RadclifFe kan zich definitief opmaken voor haar vijfde Olympische Spelen. De 37-ja- rige marathonloopster is samen met Scott Overall en Mara Ya- mauchi opgenomen in het Britse team voor de marathon. „Het is heel bijzonder om in je ei gen land aan de Spelen te kunnen meedoen. Ik ben echt in de zeven de hemel dat ik in de selectie ben opgenomen", aldus RadclifFe. HOCHFILZEN De Duitse biatlete Magdalena Neu ner beëindigt na dit seizoen haar loopbaan. Zij vertelde dit gisteren. De pas 24-jarige Neuner veroverde tot nu toe een recordaantal van tien wereldtitels en behaalde 25 overwin ningen in de wereldbeker. Bij de Spelen vorig jaar in Vancouver won ze twee keer goud, op het onder deel achtervolging en massastart „Het is tijd voor verandering. Er wachten veel nieuwe uitdagingen op mij buiten de sport."' door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax staat op de drempel van de achtste finales van de Champions League. De club kan zich vanavond in de Arena te gen Real Madrid vermoedelijk zelfs een (kleine) nederlaag permit teren. Het komt analist Tonny Bruins Slot bekend voor. „De ge schiedenis herhaalt zich," zegt hij. „En laten we hopen op dezelfde af loop als in 2002." Ook toen was Bruins Slot de man die de tegenstanders van Ajax aan een tactische inspectie onder wierp, met Ronald Koeman als hoofdtrainer. De Amsterdammers zitten nu ongeveer in hetzelfde parket als negen jaar geleden. Op nieuw is Olympique Lyon de oppo nent die tijdens de laatste groeps wedstrijd op afstand moet worden gehouden zonder dat sprake is van een rechtstreekse confrontatie. Bruins Slot: „Wij stonden in 2002 één punt voor op Lyon en het on derlinge resultaat was in ons voor deel, want we hadden ze twee keer verslagen. Öp de laatste dag speelden wij in de Arena tegen In- ter en Lyon moest uit naar Rosen borg. In de tweede helft kwam Ajax op een 2-0 achterstand, door kopgoals van Hernan Crespo. Kort voor tijd ben ik in ons kantoortje naar Rosenborg-Lyon gaan kijken. Het stond daar 1-1. In blessuretijd kreeg Sonny Anderson een gewél dige kans op de 2-1, maar hij gleed uit. Toen het was afgelopen ben ik naar boven gerend, naar het veld, want onze wedstrijd was nog be zig. De euforie in het stadion was groot, ondanks het feit dat we zelf verloren van Inter. We hadden het geflikt, we waren een ronde verder met een piepjonge ploeg." Hij somt de namen van de voetbal lers van toen moeiteloos op: Ibra- VENLO - Glen De Boeck (40) ver trekt per direct als trainer van VW-Venlo. Hij kwam tot zijn be sluit na gesprekken met het be stuur en de technische staf van de Limburgse nummer laatst uit de eredivisie. De Boeck gaf vrijdag na de neder laag van 7-0 bij Heracles al aan dat hij vindt dat zijn selectie kwaliteit mist. Voor de Belgische coach is nu naar zijn mening een situatie ontstaan waarin hij niet optimaal kan functioneren. „Ik kan niet brengen wat ik zelf wil. Het is een weloverwogen besluit dat volledig bij mij ligt", aldus De Boeck, die benadrukt dat hij geen conflict heeft met bestuur, technische staf of spelers. De Boeck is de derde trainer die dit seizoen in de eredivisie ver trekt. Eerder stapte Erwin Koe man op bij FC Utrecht. In de voor bereiding van dit seizoen ging Ma rio Been weg bij Feyenoord. himovic, Chivu, Van der Vaart, Maxwell, Pienaar, Van der Meyde, Trabelsi. „We schopten het dat jaar bijna tot de halve finales." De situatie nu in Groep D van de Champions League lijkt sterk op door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Ze hebben een tijdje de schijn opgehouden naar de bui tenwacht toe. Hoewel het een pu bliek geheim was dat het tussen Jan van Halst en Joop Munster man niet meer klikte, lieten beide partijen voortdurend weten dat er sprake was van een vrijwillig ver trek van de manager algemene za ken van FC TNvente. Van Halst, zo luidde de officiële verklaring, was na al die jaren gewoon toe aan iets anders. Ook Munsterman gaf die reden aan om vervolgens te bena drukken dat hij nog altijd een pri ma verstandhouding heeft met Van Halst. Maar mensen die in de voorbije periode Van Halst tegenkwamen, zagen allemaal hoeveel pijn het af scheid van de club hem had ge daan. Toch bleef Van Halst zwij- die van toen, maar is niet identiek. Ajax heeft immers een voorsprong van drie punten op Lyon. Boven dien hebben de Fransen ook nog een achterstand van zeven doel punten te overbruggen op de Am- gen, tot deze week in het week blad NuSport. Daarin geeft Van Halst voor het eerst in het open baar toe wat iedereen eigenlijk al wist: namelijk dat er wel degelijk sprake was van een conflict in de top van FC TWente. En dat hij niet is weggegaan, omdat hij een ande re uitdaging zocht. „Natuurlijk heeft het pijn gedaan", aldus Van Halst. „Ik ben daar fy siek weg, maar in mijn hart heb ik nooit afscheid van FC Twente ge nomen. Ze hebben afscheid van mij genomen, niet andersom." Op de vraag dat loop Munsterman het niet kon verkroppen dat hij vollere zalen trok dan de voorzit ter zelf) antwoordt Van Halst: „Zou kunnen, ik weet het niet. Ik weet wel dat ik zonder dat gedoe nog gewoon bij FC Twente had ge zeten. Ach, misschien is het maar beter zo." sterdammers. Het onderlinge resul taat (twee keer 0-0) maakt ditmaal niet het verschil. „Je moet hopen dat Dinamo Zagreb, net als Rosen borg destijds, zijn sportieve plicht vervult," zegt Bruins Slot. „En er PARIJS - De Belgische wielerlegen de Eddy Merckx wordt op 15 de cember in Frankrijk bevorderd tot Commandeur van het Erelegioen. Hij krijgt deze hóge Franse onder scheiding uitgereikt door president Nicolas Sarkozy. Dat meldde de krant Le Soir gisteren. De 66-jarige Merckx werd in 1975 bij de start van de Ronde van Frankrijk al benoemd tot Ridder van het Erelegioen. Hij won de Tour in totaal vijf keer. Het Erelegioen is de hoogste Fran se onderscheiding. Er zijn verschil lende gradaties: ridder, officier, commandeur, grootofficier en grootkruis. De eerste drie etappes van de Ronde van Frankrijk in 2013 wor den op het eiland Corsica verre den. Dat maakte Tourbaas Christi an Prudhomme gisteren wereld- kudnig. Eind november kwam al naar buiten dat de honderdste edi tie van de Tour op Corsica start. Ajax kreeg gisteren een tegenvaller te verwerken: verdediger Toby Alderweireld (links) verliet de training met een niet spelen tegen Real Madrid. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44