Scrooge Fundamenten van Ganuenta gelegd zeeland21 Voetbalkooi op zondag dicht door vernielingen PZC De Mythe Aanmelden voor 'Tholenaar van het jaar' kan nog Niet meer overal flyeren woensdag 7 december 2011 l'MMiliil I H'IHi'IWiIHHHII' l't IIIWW tholen - Na de succesvolle eerste editie van vorig jaar, houdt de PZC opnieuw de verkiezing Thole- naar van het jaar'. We zijn op zoek naar inwoners van de gemeente Tholen die in 2011 iets bijzonders hebben bete kend voor de samenleving of op een andere manier een opmerkelij ke prestatie hebben geleverd. Het aanmelden van kandidaten kan tot en met zondag 11 decem ber. In de week erna worden de ge nomineerden voorgesteld, waarna het stemmen kan beginnen. Aan het eind van het jaar wordt de win naar bekend gemaakt. De titel ging vorig jaar naar Arjan van Ommen. De uitbater van de Spar in Sint-Maartensdijk opende in 2010 een buurtwinkeltje in Scherpenisse. Een enorme impuls voor de leefbaarheid, die door veel mensen werd gewaardeerd. Het aanmelden van kandidaten, met een korte motivatie, kan via tholen@pzc.nl of 0113-315673. vlissingen - Mensen mogen niet langer elke stoeptegel in de Vlissing- se binnenstad als standplaats ge bruiken om te flyeren. De gemeen te heeft het beleid aangepast, van wege klachten van ondernemers. Het uitdelen van reclamemonsters mag alleen nog op koopavond, za terdag en koopzondag in de Spui straat, de Kleine Markt en de Oude Markt. Dat zijn voortaan ook de enige aangewezen plekken voor ideële standplaatsen. Achter de Oosterscheldedijk bij Colijnsplaat wordt het oppervlak zichtbaar van het eerste rijtje van geschakelde dijkwoningen. door Claudia Sondervan colijnsplaat - De betonnen fun deringen van de eerste woningen op het nieuwe vakantiepark Ga nuenta zijn gelegd. De bouw is gis teren begonnen met de eerste twaalf zespersoons dijkwoningen met privé-wellnessfaciliteiten en drie vrijstaande, grote villa's met elk een inpandig zwembad. De vil la's kunnen elk twaalf mensen huisvesten. Bruil Bouwbedrijf; van de project ontwikkelaar Dick Bruil van B8cB Vastgoedontwikkeling uit Ede voert de bouw uit. De eerste hui zen moeten eind volgend jaar wor den opgeleverd. Het park wordt in drie fases neer gezet. Het krijgt de opzet van een voorstraatdorp, net als Colijns plaat, met een 'raadhuis' met zwembad en koffiebar dat ook als centraal kantoor dienst doet. In to taal staan er straks 77 vakantiehui zen. Voor horeca en winkelvoorzie ningen zijn de bewoners van Ga nuenta op Colijnsplaat aangewe zen; op het park zelf komen geen restaurants en winkels. In samenwerking met de onderne mers uit Colijnsplaat worden wel diverse diensten ontwikkeld, zoals ontbijtservice, boodschappendien sten en fietsverhuur. Pare Ganuenta is vernoemd naar de nederzetting die in de Romein se oudheid vlakbij Colijnsplaat lag. Het park ligt tussen de Ooster scheldedijk, vlakbij de jachthaven, en de inlaag de Paardekuup. De bouwstijl, ontworpen door archi tect Levien de Putter uit Goes, is gestoeld op traditionele bouw met een Zeeuws tintje. www.parcganenta.nl omlijsting voor een Dickensiaanse musical in De Mythe, foto Izaak Verkeste rivals, in het bijzonder. De vakken evenementenorganisatie, belich ting, geluids- en beeldtechniek, drama en expressie bepaalden tot nu toe de agenda. Wat niet weg neemt dat de ambachtelijke decor ervaring meegenomen-is. De on derdelen dienen zo gebouwd zijn dat ze licht te hanteren, makkelijk te plaatsen en eenvoudig te repare ren zijn - het is de toneelwet die bepaalt dat er altijd vlak voor de voorstelling wat stuk gaat, weet De Reiger - en de stukken dienen de voorstelling visuele meerwaar de te geven. De musical Scrooge, over de vrekkige, hardvochtige geldlener die door bezoeken van tijdgeesten tot inkeer wordt ge bracht, opent zondag 25 december om 14.00 uur. De voorstelling is daarna nog vier keer te zien: tweede kerstdag 20.00 uur, dinsdag 27 december 14.00 en 20.00 uur, woensdag 28 december 20.00 uur. Dirigent is Ludo Heesters, regis seur Diemer van Wijk, choreo graaf is Kim Leeuw en Willian Heesters heeft de productieleiding. tholen - Jongeren uit Tholen die een balletje willen trappen, kun nen daarvoor op zondag niet meer terecht bij voetbalvereni ging Tholense Boys. Deze dub heeft in verband met aanhoudend vandalisme beslo ten de poorten van het voetbal veld die dag gesloten te hou den. 'Er zijn heel veel dingen ka potgemaakt', zegt Jeanine Schot van de sfeercommissie van de club. 'Niet alleen de voetbalkooi zelf, maar ook de lampen en de borden die erbij staan. Er werden zelfs vuurtjes gestookt op de tri bunes.' Schot zegt dat het vandalisme vooral op zondag aan de orde van de dag was. 'Wij voetballen dan niet en dus is er vaak niemand aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Doordeweeks bij trainingen wel. Dan zijn er trai ners en leiders die er wat van kunnen zeggen als iemand zich misdraagt.' Schot zegt dat veel jongeren ge bruikmaakten van de kooi. 'Lo gisch, want er zijn hier niet veel plekken waar je lekker kunt voet ballen. Jammer dat het zondag niet meer kan. De goeden heb ben weer eens te lijden onder de slechten.' www.cambodja-sawasdee.nl Dit alles kost enorm veel geld, blijft u ons ook in 2012 ondersteunen? Stichting Sawasdee Stichting Don Bosco Kinderfonds van lanschot bankiers rabo bank nr 22 7146 743 nr 38 53 77 274 beide stichtingen zijn anbi erkend, giften zijn fiscaal aftrekbaar project hulp z.o.azie balans jubileum jaar 2011 Dit alles was alleen mogelijk dankzij de bijdragen van particulieren, uit ak- ties van bedrijven, serviceclubs, scholen en kerkgenootschappen waarvoor onze welgemeende dank! 35 jaar aktiviteiten Don Bosco Kinderfonds dit sponsorprogramma, opge richt in 1976, ondersteunt thans 4500 kinderen waarvan er 450 dankzij sponsors uit zeeland kans op een hoopvolle toekomst krijgen, onderdeel is een aids-hulpprogramma voor 300 hiv+ kinderen. 20 jaar aktiviteiten stichting sawasdee 10 educatieve projecten konden dit jaar worden gerealiseerd, sinds de start in 1991 krijgen 20.000 straat arme Cambodjaanse (wees)kinderen thans gratis scholing in het basis, voortgezet en lager beroepsonderwijs. Voor 2012 staan alreeds twee nieuwe schoolprojecten op stapel, de bouw werd reeds gestart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41