Geen steun Een sfeervol kader voof1 voor protest tegen pomp VOORDEEL SPEKTAKEL 20 zeeland EU-geld herinrichting Haven Smerdiek Cymzaal wijkt voor grasveldje fjjfautomondo 0 woensdag 7 december 2011 MBMBB—H—8BBMBSBBHWWWaaBB BENZINE Bal mag bouwen bij Stenen Kruis THEATERTECHNIEK Leerlingen bouwen decorstukken voor musical in door Rob Paardekam THOLEN - Algemeen Belang Tho- len (ABT) mag dan woedend zijn over de komst van een benzine pomp bij het Stenen Kruis in Tho- len, de andere fracties in de raad hebben er geen problemen mee. Van het college mag ondernemer Bal op de genoemde locatie, langs de doorgaande weg tussen Tho- len en Poortvliet, een tankstation met winkel beginnen. Dat is com pensatie voor het feit dat hij weg moet van zijn huidige locatie op bedrijventerrein Noord. Daar komt de nieuwe wijk Vestetuin. ABT vindt het schandalig dat Bal in ruil een a-locatie krijgt aange boden. „En dat voor een appel en een ei", aldus fractievoorzitter Han van 't Hof Hij denkt dat an dere pomphouders op het eiland zwaar gaan lijden onder de komst van het nieuwe benzinestation. Van 't Hof kreeg maandagavond tijdens de vergadering van de commissie ruimte geen steun van de andere fracties. Enkel de SP zei nog even getwijfeld te heb ben. „Maar ik heb onderzoek ge daan en kom tot de conclusie dat de andere pomphouders geen problemen hebben met de nieu we pomp", zei Kees Slager. „Ze zeggen dat ze hun eigen klanten hebben. Tja, dan vervalt dit be zwaar." Slager constateerde overigens wel dat Bal zich gelukkig mag prijzen. „Hij mag niet alleen een pomp bouwen op een a-locatie, maar ook nog één pal naast de twee nieuwe supermarkten op bedrij venterrein Noord." Ook de andere partijen hebben geen problemen met de komst van een benzinepomp bij het Ste nen Kruis. Volgens hen is dat een logisch gevolg van de keuze om de wijk Vestetuin aan te leggen. Ook zij stelden geen enkele vorm van protest te hebben gezien van de andere pomphouders. Van 't Hof maakte zich ook druk over de landschappelijk aankle ding van het nieuwe pompsta tion. Met name het feit dat het waterschap veel geld investeert in de aanleg van een paar waterpar tijen is hem een doorn in het oog. „Ze hebben geen geld om wegen fatsoenlijk te onderhouden, maar wel voor dit soort spelerijen." Ook dit maal vond de lokale par tij geen gehoor bij de andere frac ties. De leerlingen van de theaterschool van het Pontes Coese Lyceum verwerkten ongekant pallethout tot een rustieke door Claudia Sondervan SINT-MAARTENSDIJK - De provincie Zeeland stelt 129.000 euro beschik baar voor de herinrichting van de Haven in Sint-Maartensdijk. Het geld komt uit een potje dat de EU beschikbaar heeft gesteld voor plattelandsontwikkeling. Het grauwe plein in Sint-Maar tensdijk, op de plek waar vroeger de haven lag, is toe aan een op knapbeurt. Het parkeerterrein zal een halve meter lager worden ge legd. Eromheen komt een muur tje De illusie van een haven wordt versterkt door enkele stenen trap jes. Meerpalen en een kunstwerk zorgen voor verdere verfraaiing. De totale kosten voor de herinrich ting bedragen ruim drie ton. GOES - Toneelmeesters zijn ze nog lang niet, maar hun eerste stukje decorbouw is gereed voor inspec tie. Zes leerlingen van de Theater school van het Pontes Goese Ly ceum verzorgen een sfeervol kader voor de nieuwe musical Scrooge van de Musicalvrienden Goes, die eerste kerstdag opent in Theater de Mythe. Het is één van de praktijkopdrach ten door buitenschoolse opdracht gevers die bouwdocent Nico de Reiger binnenhaalde. Hij ziet die opdrachten als een goede manier om de opleiding raakvlakken mee te geven met de 'echte' wereld. Voor de zes derdejaars leerlingen was het de eerste opdracht in het timmerlokaal van De Reiger en ook de eerste keer dat de meesten van hen zaag, hamer en spijkers in handen kregen. Reden voor De Reiger om hen eerst aan een snelcursus basisvaar digheden met duimstok en beitel te onderwerpen. Er zijn geen ge wonden gevallen, bevestigt het eni ge meisje in de club, Wanda Geert- se. Ze gaat met wat mensen de voorstelling ook bekijken, meldt zij. In het bouwlokaal is het nog moeilijk om een beeld op te roe pen van de manier waarop de pa nelen straks de acteurs, zangers en orkestleden in negentiende-eeuw- se kostuums zullen omlijsten. Eigenlijk ligt de echte belangstel ling van Verrano Block, John Fier- loos, Sathiyen de Bruijne, Robin Kortlever en Lucien van Willigen bij andere podiumkunst: dancefes- BURGH-HAAMSTEDE - Onder toeziend oog van kinderen van groep zeven en acht van basisschool De Kirreweie gaat de gymzaal aan de Bernhardstraat in Burgh-Haam- stede tegen de vlakte. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft opdracht gegeven voor de sloop om te voor komen dat het leegstaande gebouw verder verkrot en ten prooi valt aan vandalen. Wat er voor terugkomt, is onduidelijk. Volgens een woordvoerder van de de ge meente zijn er geen plannen voor het terrein. Zodra het bouwwerk helemaal tegen de vlakte is en het puin is opgeruimd, wordt het perceel geëgaliseerd en waarschijnlijk ingezaaid met gras. foto Dirk-Jan Gjeltema WIJ GAAN VERHUIZEN EN RUIMEN OP!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40