zeeland 13 meisjes en vrouwen Opnieuw arrestatie in zaak rond Zeeuwse criminele organisatie Zwaar beroep VEILING commentaar Storing P2000 kost minstens 20.000 per uur Veilig internetten woensdag 7 december 2011 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 10 DECEMBER in van der Valk hotel Middelburg Aanvang 14.00 uur Kijkdag.: 9 december 14.30-20.00 u. Veilingmeesters I R.J.L. van Kleef A.I. Verhage I 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl De rekening van de vergrijzing kunnen we niet blijven door schuiven. Dat onder schrijven vrijwel alle politieke partijen. Voor verhoging van de pensioenleeftijd is (daarom) veel steun. Hét belangrijkste be zwaar tegen deze generieke maatregel is dat mensen met zware beroepen onevenredig zwaar getroffen worden. Maar wat is een 'zwaar beroep'? Een sluitende definitie valt niet te formuleren. Daarom is het ver standig dat minister Henk Kamp de hoogte van het inko men (mensen die niet meer ver dienen dan 150 procent van het minimumloon) kiest als maat staf. Uiteraard is ook dat crite rium discutabel, maar uit de eerste reacties blijkt dat er steun te vinden is voor deze suggestie. Hopelijk krijgen de scherpslijpers in het debat niet al teveel ruimte, want de kans is klein dat er een zinnig alter natief op tafel komt. Zonder al ternatief komt er geen uitzon dering op de regel. En die uit zondering is dringend gewenst. MIDDELBURG - De storingen die zich al drie keer in het alarmerings systeem P2000 van de Zeeuwse hulpdiensten hebben voorgedaan, kosten naar schatting 20.000 euro per uur. Steeds moeten (vrijwilli ge) brandweermannen naar de 23 kazernes in Zeeland gestuurd wor den om de paraatheid te kunnen garanderen. Verder wordt steeds een Regionaal Operationeel Team in Middelburg bijeen geroepen voor de afstemming tussen de ver schillende hulpdiensten. Wat pre cies de oorzaak was van de storing van dinsdagmorgen (tussen 10.07 uur en 11.20 uur) is niet bekend. Het is ergens fout gegaan op de di gitale snelweg richting Zeeland, vertelt Ruud Maljaars, operatio neel teamleider. Zowel het alarme ringssysteem P2000 als het com municatiesysteem C2000 lagen er uit. Bij levering van het systeem is een betrouwbaarheid van 97 pro cent gegarandeerd (maximaal 9 volle dagen storing per jaar). Daar zit Zeeland niet aan. Het ministe rie van Veiligheid en Justitie is ver antwoordelijk voor het netwerk. VIDEO Oud-schaatsster Annamarie Thomas geeft schaatsles in Middelburg. Be kijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De politie heeft gis teren opnieuw een arrestatie ver richt in het grootschalige onder zoek naar een criminele organisa tie in Zeeland. Het gaat om een 39-jarige man uit Vlissingen. Het is de tiende aanhouding in de zaak rond de organisatie die wordt verdacht van drugshandel en wit waspraktijken. In de woning van de Vlissinger vond de politie een vuurwapen en enkele kilo's hen nep. De man wordt verboden wa penbezit en het lidmaatschap van een criminele organisatie aange wreven. De bende zou met crimi neel geld bedrijven hebben opge zet en gefinancierd. Bij invallen vorige maand in zeven panden in en rondom Goes nam de politie 35 voertuigen in beslag waaronder hoogwerkers, trekkers en bestelauto's van het Kapelse be drijf Hogwerkerservice Zeeland. Ook trof de politie in de panden een kwekerij aan, duizenden hen nepstekjes, 20 kilo hennep en een contant bedrag van 60.000 euro. Negen verdachten zitten op dit moment vast, onder wie de Vlis singer. Een verdachte is wegens persoonlijke omstandigheden vrij gelaten. en justitie gedwongen waren om in te grijpen op het moment dat die man en die vrouwen voor het eerst samen waren. Langer wachten was volgens Bakker niet mogelijk omdat ze be schermd moesten worden. Twee van de medewerkers van Bakker zijn de hele dag bezig met het checken van internet en het nalezen van alle meldingen van hulpdien sten en de politie zelf. Want lang niet altijd wor den situaties direct onderkend als mogelijke sig nalen van mensenhandel. „Soms duurt het wel een half jaar voor we verschillende signalen kunnen combineren en enig idee hebben wat er speelt", zegt Bakker om aan te geven hoe moeilijk het werk is van zijn team. „Want slachtoffers stappen niet makkelijk naar ons toe. Dat vergt moed." „De daders van deze mensenhandel zijn man nen die een zeer overtuigend verhaal kunnen vertellen." Zo weet hij van een man die vrou wen uitzocht die in een opvanghuis verbleven. „Hij regelde het zo dat hij ze toevallig tegen het lijf liep, een relatie met hen kreeg en hen ver volgens aan het werk zette in sekshuizen." Maar heel weinig van deze vrouwen doen uit eindelijk aangifte. En als ze het al doen, volgt er maar zelden een rechtszaak. „Want het gaat vaak om vrouwen die in een labiele situatie ver keren en die niet eensluidend verklaren zodat we maar zelden een sterke zaak hebben. Boven dien, manipulatie is heel moeilijk te bewijzen." Het komt volgens hem ook voor dat vrouwen geen aangifte willen doen omdat ze tevreden zijn met wat ze verdienen. Zo kent hij enkele Oost-Europese vrouwen die 25 procent mogen houden van het geld dat ze krijgen. „Zij vinden dat ze het in vergelijking met de mensen in hun geboorteland, goed hebben. Maar het is wel uitbuiting als een pooier 75 procent voor zichzelf houdt. Soms maakt hij ook zaken mee waar hij enigs zins om moet lachen. Zo bood een Zeeuws es cortbedrijf tal van vrouwen aan, van Aziatische tot Afrikaanse. Als er besteld was, stond er ech ter een op en top Zeeuwse voor de deur. „Die werd binnengelaten, want blijkbaar was de nood hoog." Van hoerenlopers zelf krijgt hij geen signalen over vrouwen die tegen hun wil in een seks club zitten. „Blijkbaar vertroebelen de hormo nen het zicht op de werkelijkheid." Hij vindt dat jammer want met een paar aanwijzingen kan hij aan de slag en een dergelijke vrouw red den uit de handen van zo'n pooierman. „Met een beetje hulp komen we er zelf wel uit." Op verschillende officiële sites wor den tips uit de doeken gedaan om misbruik via internet te voorko men. De rijksoverheid geeft via de site www.nederlandveilig.nl een in druk van de valkuilen. Tip 1Sta stil bij wat je wel en niet over jezelf wilt prijsgeven en aan wie je dat doet, voordat je een vraag in een email of een online formulier invult. Is het echt rele vant om je adres te geven, je inlog code, telefoonnummer of geboor tedatum? Realiseer je dat anderen gemakkelijk jouw identiteit aan kunnen nemen als jij je persoonlij ke gegevens geeft. Op www.mijndigitalewereld.nl wordt geadviseerd hoe je zo veilig mogelijk met online contacten kunt omgaan. Daaronder vallen niet alleen chatten, maar ook msn, en het achterlaten van gege vens op profielsites zoals facebook en hyves. Het is heel lastig informatie van in ternet af te halen. Weet ook dat fo to's, gesprekken en filmpjes onli ne door anderen kunnen worden opgeslagen en hergebruikt. Kijk ook eens op www.watchyour- space.nl om te zien welke informa tie er over jou op internet is terug te vinden. Hyves, Habbo, Hi5, CU2 en recent ook Wordfeud worden door pedo fielen gebruikt om in contact te komen met minderjarigen. Hoe bescherm je je gegevens? Ge bruik online een bijnaam of al leen je voornaam en laat geen te lefoonnummers, emailadres en adresgegevens achter. Wees op social networking sites se lectief in het accepteren van per sonen die je niet kent. Als je ie mand niet kent, valt veel af te lei den van zijn/haar vriendenlijst: ie mand die alleen schaars geklede meisjes en vrouwen als vrienden heeft, vraagt je niet voor niets. Helpwanted.nl: op deze site kun je online melding maken van onge wenste seksuele of illegale activi teiten op internet. Meldpuntcybercrime.nl: via deze si te kun je direct bij de politie onli ne melding maken van ongewens te seksuele of illegale activiteiten op internet. Meldpunt.nl: op deze site kun je melding maken van discriminatie op internet. Kindertelefoon.nl: Iedere dag van 14.00 tot 20.00 uur kun je gratis bellen met 0800-0432. Chatten kan ook via www.kindertele- foon.nl/chat op maandag, woens dag, vrijdag en zondag vanaf 16 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3