Zeeland PZC Fietsen over het oude Sloespoor Brief over vermeende kinderlokker k- De beste BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 'Foute' partijen moeten uit plan havengebied Service en gastvrijheid zijn toverwoorden bij Ter Weel 17 Woensdag 7 december 2011 Geen steun voor protest tegen benzinepomp Tholen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl DOORBRAAK Overeenstemming provincie, gemeente Borsele en Natuurmonumenten na vijfjaar onderhandelen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het spoortracé van het oude Sloespoor tussen Ein- dewege en de Nassauweg bij 's-Heerenhoek wordt een wandel-, fiets- en ruiterpad. Het fietspad is ook geschikt voor mountainbikers. De provincie Zeeland, de gemeen te Borsele en Natuurmonumenten hebben na vijf jaar onderhandelen overeenstemming bereikt over de aankoop van de gronden. De provincie koopt de grond van Prorail en verkoopt een deel door aan de gemeente Borsele en Na tuurmonumenten. De provincie gebruikt een deel van de aankoop voor de verdubbeling van de Sloe- weg. Volgens de Borselse wethouder Marga Vermue betekende de ko mende verbreding van de Kaaiweg bij het dorp Borssele de doorbraak in de onderhandelingen. Natuur monumenten levert een deel van haar grond in voor de verbreding van de Kaaiweg Natuurmonumen ten krijgt een bedrag van honderd duizend euro van het waterschap dat wordt gebruikt voor de inrich ting van het wandel-, fiets- en rui terpad met een totale lengte van 6,7 kilometer. „De notariële aktes zijn gereed en worden begin volgend jaar gete kend. We hopen dat het pad in de zomer van volgend jaar klaar is." Dat is ook het streven van bos wachter René Wink van Natuur monumenten. „Het oude Sloe spoor is drie meter breed en dus voldoende voor een wandel- en fietspad. Daarnaast ligt een zand- bedding dat momenteel al als rui terpad wordt gebruikt. Het is ook een prachtig gebied met leuke planten langs de voormalige spoor rails." Het pad wordt voorzien van schel pen. In overleg met het water schap wordt ook een brede sloot aangelegd om het overtollige wa ter van het Eigen Erf in Heinkens- zand af te voeren naar het gemaal. Deze straat kampt momenteel met wateroverlast. Met de dorpsraad van Heinkenszand wordt overlegd over de inrichting. Impressie van een deel van het toekomstige havengebied. Rechts de grote woontoren, links de appartementsgebouwen en achter de Suzannapolder. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Tholen gaat voor de realisa tie van de havenplannen in Sint-Annaland alleen in zee met Suzannapolder B.V. als de ze zijn 'foute' aandeelhouders inwisselt voor nieuwe. De gemeente Tholen wil samen met ontwik kelaar Suzannapolder B.V een zogeheten ex ploitatiemaatschappij opzetten om de groot schalige plannen in het havengebied uit te voeren. Zo komen op het havenplein onder meer een supermarkt en een woonzorgcen trum en krijgt de Kleine Suzannapolder een flink aantal woningen. Op het havenplateau verrijzen een grote woontoren en een paar kleinere appartementsgebouwen. Op dit mo ment is een deel van de aandelen van Suzan napolder B.V. in handen van mensen die in verband zijn gebracht met vastgoedfraude. Met hen wil de gemeente niets te maken hebben. „Daarom ondertekenen wij de sa menwerkingsovereenkomst pas als deze par tijen zijn ingewisseld voor anderen", stelt wethouder Frank Hommel. Hij verwacht dat dit snel zal gebeuren. „Ik weet dat er nieuwe partners klaarstaan om de aandelen over te nemen." Een meerderheid van de raad zal volgende week groen licht geven voor het doorzetten van het havenplan, ondanks dat de gemeen te 3,5 miljoen euro moet bijleggen. Tip? redactie@pzc.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De politie heeft on derzoek gedaan naar een vermeen de kinderlokker in Wissenkerke, maar geen aanwijzingen gevonden dat zo iemand actief zou zijn. De scholen in Wissenkerke en Kamperland waarschuwden ouders vorige week vrijdag alert te zijn naar aanleiding van een mel ding bij de politie van ouders dat een man woensdag 30 november gepoogd zou hebben hun 5-jarige zoon een rode auto in te trekken. Kort daarvoor zou een andere jon gen uit Kamperland een dergelijk incident beleefd hebben toen hij aan het spelen was in Wissenker ke, maar dat is niet aan de politie gemeld. Dat veroorzaakte grote on rust onder ouders op heel- Noord-Beveland. Onderzoek van de politie heeft geen aanwijzingen opgeleverd die de verhalen van de kinderen staven. Vandaag sturen de scholen de ouders een brief met de conclusie van de politie, zegt hoofd van ba sisschool De Vliete in Wissenker ke, Ron Meuldijks. Burgemeester Henny van Kooten vindt dat de politie de zaak zeer _serieus nam. Men probeert al langer op allerlei manieren om het imago van Zeeland op te krikken, maar de stroom nega tieve mediaberichten over de provin cie doen die missie geen goed. Zo bleek uit een recent onderzoekje dat een Zeeuws accent als minst sexy wordt beschouwd, werd afgelopen week rondgebazuind dat Zeeland tot de slechtst bereikbare provincies van Nederland behoort en, als klap op de vuurpijl, meldde het Centraal Bu reau voor de Statistiek gisteren dat nog geen kwart van de Zeeuwen een hogere opleiding heeft genoten. Ook daarmee staat Zeeland landelijk ge zien onderaan. Maar niet getreurd, we zijn ook er gens de beste in. Namelijk overal de slechtste in zijn. wiP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37