Keiharde exploitatie 21 zeeland Kamer: Geef Doorn kans te bewijzen dat kazerne daar moet blijven Foepballe PZC woensdag De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag 7 december 2011 door Guido van der Heijden Alle perikelen rond Ajax. Pff, het doet me hele maal niks. Als u hebt meegemaakt wat ik heb meegemaakt, zou u ook een hekel hebben aan voetbal. Nooit in de geschiedenis van het voetbal waren de broekjes korter dan toen ik speelde in het dertien de pupillenelftal. Op mijn veel te lange, blote benen stond ik te kleumen achterin het veld, daar waar ik geen kwaad kon. Ik was zo ongelukkig. In de verte een kluitje jongens voor het doel van de tegenstan ders. Ons team speelde keigoed en we wonnen eigenlijk altijd wel met ïo-o of meer. Behalve hartstochtelijk meejui- chen had ik het team eigenlijk maar weinig te bieden. Tot die corner in die vriendschap pelijke wedstrijd tegen de taaie te genstanders van het twaalfde. Ik liet me strategisch neerzetten bij de doelpaal. Daar zou ik moe ten verhinderen dat de hoek schop een goal werd. Hoe? Ik had geen idee. De bal kwam recht op me af, schampte mijn lijf en vloog, on houdbaar voor onze doelman, in de rechterkruising. Vijf minuten later, gebeurde exact hetzelfde nog een keer. Mijn va der zaliger stond er naar te kijken. Hij troostte me toen ik keihard stond te janken op het veld. Mijn voetbalavontuur duurde een maand of tien. Daarna mocht ik er onderuit. Het gevolg is nu dus dat ik echt helemaal niks van voetbal weet. Ja, ik weet heus wel wat buiten spel is, maar vraag me niet naar transfers, bestuurscrisis of ham stringblessure - want ik heb geen idee waar u het over hebt. En eigenlijk kan dat niet. Zeker niet voor een journalist. Ik heb het gevoel dat ik een héleboel moois mis, waar ik nog heel wat mee kan in deze column. Vandaar dit ongebruikelijke ver zoek: is er iemand, liefst geduldig en invoelend, die mij wil leren over voetbal en alles wat er mee samenhangt? Ik zou u zeer erkentelijk zijn. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 ACTerneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement c Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal <na28) D een dooriopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, {ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om-het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het cololon treft u nadere informatie aan. Een 28-jarige Middelburger zit momenteel in voorarrest omdat hij, aldus het Openbaar Mi nisterie, enkele vrouwen aanzette tot prostitu tie. Twee hebben bij de politie aangifte tegen hem gedaan. De rechter-commissaris heeft beslist dat hij langer mag worden vastgehouden. Het onder zoek tegen hem is nog niet afgerond. Moge lijk heeft hij meerdere vrouwen misbruikt. door Emile Calon Loverboys zijn niet alleen jonge man nen die jonge meisjes zo bewerken dat ze in de prostitutie terechtkomen. Het gaat ook om mannen van dertig, veer tig of nog ouder die volwassen vrou wen zo manipuleren. „We hebben zelfs een ge val gehad waarbij vrouwen van in de vijftig op die manier in de prostitutie terechtkwamen", al dus Leo Bakker van de Zeeuwse politie. De term loverboy gebruikt hij liever niet, wel 'pooier boys'. „Want het gaat om keiharde exploitatie en heeft niets met liefde te maken." Bakker is chef van de vreemdelingenpolitie en expert op het gebied van mensenhandel. Als geen ander kent hij de wereld van de pooier boys. Hij is dan ook nauw betrokken bij het on derzoek naar een Middelburger (28) die onlangs werd opgepakt omdat hij enkele vrouwen aan zette tot prostitutie. Hij maakte via contactsites kennis met zijn latere slachtoffers. Vrij snel daar na bood hij hun diensten aan in advertenties op sekssites. In verband met het onderzoek kan Bakker nog geen nadere details geven. Wel is hij bereid te vertellen over de wereld van de pooier boys en -mannen en hoe zij te werk gaan. „Wat opvalt, is dat de vrouwen die in de val van zulke mannen lopen, over het algemeen redelijk open zijn. Tijdens de eerste contacten, veelal chatsessies, geven ze veel informatie over zich zelf prijs. Ze vertellen bijvoorbeeld dat ze een zaam zijn, dat ze een vriendje zoeken." Dat soort gegevens, daar wordt misbruik van ge maakt, zegt hij waarschuwend. „De volgende stap is dat die mannen daadwerkelijk een relatie aangaan met die vrouwen. Let wel, alles wat die mannen doen, is berekenend. Er is geen sprake van toeval." „Meestal proberen ze vrij snel tot een seksueel contact te komen. Na twee of drie keer komen ze vervolgens met hun verhaal. Ze willen graag verder, ze houden van haar, maar er is een finan cieel probleem. Meestal brengen ze het zo dat het het beste is te breken omdat door die finan ciële probleem hun relatie toch geen toekomst heeft." Vervolgens komt het idee van prostitutie heel toevallig om de hoek. „Als zij duidelijk maakt dat ze niet wil, geeft hij haar groot gelijk. Dan zegt hij; 'Sorry dat ik het gevraagd heb'." Tijdens de volgende ontmoeting komen de schulden en de prostitutie weer ter sprake. „Dan geeft hij aan dat het maar voor een korte tijd is of stelt hij voor zelf in de prostitutie te gaan." Hij heeft het zelfs meegemaakt dat een man zijn vriendin mee naar Antwerpen naar de film nam waarna ze 'stomtoevallig' in de rosse buurt te rechtkwamen en zij een kennis achter een raam zag zitten. „Ze hoorde van haar hoe makkelijk je op die manier geld kan verdienen. Vervolgens stapte toevallig een klant binnen die wel zin had in een trio. Zij weigerde maar na de nodige ma nipulatie ging ze toch overstag en stond de vol gende dag zelf ook achter het raam." Die man is inmiddels veroordeeld. Zijn slachtof fer werkte kortgeleden nog voor zichzelf in de Politiechef Leo Bakker: „Let wel, alles wat die mannen doen, is berekenend. Er is geen sprake van toeval." prostitutie omdat terugkeer naar de 'normale' maatschappij niet meer lukte. Volgens Bakker duurde het maanden voor ze daadwerkelijk doorhad dat ze op een vreselijke manier werd misbruikt. „Zij verdiende heel veel geld voor hem. Moest shifts draaien van twaalf uur achter eikaar. Dag in, dag uit. Ze mocht pas één dag vrij nemen nadat ze tienduizenden eu ro's voor hem had verdiend. En hij, hij leefde er lekker van terwijl zij van hem alleen maar kle ding kreeg. Zij mocht niets van het verdiende geld houden." Bakker weet niet hoeveel vrouwen en meisjes in het Zeeuwse op deze manier worden misbruikt. Uit overleg met hulpverleners heeft hij wel het idee dat de meeste probleemgevallen bij zijn team bekend zijn. Onderzoeken nemen echter heel veel tijd in beslag en leiden lang niet altijd tot een rechtszaak, laat staan tot een veroorde ling. Zo werd bijvoorbeeld een zakenman, die vanuit Bulgarije seksslavinnen liet overkomen, vrijgesproken. Dat kwam vooral omdat politie door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Hans Hillen (Defensie) moet de gemeente Utrechtse Heuvelrug de kans ge ven om te komen met een alterna tief voorstel voor het behoud van de marinierskazerne in Doorn. Dat draagt de gehele Tweede Ka mer hem op. De Kamer steunde gisteren unaniem de motie van Ka merlid André Bosman (WD) uit Middelburg en Raymond Knops (CDA). Zij staan achter de keuze van Hillen om de Van Braam-Houckgeestkazerne van Doorn te verplaatsen naar Vlissin- gen. Maar ze vinden ook dat Doorn een kans moet krijgen om zijn verhaal te doen en zo snel mo gelijk een financieel voorstel op ta fel te leggen. Totdat Zeeland en Utrechtse Heuvelrug voorstellen hebben gedaan mag de minister geen onomkeerbare stappen ne men. Een motie van D66 en PvdA om door het ministerie een onder zoek te laten doen naar behoud van de kazerne in Doorn haalde het niet. De TWeede Kamer is kri tisch en vindt dat verplaatsing van de kazerne niet meer mag kosten dan uitbreiding in Doorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2