sport 129 Oranje bewijst zichzelf slechte dienst Ronald is een winnaar. Hij heeft zijn occasion helemaal voor niks. r CHAMPIONS TROPHY Nederlandse hockeyers met één in plaats van drie punten naar finalepoule Nominaties WK zeilen ligt dag stil vanwege noodweer Geen onderzoek IOC meer naar Havelange i f I woensdag 7 december 2011 door Rik Spekenbrink AUCKLAND - Hockeybondscoach Paul van Ass is nooit vies van een beetje bravoure. Een paar minu ten na het merkwaardige gelijk spel (van een 3-0-voorsprong naar 3-3) van Nederland tegen Nieuw- Zeeland wilde hij zich niet laten aanpraten dat zijn ploeg zichzelf in de voet had geschoten op de Champions Trophy. „Niks aan de hand. We gaan in de finalepoule nog steeds alles winnen, het komt goed", zei hij nog vol adrenaline tegen de tv-camera's. Hij leek bijna triomfantelijk, ter wijl toch echt een riante voor sprong door de vingers was ge glipt. „Ik ben blij dat we hebben gevoeld hoe het is om te spelen te gen de energie van een thuisland met fanatiek publiek", zei Van Ass. „Dit is het internationale hockey van nu, er wordt meer ge scoord en dat is spectaculair. Hier kunnen we alleen maar van le ren." Van binnen moet Van Ass toch enorm balen. Want die les kan in theorie een dure worden. Door het gelijkspel plaatste behalve Ne derland ook Nieuw-Zeeland zich voor de winnaarspoule en nemen beide landen één punt mee. Bij winst van Oranje was Duitsland doorgegaan en dan had Van Ass met zijn team al op drie punten gestaan. Wereldkampioen Austra lië en Spanje zijn morgen en zater dag de tegenstanders die overko men uit de andere groep. Van Ass: „We hadden heel graag drie punten meegenomen naar de fina- lepoule, maar ook nu is er nog niets aan de hand." Er leek tegen Nieuw-Zeeland ook geen vuiltje aan de lucht voor Nederland, dat met minder dan twintig minuten te spelen op 3-0 stond. Billy Bakker, Jeroen Hertz berger en Taeke Taekema scoor den voor Oranje, dat zich vooraf al zeker wist van de finalegroep. Het spel was ook zeker niet zo goed als maandag tegen de Duitsers, maar nog altijd een stuk beter dan dat van de tegenstan der. Wat er vervolgens gebeurde was even onverwacht als knullig. In twee minuten tijd kwam Nieuw- Zeeland terug tot 3-2. Eerst liep Blair Hilton zichzelf goed vrij om van dichtbij te kunnen scoren, ver volgens kreeg Phil Burrows de bal op een presenteerblaadje van Mink van der Weerden. Het gesla gen gastland geloofde er ineens weer in en zette, gesteund door duizenden fans, nog eens aan. Keeper Pontifex werd opgeofferd voor een extra veldspeler en die gok pakte goed uit want Nieuw- Zeeland verdiende een strafbal. Wouter Jolie kreeg de bal tegen de voet en voorkwam daarmee een treffer. Dean Couzins benutte het buitenkansje en hielp zijn land twee minuten voor tijd naar de finalepoule. Aanvoerder Taeke Taekema was een half uur na het duel rea listisch. „Dit is zeker vervelend. Onze eerste doelstelling was welis waar het bereiken van de fma- lepoule en dat is gelukt. Duitsland als Europees kampioen bij voorbeeld niet. Alleen de manier waarop is wel teleurstellend, we hadden onszelf een betere dienst kunnen bewijzen. We speelden ook goed, maar die gasten zijn zo fit, daar heb je nooit van gewon nen. Zelfs bij 3-0 leven ze nog. Dan kun je je geen slordigheden permitteren. Maar hoe duur deze 3-3 precies is, weten we pas zater dag." Teun die Nooijer is door de interna tionale hockeyfederatie genomi neerd voor beste speler van 2011 De Oranje-international is een van de vijf kanshebbers. De Duitsers Max Müller en Moritz Fürste en de Australiërs Jamie Dwyer en Eddie Ockenden zijn ook genomineerd. Bij de vrouwen maakt Maartje Pau- men kans op de prijs voor beste speelster. Zij heeft concurrentie van de Argentijnse Luciana Aymar, de Zuid-Afrikaanse Pietie Coetzee, de Chinese Li Hongxia en de Duit se Natascha Keiler. Op de lijst van beste jonge speel ster staan met Joyce Sombroek en Willemijn Bos twee Oran je-speelsters. Billy Bakker is een van de vijf kanshebbers voor de prijs van beste jonge hockeyer. PERTH - De zeilwedstrijden van het WK in Perth zijn gisteren voor een groot deel niet doorgegaan. Re den daarvoor was het slechte weer. Perth werd geteisterd door onweer en windstoten. Mandy Mulder, Merel Witteveen en Annemiek Bekkering wonnen in de ochtend in groep B van de olympische Elliotklasse nog wel de wedstrijd tegen Peru. Het Ne derlandse drietal staat nu tweede met vier overwinningen uit zes ge zeilde wedstrijden. Alle andere zeilers werden in ver band met de veiligheid aan de kant gehouden. De wedstrijden be ginnen vandaag een uur eerder. Het wedstrijdcomité wil proberen drie in plaats van twee wedstrij den te varen. De andere gemiste ra ce zal dan op de rustdag ingehaald kunnen worden. LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité IOC staakt het onderzoek naar mogelijke corrup tie van Joao Havelange. Dat heeft voorzitter Jacques Rogge gisteren verklaard. De 95-jarige Havelange,, van 1974 tot 1998 preses van de mondiale voetbalbond Fifa, maak te zondag bekend dat hij om ge zondheidsredenen stopt als IOC- lid. De Braziliaan wordt in verband ge bracht met onfrisse praktijken van het voormalige marketingbureau van de Fifa, ISL, rond de verkoop van tv-rechten voor het wereld kampioenschap voetbal. Het televi sieprogramma BBC Panorama ont hulde in 2010 dat Havelange geld heeft aangenomen van ISL. Have lange heeft dit altijd ontkend, maar de ethische commissie van het IOC startte toch een onder zoek. o AutoTrack.nl De zorgvuldige autosite. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion viaAutoTrack.nl en win net als Ronald, winnaar van 2010, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29