75 jaar melkerij in Erremuue Jansen (18) NATUURLIJK UNIEKE AANBIEDING €5.500,- sport 27 gestopt bi Minder controles op doping Terneuzen ZONDER RENTE 3 jaar BESUS JE NIET ALLEEN VANWEGE DE BETAAL NU DE HELFT EN DE REST BEGIN 2014 VAN «Sa woensdag 7 december 2011 den haag - De controle op doping wordt minder intensief als gevolg van de economische en financiële crisis in de wereld. Werden vorig jaar wereldwijd nog 270.000 keer sporters op doping gecontroleerd (waarvan de helft in Europa), dit jaar neemt dat af tot 225.000. De Nederlandse cijfers passen in die trend. Vorig jaar voerde de Do- pingautoriteit, de Nederlandse do- pingbestrijder, 2000 controles uit, dit jaar 2900 en volgend jaar 1800, terwijl het een paar jaar geleden nog de bedoeling was om te groeien naar 2500 tests per jaar. „Af gelopen jaar leden we een half mil joen verlies op controles en dat gaat maar door", aldus directeur Herman Ram van de Dopingautori- teit. Het budget van de Dopingautori- teit is de afgelopen jaren als gevolg van dalende overheidssubsidies al met tonnen per jaar teruggelopen tot 2,2 miljoen euro. „En ik ben voor de toekomst niet optimistisch over de overheid", aldus Ram. Het vinden van sponsors valt ook niet mee. Sponsors verbinden zich bij voorkeur aan organisaties met een positieve boodschap, niet aan be strijders van uitwassen. Wel heeft Ram goede hoop dat gelden uit de Lotto (goed voor een derde van de begroting) op peil blijven. De Dopingautoriteit is blij met het besluit van de Wada, het wereldwij de instituut ter bestrijding van do ping, om met ingang van volgend jaar de anti-astma-inhaler formo- terol van de lijst van verboden mid delen te halen. Nu nog moeten sporters met astma die het middel gebruiken daarvoor dispensatie aan vragen. Dat hoeft straks niet meer. Afgelopen jaar zijn door de Doping autoriteit 23 overtredingen van do- pingreglementen geconstateerd, waarvan de meeste in de krachtsporten, rugby en motor sport. Bij de motorsport gaat het niet zozeer om prestatiebevorderen- de middelen, maar om drugs als xtc, cocaine en cannabis. y BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Hoondert/de Waard - BV Sprundel 3 6-2: Raymond Nicodem-Rudy Maes 35-23, 42; Frans de Kock-Jan Vergouwen 35-30, 50; Piet Kock-Kees v.d. Beemd 30-23, 50; Gerrit Blom-Willio v.d. Broek 27-30, 61. HOCKEY Auckland. Champions Trophy, mannen. Groep A: Spanje - Groot-Brittannië 8-1 (4-1), Australië - Pakistan 6-1 (2-0). Eindstand: 1. Au stralië 3-9 (13-4), 2. Spanje 3-6 (14-6), 3. Groot-Brittannië 3-3 (4-13), 4. Pakistan 3-0 (4-12). Groep B: Nederland-Nieuw-Zeeland 3-3 (2-0). 28. Bakker 1-0, 29. Hertzberger 2-0, 48. Taeke- ma (sc) 3-0, 53. Hilton 3-1, 55. Burrows 3-2, 66. Couzins (sb) 3-3. Zuid-Korea-Duitsland 3-3 (0-2). Eindstand: 1. Nederland 3-7 (8-5), 2. Nieuw-Zeeland 3-4 (10-6), 3. Duitsland 3-4 (7-7), 4. Zuid-Korea 3-1 (4-11). Bijzonderheid: Australië, Spanje, Nederland en Nieuw-Zeeland kwalificeren zich voor finale poule, waarin de onderlinge resultaten uit de groepsfase (Austalië-Spanje 3-2 en Neder land-Nieuw-Zeeland 3-3) zijn meegenomen. De stand in de finalepoule is daarom als volgt: 1. Australië 1-3 (3-2), 2. Nederland 1-1 (3-3), Nieuw-Zeeland 1-1 (3-3), 4. Spanje 1-0 (2-3). KARTEN Zeeuws indoorkampioenschap. Race 4: 1. Snap On Racing 164 ronden, 2. Loonbedrijf de Looff 164, 3. A.T.S. Racing 164, 4. Klaver 4 163, 5. Veersedam Auto 163. Stand: 1Veerse- dam Auto 72 punten, 2. Snap On Racing 72, 3. Loonbedrijf de Looff 58. door Fred Rabout arnemuiden - Jan Dingemanse uit Arnemuiden zette op zijn veertien de zijn eerste stappen in de dui vensport. Hij deed dat in de Langstraat. Nu is hij, 65 jaar later, via de Lionstraat en de Ooststraat neergestreken aan de Noordwal. Dat is op een steenworp afstand van zijn zonen Cees en Leo, die als de 'gebroeders Dingemanse' furore maken op de ZLU-concoursen. Jan Dingemanse is het oudste lid van PV de Voorwaarts, de duiven- vereniging die dit jaar het 75-jarig bestaan viert. De eerste tien jaar zijn Dingemanse voorbijgegaan. Hij is wel één van de acht leden die al meer dan vijftig jaar hun weg vinden naar PV de Voor waarts. Eerst was de thuisbasis ca fé de Vriendschap, maar sinds ja nuari 1982 zit men in het schitte rende, met veel zelfwerkzaamheid tot stand gekomen clubgebouw aan de Lionstraat. Men is in Arnemuiden in de ar chieven gedoken. Men moet terug naar de tijd dat de notulen achter op een sigarendoosje werden ge schreven. Dus sigarendoos leeg, no tulen weg. Toch is men er achter kunnen komen dat op 8 augustus 1936 in de achtertuin van dhr. C. van Dalen acht mensen aan de wieg stonden van de Voorwaarts. Dhr. J. Sturm werd daar ter plekke als eerste voorzitter gekozen. Er is ondertussen wel wat veran derd in dié duivensport. De dui ven zijn niet alleen door allerlei omstandigheden sterker en sneller geworden, ook wat de meldingen van de. thuiskomst betreft, zijn er ook vernieuwingen. In de beginja ren had nog niet iedere liefhebber een constateur (klok). Die duiven melkers stonden op bepaalde pun ten en men moest met de gummi- ring die de duif aan het pootje had zo snel mogelijk naar de klok. Het was dus duivensport met een stuk je atletiek. Nu gaat het elektro nisch en hoeft de liefhebber niet per se thuis te zijn. In het kader van het jubileum is er een fraai boekwerkje samengesteld met 75 jaar duivensport op 'Er remuue'. Daarin staat onder meer het ledenbestand in de loop der ja ren. Direct na de oprichting ston den er 22 leden in de registers. In 1986 waren dat er liefst 115. De dui vensport vergrijst, ook in Arnemui den. Nu staan er op de ledenlijst 59 namen. Toch wil men de jeugd vasthou den. Juist daarom was de eerste ac tiviteit in dit jubileumjaar een con cours voor alle jeugd van Arnemui den. Ieder mocht bij een lid twee duiven uitzoeken en inzetten op een concours vanuit Orleans. De eerste plaats was voor Rinaldo Marteijn. In het boek staan ook nog tal van anekdotes. Over de 'Beruchte '99' van Johan ven Belzen, over de man die de uitslagen rond moest brengen en tijdens een vergade ring een regenpak vroeg en over de 'Derby vanuit Breskens', die in vervlogen tijden werd vervlogen. terneuzen - Terneuzen kan geen beroep meer doen op Jimmy Jan sen. De verdediger uit Oostburg (18) is per direct gestopt, omdat hij de motivatie om te voetballen niet meer kon vinden. Jimmy Jansen kwam afgelopen zo mer over van JVOZ en veroverde bij zondag-eersteklasser Terneu zen meteen een basisplaats. Hij speelde sterk in de duels met on der meer VC Vlissingen en Goes, maar kwam de afgelopen weken niet meer in actie door een enkel blessure. Afgelopen week vertelde hij de technische staf en zijn me despelers dat hij per direct stopte. Jansen bleek al een aantal jaren weinig tot geen plezier meer in het voetbal te hebben. Het seizoen afmaken bleek geen optie voor hem, omdat hij niet meer gemoti veerd was. Genoemde prijzen zijn incl. BTW en BPM en excl kosten rijklaar maken, lak toeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modollon kunnen atwijken van standaarduitvoering Encrgielabe! en wcgenbelastingvrijstollmg is alhankoli|k van de verkrijgbare uitvoering Actie is alleen geldig op de Hyundai MO, Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op do consumentenprijs excl. opties, accessoires en overige kosten Betaling 2o helft uiterlijk 27 maanden na registratiedatum. Geldt niet op actiemodellen. Voor do voorwaarden verwijzen wij naar de brochure. Druk- on zotlouton voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst vanal t oktober 2011 mot oen uiterste kenteken aanvraagdatum van 31 december 2011. Vraag uw dealer naar do voorwaarden. .hyundai.nl J DRIEDUBBELE J GARANTIE 1 THiriKino. new HYUnDRI POSSIBILITIES. Pas begin 2014 de andere helft betalen. Tot die tijd betaalt u geen rente en aflossing. Maar je kunt wel meteen van alle voordelen genieten. Dat is niet verkeerd. Maar om zeker te weten of je de juiste beslissing neemt, kan een proefrit je helpen. Want alleen door zélf te ervaren, vorm je een eigen mening. Vraag een proefrit aan op onze site, lees realviews van andere rijders of bezoek een Hyundai-dealer. En maak dan je beslissing. Goede deal toch? EUR02012 Rijd de nieuwe Hyundai i20 voor €5.500,- Totale kredietbedrag Variabel debeuentevoet/ Toiaol Ie betalen bedrag U betaalt de eetste 27 maanden geen aflossing en rente en u kunt het totale kredietbedrag op ieder gewensl moment boetevrij terugbetalen. U kunt er ook voor kiezen om na de periode van uitgestelde betaling (27 maanden) gebruik te maken van het doorlopend krediet met een jaarlijks kosteopercentage van 5,9% (op basis van de huidige rentestand), dan gelden de kosien zoals benoemd in bovensiaande rekentabei. U hooft de mogelijkheid om tussentijds boetevrij af te lossen, Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar het standaard informatieblad dat u kunt opvragen bij uw dealer. Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services. Hyundai Financial Services bemiddelt in financieringen van Alpha Credit Nederland B.V. (Vergunningnummor 12012518) Toetsing en registratie te Tiel. Prijs- en rentewijzigingen voorbehouden. Gecombineerd brandstofverbruik: 3,7 - 5,8 (1/100 km) 27 -17,2 (km/l); C02 - emissie: 98-135 (g/km), Uitstoot- en brandstof- verbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 0118-612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27