maar betalen op tijd zeeland 123 Zeeuwse politie gaat app inzetten Rijkswaterstaat draagt natuurgebieden over Zwaar weer voor plannen Zeeuws waterbeleid Tapijtschelpen op land gekweekt UW EIGEN APPPARTEMENT AAN DE ZEEUWSE KUST 4-6 PERS. AL VANAF 134.900,- ZA. 17 DECEMBER VERKOOPDAG WWW.KUSTRESORT.NL woensdag 7 december 2011 procent van de Zeeuwen is hoger opgeleid. Dat is het laagste percen tage van het land. volgend jaar in Zeeland een stuk langzamer dan in andere delen van Nederland. En we zijn dan niet zo slim, we zijn wel bikkels: fietsfabrikant Ga zelle onderzocht het: Zeeuwen ma len niet om tegenwind. Van alle Nederlanders ergeren wij ons het minst aan fietsen tegen de wind in. Terwijl we hier toch de meeste wind hebben. En de hardste. De meeste zonuren hebben we trou wens ook; dat houdt het KNMI al tijd keurig voor ons bij. Gisteren werden 140 fietsers gecon troleerd, zestien kregen een bekeu ring en een lampje om veilig op de eindbestemming aan te komen. foto Roland de Jong Zo gaat het maar door: Zeeland is het slechtst bereikbare gebied van Nederland, de firma Michelin vindt dat Zeeland relatief gezien de beste restaurants van Neder land heeft; Zeeuwen twitteren het minst, zoeken het meest via inter- netzoekmachine Google naar por no, hebben de vetste spaarreke ning, ze hebben het minst sexy ac cent van het land, ergeren zich het meest van alle Nederlanders aan te overdadige verlichting, melden zich het minst vaak ziek, maar zijn ."v. gs MIDDELBURG - De Zeeuwse politie gaat binnen een week gebruikma ken van de applicatie voor smart- phones die is gekoppeld aan de website 'depolitiezoekt.nl'. Daar mee worden het signalement en informatie verspreid van mensen die de politie zoekt. Met behulp van deze app wordt het publiek in geschakeld in een zoektocht naar verdachten. De eerste zaak die Zee land bij de beheerders van de web site heeft aangemeld is de overval in Axel op het casino Playland. Woordvoerder Alwin Don geeft aan dat het in gebruik nemen van de app stukje bij beetje over Ne derland is uitgerold. Binnenkort Ie ren medewerkers van de Zeeuwse politie hoe ze zelf ook gezochte verdachten op de site kunnen zet ten. Daar komt bij dat de Zeeuwse politie vrij weinig doet aan opspo ringsberichtgeving. Er komen ook niet veel Zeeuwse zaken in het tv-programma Opsporing Ver zocht. Daar komt verandering in. Zo zal deze maand een echt begin worden gemaakt met een ander initiatief genaamd 'burgernet' s" ssmm bovenal, van alle Nederlanders, het meest trots op hun eigen pro vincie. Dat is allemaal onderzocht door geleerde instituten en marke tingbureaus. Gisteren kwam er nog een Zeeuws wapenfeit bij: bedrijfsadviesbu reau Graydon deed onderzoek naar betalingsgedrag. En wat blijkt? Zeeuwen zijn sneller dan al le Nederlanders met het betalen van hun rekeningen. Sympathiek dat wel, maar misschien ook wel een beetje dom. MIDDELBURG - Het gaat de provin cie Zeeland, het waterschap Schel- destromenen en andere Zeeuwse overheden nog veel moeite kos- sten om het waterbeheer uit te voeren zoals dat de bedoeling was. Oorzaak zijn de bezuinigingen van het huidige kabinet. Elet gaat om waterkwaliteitsprojec ten uit de Kaderrichtlijn Water, projecten om wateroverlast te voorkomen, projecten om verdro ging te voorkomen, de waterveilig heid, water in de stad, afvalwater akkoorden en natte ecologische verbindingszones. Uit een rappor tage van de provincie blijkt dat er sinds 2010 veel werk is gemaakt van de voorbereiding van allerlei projecten, maar nu is onduidelijk hoe en of die projecten allemaal af gerond kunnen worden. Vooral de bezuinigingen op het Investerings budget Landelijk Gebied, die het kabinet heeft aangekondigd, trek ken een zware wissel op de plan nen. Verder moet er nogal wat grond verworven worden en dat wil het dagelijks bestuur van de provincie alleen doen op basis van vrijwilligheid van de grondeigena ren. Volgend jaar wordt weer een rapportage gemaakt. T ohn Weststrate van Kook- I magazijn Passieux in Goes heeft een druk bestaan. In zijn spaarzame vrije tijd ge niet hij van zijn hond Belle, een sigaartje en een goed glas wijn. „Ik vind het heerlijk om op mijn gemakje te koken met een goed glas rode wijn erbij. Dan hoef ik nergens anders meer aan te denken. Lekker op mijn gemakje. Ik weet, dat is helemaal niet spannend, maar dat soort spaarzame mo menten zijn echt genieten voor mij." Om de fles te ope nen gebruikt hij de Screwpul- ler van het befaamde Franse merk Le Creuset. Een hebbe dingetje maar wel reuze han dig. „Vele fabrikanten pro beerden deze opener na te maken maar er gaat niets bo ven de Screwpuller. Kost 79 euro maar dan heb je ook wat. Je krijgt er iedere fles mee open. Ook de kunststof- kurken. Zo'n schroefdop vind ik maar niets." YERSEKE - In Yerseke worden van daag de Zeeuwse tapijtschelpen ge lanceerd, de eerste die op land zijn opgekweekt. Tapijtschelpen komen van nature voor in de Nederlandse wateren, maar in dermate kleine aantallen dat visserij op deze soort niet ren dabel is. Twee jaar geleden werd begonnen met kweek op land en na twee kweekseizoenen zijn er voldoende voorhanden om een proef te beginnen in tien geselec teerde restaurants, aldus de Stich ting Zeeuwse Tong. Diezelfde stichting probeert al om op land gekweekte tong aan de man te brengen. Tapijtschelpen, of tewel vongole, zijn een stuk klei ner dan mosselen en ze doen het goed in pasta. Vooral Italianen zijn er dol op. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat draagt enkele natuurgebieden in de Wester- en Oosterschelde over aan het Zeeuwse Landschap en Na tuurmonumenten. Rijkswaterstaat is waterbeheerder van de grote wa teren. De natuuroganisaties krij gen de gebieden in erfpacht. De Hooge Platen in de Wester- schelde wordt beheerd door Het Zeeuwse Landschap (HZL). Mar ten Hemminga van HZL ziet de overdracht als bewijs van vertrou wen van de overheid in de kwali teiten van HZL als beheerder. De Hooge Platen is een meer dan 10 vierkante kilometer grote zand plaat in het mondingsgebied van de Westerschelde waar het hele jaar door zeehonden rusten. Het andere natuurgebied is het Ver dronken Land van Zuid-Beveland, in de kom van de Oosterschelde. Natuurmonumenten krijgt de 344 hectare schorren in erfpacht. Dit gebied ligt bij het getijdehaventje de Rattenkaai, dat al eigendom is van Natuurmonumenten. Op deze manier ontstaat een aaneengeslo ten natuurgebied. Het nieuwe ge bied grenst ook nog aan de Oester- dam, waar oude zandplaten her steld worden. Björn van den Boom van Natuurmonumenten: „Dit is goed voor de natuur en voor de veiligheid." Uw vakantie begint in eigen land- Achter de indrukwekkende duinen van Walcheren met 17 km zuidstrand is Kustresort Zeeland ontwikkeld. In een landelijke omgeving komen een fraai centrumgebouw met luxe (wellness)faciliteiten en vijf karakteristieke gebouwen met hotelsuites en -appartementen voor verhuur en/of eigen gebruik. Oppervlakten variëren van 29 m2 tot 75 m2, prijzen vanaf 74.900,- v.o.n. excl. btw en standaard inventaris. Van 11:00 -14:00 uur in het verkoopcentrum met sfeerplein op de locatie Kijk op onze website voor alle informatie. Graag tot ziens!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23