20l zeeland Subsidie voor plan Coese fietsopslag Antwerpen is al veel verder 'Gewone steen' is prehistorische bijl Amper klachten over 't Klooster van Rilland GroenRu Terneuzenaren in 'Ik Vertrek' woensdag 7 december 2011 zaamslag - Als er nieuwbouw op stapel staat, gaat er bij Richard Len- sen uit Zaamslag een belletje rinke len. Waar nieuwe bouwsels verrij zen, komen vaak oude zaken bo ven water. Althans, als je er oog voor hebt. Richard (19) heeft dat. Anders ga je immers niet met een prehistori sche bijl aan de haal. De archeologiestudent vond de bijl (voor een leek niet meer dan een gewone steen) in mei in de nieuwbouwwijk Othene in Ter- neuzen. Waar precies, zegt hij niet. Ge meentewoordvoerder Daniël Rouw wil niet meer kwijt dan dat het om Othene-Zuid gaat. „We zouden 'schatgravers' op een idee kunnen brengen." Richard is vooral geïnteresseerd in middeleeuwse materialen. De vuursteen uit het Mesolithicum (tussen circa 8800 en 5000 voor Christus) ontdekte hij bij toeval. Richard Lensen „Ik heb 'm voorgelegd aan vuur steenexperts op de Universiteit in Leiden. Zij zeiden dat het om een tranchetbijl gaat", vertelt Richard. STEUN Nijverheidscentrum wordt centraal depot door Frank Balkenende goes - De provincie steunt een Goes' fïetsafhandelproject met 18.000 euro subsidie. De Algeme ne Fiets Afhandel Centrale die Goes opzet, is een verzamelpunt voor in de gemeente gevonden en verwijderde fietsen. Doel is zo de stad schoon te houden van langdu rig in de openbare ruimte gestalde fietsen en fietswrakken. De provin cie denkt dat de afhandelcentrale een voorbeeld kan worden voor andere (spoor)gemeenten. Het systeem staat of valt bij regel matige controle van fietsen en fietswrakken op en om het sta tionsplein. Juist dat wil de gemeen te voortaan elke maand doen. Ove rigens hield zij al incidenteel rui mingsacties bij het station en in de binnenstad. Tot nu toe gingen fietsen naar drie instanties. De po litie herbergde er een aantal, de ge meente stalde er bij de afdeling openbare ruimte aan de Troelstra- laan en een deel ging naar het Nij verheidscentrum (het Goese reïn- tegratiebedrijf) aan de Houtkade om te worden opgeknapt. Het Nijverheidscentrum zit, na de brand in februari dit jaar, op bedrij venterrein Poel III. Daar opent ook de Algemene Fiets Afhandel Centrale, kortweg AFAC, in janua ri de deuren. Alle gevonden, ver wijderde en gestolen fietsen wor den er voor een bepaalde periode bewaard. Dat zijn er in Goes zo'n rilland - Het is rustig rond hotel/congrescentrum 't Klooster van Rilland. De aanwezigheid van 70 a 80 overwegend Portugese ar beidsmigranten heeft geen klach ten opgeleverd, meldt zowel de ge meente als de eigenaar van het ge bouw, De Jager Detachering. Ook woordvoerder Ronald Nijsse van het actiecomité van omwonenden, dat tegen de vestiging van arbeids migranten in het klooster is, be aamt dat. De Jager is dik tevreden met de nieuwe huisvesting. Als de vergunning rond is, kan hij begin nen om andere huizen af te sto ten. De Jagers werknemers wonen nu over de gemeente verspreid. duizend per jaar. Als de eigenaar zich niet binnen de bewaarperio de meldt, kan de fiets worden ver kocht of gesloopt. Fietsen die bij de AFAC binnenkomen, worden geregistreerd en met foto en ken merken op een website gezet. Men sen kunnen daarop zien of hun fiets in de AFAC staat en hem dan ophalen. Ze moeten wel kunnen aantonen dat het hun fiets is. Volgens Marianne de Reus, coördi nator integrale veiligheid bij de ge meente, biedt de AFAC een aantal voordelen. „Een centraal loket voor verdwenen fietsen schept dui delijkheid. Verder wordt de vind- kans groter omdat gevonden en verwijderde fietsen efficiënter wor den geregistreerd." terneuzen - Het Tros-televisiepro- gramma Ik Vertrek besteedt zater dag 17 december aandacht aan oud- Terneuzenaar Dimitry Bogers en zijn vrouw Anita Teunissen emi greerden naar Zweden om er een western vakantieranch te begin nen. Bogers en Teunissen vertellen over ervaringen in hun nieuwe land. De uitzending is op Neder land 1 om 22.00 uur. door Wout Bareman De haven van Antwer pen dendert door. En nog veel sneller dan de duizenden be woners van de pol derdorpen en boerderijen op de linkeroever - tussen de Schelde en de grens met Zeeuws-Vlaanderen - konden bevroeden. Terwijl het nieuwe Deurganckcfok in de achtertuin van het gekwelde dorp Doel nog maar voor 18 pro cent wordt benut en vorige week de eerste happen grond voor een nieuwe grote zeesluis aan de zuid zijde van die containerhaven wer den verwijderd, dwarrelen de plan nen voor een nieuw, veel groter Saeftinghedok al van de tekentafel. Het actiecomité Doel 2020, al de cennia dé luis in de pels van de we reldhaven, wist vorige week de hand te leggen op nieuwe plannen en documenten voor een 'megalo mane' invulling van het resterende poldergebied. Het comité heeft ze inmiddels openbaar gemaakt. Het blijkt dat de Vlaamse regering eind oktober tijdens een besloten vergadering met alle betrokken overheidsinstanties het startsein heeft gegeven voor de procedures voor de verdere ontwikkeling van het havengebied. Die dag lag een minutieus uitgewerkt Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan (GRUP) voor de afbakening van de "Antwerpse haven op tafel. En dat zonder een maatschappelijke kos- ten-batenanalyse, volgens Doel 2020, terwijl die in 2009 wel is be loofd in het Vlaamse regeerak koord. Jan Creve van het actiecomité weet dat voor het grootschalige plan mo menteel zeker géén maatschappe lijk draagvlak is; het is overbodig en financieel absoluut niet te be happen. Doel 2020 heeft er inmid dels bij de Vlaamse regering op aangedrongen direct een einde te maken aan 'deze verdoken besluit vorming'. Volgens Creve proberen de regering en het havenbedrijf de polderbewoners 'het plan in alle stilte door de strot te duwen'. Het gaat om de grootste uitbrei ding van de Antwerpse haven in de afgelopen 40 jaar. Het plange bied is 1500 hectare groot, een ge- Fijnspar Picea abies Hoogte 150-180 cm. Potmaat 27 cm. Kerstster Euphorbia pulcherrima. Diverse kleuren, Potmaat 10,5 cm. Per stak 2,49 Led ijspegelverlichting Voor binnenèn buiten. Met 360 ledlampjes. lengte 720 Cm, Van H2.51) VOOf Kerstgroen 5 soorten per bos. Hoogte 40-50 cm. Per bos Ma. t/mvrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Prosperdorp, vlak bij Doel, gaat straks schuil achter een buffer. Monumenten en het kerkorgel, verhuizen straks naar het buurdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20