Kamp ontziet zware beroepen Kerst in KARINTHIË PZC 3tm Bbi6opbi <|>apcom Verrassing voor ernstig zieke Damian SKRAS.NL Defensie en bonden toch eens Zeeuwen het laagst opgeleid Deelname aan onderzoek naar borstkanker loont Telecombedrijven doelwit van NMa Deze (Russische) verkiezing is een farce 10 en 11 Mourinho laat sterspelers thuis voor duel met Ajax 23 WOENSDAG 7 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 292 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN xr? - MAATREGEL Lagere inkomens kunnen na verhoging pensioenleeftijd toch op 65e stoppen met werken oen haag - Werknemers met een jaarsalaris tot 27.500 euro bruto - anderhalf keer het minimumloon - kunnen na verhoging van de pen sioenleeftijd toch op hun 65e stop pen met werken zonder al te veel in te leveren op hun koopkracht. Dat heeft minister Henk Kamp (Sociale Zaken) gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. Minis ter Kamp zegt tegemoet te komen aan de wens van de Tweede Ka mer om lagere inkomens en men sen met zware beroepen te ont zien als in 2020 de AOW-leeftijd van 65 naar 66 jaar gaat en in 2025 naar 67 jaar. Kamp heeft hierbij gekozen voor het vaststellen van een inkomens groep, omdat het niet mogelijk is de categorie zware beroepen te de finiëren. De lagere inkomens die eerder stoppen met werken, gaan er volgens de regeling niet meer dan drie procent op achteruit. Kamp had na overleg met de vak beweging al maatregelen genomen om het verlies in koopkracht te compenseren voor mensen die in 2020 toch op hun 65e jaar willen stoppen met werken. De minister zegde vervolgens in september toe een door de Kamer aangenomen PvdA-motie uit te voeren, die vraagt het koopkracht verlies ook te beperken voor lagere inkomens als zij vanaf 2025 twee jaar moeten overbruggen om toch met 65 jaar met pensioen te gaan. iuaaiaam rilland - Stichting Doe een Wens bezorgde leer ling Damian Vereeke van basisschool De Horizon in Rilland gisteren de dag van zijn leven. De ze venjarige Damian lijdt aan een levensbedreigen de longziekte. Het Leids Universitair Medisch Centrum, waar Damian onder behandeling is, vond dat zijn patiëntje wel een feestje had ver diend en meldde hem aan bij Doe een Wens. Tot verrassing van iedereen stond bij De Horizon een limousine klaar. Daarmee werd Damian vervoerd naar de Belgische studio waar zijn favoriete tv-programma Het Huis Anubis wordt opgeno- aaaaaaBBgj ssm iiniiiiiwiiiiiiiiii'iinimwniniii 8-daagse busreis Oostenrijk Inclusief 7 x ontbijt en (kerstldiner Vertrek: 21 december 2011 100% VERTREKGARANTIE! boek nu de allerlaatste plaatsen met 30 korting laat u helemaal in de watten leggen in het gezellige Hotel Rossmann (beoordeeld met een 8.0!) en 1 maak excursies naar o.a. de bekende Weissensee, winkelstad Villach en de Dolomieten reis per Comfort Class bus, met méér beenruimte Zie www.kras.nl/12251 waarom zou je meer betalen den haag - Defensie en de vakbon den zijn het gisteravond definitief eens geworden over nieuwe ar beidsvoorwaarden. Zoals in okto ber al was afgesproken, krijgt het personeel vanaf maart volgend jaar 1 procent salarisverhoging. Ook gaat de eindejaarsuitkering met 1,2 procent omhoog. Defensie moet de komende jaren 1 miljard euro bezuinigen. Zo'n 12.000 van de 69.000 banen verdwijnen. Dat leidt tot het gedwongen ontslag van 6000 medewerkers. Hiervoor komt een aanvullende werkbonus, waarmee mensen die nog wel werken tussen hun 58e en 65e jaar een bedrag kunnen spa ren van in totaal 17.000 euro. Zo kan het inkomensverlies in het tweede jaar van het pensioen ook worden opgevangen. pagina 3: commentaar middelburg - In Zeeland wonen relatief gezien de minste hoger op geleide mensen van Nederland. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Dat komt omdat jongeren voor het volgen van een universitaire opleiding de provincie moeten ver laten, zegt Chantal Melse - geen Zeeuwse overigens - van het CBS. Bovendien is er in Zeeland weinig werk voor hoger opgeleiden. pagina 22: we zijn laag opgeleid, maar betalen op tijd Ik ben blij een Zeeuw te zijn reageer op www.pze.nl reacties: 258 v 17 MENING Voetbalclubs in betaald voetbal moeten supporters tegenpartij 65% 35% men. Volgens zijn moeder Eliza Teulings (samen met haar zoon in de limo) is Damian helemaal gek van Huis Anubis. Hij mag er een dagje achter de schermen kijken én Rafael ontmoeten, de ster van Anubis. foto Izaak Verkeste i video op www.pzc.nl/video HR++ Isolatieglas rotterdam - Vrouwen die eens in de twee jaar meedoen aan het be volkingsonderzoek naar borstkan ker, hebben de helft minder kans om te overlijden aan borstkanker. Dat concludeert het Rotterdamse ziekenhuis Erasmus MC in een on derzoek. Vrouwen tussen de 50 en 75 jaar krijgen eens in de twee jaar een uitnodiging om hun borsten te laten controleren op borstkan ker. A\ Glashandel W MELIESTE zie: meliesteglas.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1