Park in Stromenwijk moet een i8l zeeland Fietsen in Niet meer overal in Tien weken cel geëist binnenstad flyeren voor inbraak Hansweert Wandeltochten langs beelden in de stad Blue Jeans Big Band speelt in Ter Reede Kinderkerstfeest in Dorpskerk Dorpsraad praat over N57 en dorpsplan Kerstconcert Remco Hakkert PARK TOORENVLIEDT Park Toorenvliedt in Middelburg krijgt een opknapbeurt. Gisteravond presenteerde tuin- en landschapsarchitectenbureau Copijn een eerste plan aan de klankbordgroep. Wintermarkt in kerk Nieuwland Historie woensdag 7 december 2011 VLISSINCEN Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag wandel tochten langs de vele beelden die Vlissingen rijk is. Er is een mid dag- en een avondwandeling van respectievelijk vijf en tien kilome ter. Het startbureau is geopend van 15.30 uur tot 17.00 uur. Adres: Adriaen Coortelaan 1. Meer infor matie: info@wikvlissingen.nl VLISSINGEN De Blue Jeans Big Band geeft zon dag een concert in verzorgingste huis Ter Reede. Deze band is al ja ren een bekende naam onder Zeeuwse fans van onder meer Glenn Miller, Count Basie en Duke Ellington. Speciale aandacht is er voor de bekendste Nederlandse big band ooit: The Ramblers. Het concert begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. OOSTKAPELLE Op zondag 18 december wordt in de Dorpskerk in Oostkapelle het kinderkerstfeest gevierd. Het wordt een feestelijke dienst voor en door kinderen met veel zingen, muziek en toneel. De kinderkerstdienst, waarbij ie dereen welkom is, begint om 18.30 uur. VROUWENPOLDER De dorpsraad Vrouwenpolder praat maandag 12 december onder meer over de eindbespreking van het nieuwe dorpsplan en de evalua tie van de N57. Wethouder René Molenaar is ook op de dorpsraad aanwezig om de laatste bestuurlij ke ontwikkelingen toe te lichten. De vergadering begint om 20.00 uur in het verenigingsgebouw. MIDDELBURG In de Onmoetingskerk geeft Rem co Hakkert zaterdag een kerstcon cert. Hakkert is bekend geworden door zijn optredens bij onder ande re Nederland Zingt, Hour of Power en diverse radioprogramma's. Aan vang: 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar in de evangeli sche boekhandels, op www.remco- hakkert.nl of via 06-45095226. Prijs: 13,50 euro of 16,50 euro in de zaal. nieuw- en sint joosland - In de dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland wordt zaterdag van 14 tot 17 uur een wintermarkt gehouden onder het motto 'Onder de Kerst boom'. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het kerk gebouw. Behalve kerststukjes en lekkernijen zijn schilderijen te koop die door gemeenteleden zijn gemaakt. Kinderen mogen zelf een kerstknutsel maken. Verder wordt een kerstverhaal voorgelezen en worden kerstliedjes gezongen. vlissincen - Mensen mogen niet langer elke stoeptegel in de Vlis- singse binnenstad als standplaats gebruiken. De gemeente heeft het beleid aangepast, vanwege klach ten van ondernemers. Samplen, ofwel het uitdelen van re clamemonsters, mag alleen nog op koopavond, zaterdag en koopzon dag en alleen in de Spuistraat, de Kleine Markt, de Oude Markt en op de kop van de Walstraat. Dat zijn voortaan ook de enige aange wezen plekken voor ideële stand plaatsen. Daar is bovendien een vergunning voor nodig. De gemeente is gestopt met wacht lijsten en maakt in haar nieuwe be leid ruimte voor 'creatieve onder nemers', die een periode een standplaats willen innemen om hapjes te verkopen. hansweert - Voor een inbraak in 2009 bij de Spar-supermarkt in Hansweert is tegen een 22-jarige man uit Rijswijk tien weken gevan genisstraf geëist. Ook zou de ver dachte 527 euro schadevergoeding aan de supermarkt moeten beta len. De man maakte deel uit van een bende die vooral in de Haagse regio van veel inbraken wordt ver dacht. In Hansweert hadden ze het voorzien op de voorraad siga retten. Er werd voor 6200 euro buitgemaakt. Bijna alle verdachten hebben zich beroepen op hun zwijgrecht. Eén van hen bekende wel de inbraak in Hansweert. De rechtbank doet op 21 december uitspraak. De drie andere verdach ten zijn al veroordeeld tot celstraf fen van tien maanden tot 2,5 jaar. Park en huis Toorenvliedt. Heikel punt in het plan voor de opknapbeurt van park Toorenvliedt is de aanleg van een fietspad door het park. Volgens de gemeente is zo'n fietspad essentieel voor de verbin ding, tussen de Stromenwijk en de nieuwe wijk Rittenburg, ten wes ten van het park. Veel omwonen den zien echter niets in een fiets- verbinding. Ze vinden dat daar mee het karakter van het park te veel wordt aangetast. Maar als er geen fietspad komt, zal er toch - dan illegaal over de wan delpaden - gefietst (blijven) wor- door Carla van de Merbel middelburg - Veel Middelburgers weten het al: park Toorenvliedt in de Middelburgse Stromenwijk is een bijzonder park. Maar volgens de gemeente kan het beter. Het park moet toegankelijker en aan trekkelijker worden voor zowel omwonenden als bezoekers. De ge meente trekt zo'n 400.000 euro uit voor een opknapbeurt. De helft daarvan wordt betaald uit een Europese subsidie. De gevarieerde beplanting, de wa terpartijen, de bunkers, het histori sche huis van het voormalige bui ten en de aanwezigheid van vogel en zoogdieropvang De Mikke ma ken van Toorenvliedt een veelzijdi ge plek. De gemeente heeft Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten uit Utrecht aangetrokken om een plan te maken dat de capaciteiten van Toorenvliedt versterkt. Copijn Buitenplaats Toorenvliedt (huis en park) aan de Koudekerkseweg in Middelburg stamt uit de 17de eeuw. De oudst gevonden archief- vermelding van Toorenvliedt is een veilingbiljet uit 1725. De buitenplaats heeft een aantal verbouwingen en veranderingen doorgemaakt. In opdracht van de toenmalige eigenaar Jacob Hendrik Schorer (1760-1822) werd de tuin volledig in landschappelijke stijl aangelegd. In 1922 kwam de buitenplaats in bezit van jonkvrouwe Mary Vincen- tia Schorer, die getrouwd was met prof. dr. Johan Huizinga. Hij over leed in 1945. In de Tweede Wereldoorlog heb ben huis en park veel te lijden ge had van de inkwartiering van de Duitsers. in 1944 kwam de buitenplaats door de inundatie van Walcheren onder water te staan. Na de oorlog werd het huis door de erven Huizinga verkocht. Eerst gaf het onderdak aan een school, daarna aan Staatsbosbeheer en sinds drie jaar aan de Academie voor Kwaliteit van Bestaan van stichting Arduin, Het park is van de gemeente. maakte eerder al een renovatie plan voor de bolwerken in Middel- burg. Onderdeel van de opdracht is het inpassen van het educatieve pro ject met de elf bunkers in het park. Het bunkercomplex is in Ne derland het enig overgebleven Duitse divisiehoofdkwartier uit de Tweede Wereldoorlog. Een paar bunkers moeten worden ingericht als educatieve speelplek voor kin deren. De gemeente krijgt hier voor een Europese subsidie van 200.000 euro uit de pot die de erfe nis van de Tweede Wereldoorlog wil helpen behouden. Een ander onderdeel van de op dracht aan Copijn is dat het park een verbinding moet gaan maken tussen de Stromenwijk en de toe komstige wijk Rittenburg, ten wes ten van het park. Deze wijk, op de plek van het Arduinterrein en het voormalig asielzoekerscentrum, moet vanaf 2014 verrijzen. Omwonenden en betrokken in stanties mogen meedenken in de plannenmakerij. Zij vormen met elkaar een klankbordgroep. De groep heeft eerder dit jaar haar wensen voor het park kunnen ui ten aan de landschapsarchitecten van Copijn. Gisteravond kregen zo'n 25 klankbordleden er een eer ste plan voor terug tijdens een pre sentatie in het Stadskantoor. Volgens de landschapsarchitecten hoeft er aan de indeling van het park niet veel te veranderen. Wel moet er onder meer een nieuwe, uitnodigende entree komen aan de Koudekerkseweg, bij het tuin tje. De beplanting aan de oostzijde van het park moet dichter en die aan de westzijde, richting het toe komstige Rittenburg, juist opener. Het open hart en de ruimtelijk heid van het park moeten behou den blijven en waar nodig ver sterkt worden. Ook moet de wa terkwaliteit verbeteren. Schetsontwerp van een mogelijke herinrichting van park Toorenvliedt. illustratie Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18