Zeeland PZC I 7 Veere wil toerist verder verleiden Bruggen Mortiere later De beste WALCHEREN 18 en 19 21 ACTIEPLAN Van app tot fietstassentocht Annamarie Thomas geeft schaatsles De Stelle almanak Park Toorenvliedt ondergaat een flinke opknapbeurt Parkeerterrein Veere opengeknald met kanonschoten Woensdag 7 december 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een fietstassentocht, een 'Veere app' en een stadswal lenwandeling zouden meer toeris ten naar de gemeente Veere moe ten lokken. Het Veerse college van b en W wil in ieder geval geld ste ken in de ontwikkeling van die plannen. Het college boog zich gisteren over het Cultureel Toeristisch Actieplan voor de gemeente. Een hele mond vol. Wat houdt het plan in en wat beoogt het? Veere wil zich steeds sterker als toeristische gemeente profileren, met een eigen identi teit. Die identiteit is eind vorig jaar vastgelegd in het DNA van Veere. Dat eigen DNA van de ge meente moest de inspiratiebron zijn voor ondernemers, inwoners en instellingen om daar op creatie ve wijze op in te spelen. Op basis van het Veerse DNA is nu het toeristisch actieplan opge steld. Een workshop voor Veerse middenstanders, verenigingen en belanghebbenden leverden dit voorjaar een groot aantal ideeën op over en vóór Veere. Die zijn geïnventariseerd en het DNA-team Veere heeft de meest realistische in het actieplan opge nomen. Het college van B en W pikte er op zijn beurt vier concep ten uit die komend jaar uitgewerkt worden. Het gaat om een Fietstas sentocht door de dertien dorpen van de gemeente, gebaseerd op het stempelsysteem van de Friese Elfstedentocht. Zij het dat hier de beleving voorop zal staan en niet de snelheid. Een Veere app staat ook op het lijstje. Naast gerichte in formatie over bijvoorbeeld artsen, fietsverhuur en streekproducten kan de app ook inspelen op alles wat er te doen is in de gemeente. Een wandeling langs en over de stadswallen van het stadje Veere zou de toerist uit het vaak overvol le stadshart kunnen halen. De ge schiedenis van het stadje kan daar bij op een aantal plekken aan de orde komen. Ook een pauzeplek met ruimte voor bijvoorbeeld een doorlopende film kan de wande ling verder aankleden. Het vierde plan is aanhaken bij Het Jaar van het Water 2012, door aansluiting te zoeken bij museum het Polderhuis, de KNRM, de pro vincie en andere Zeeuwse gemeen ten. Gedacht wordt om bijvoor beeld de parlevinker weer in ere te herstellen. Ook diverse watersport- wedstrijden zouden tot de moge lijkheden kunnen behoren. De financiële verantwoordelijk heid voor de plannen komt te lig gen bij deelnemende onderne mers, het Veers ondernemers fonds, provincie en gemeente. MIDDELBURG - Leerlingen van Middelburgse oud-topschaatsster gaf deze lessen in samen- deren enthousiast te maken voor-de schaats-- foto Ruben Oreel scholen kregen gisteren.op de ijsbaan op de werking met de KNSB en de KPN Junior sport. Annamarie Thomas is ambassadeur van Markt schaatsles van Annamarie Thomas. De Schaatsclub. De schaatsclub is opgezet om kin- de KPN Junior Schaatsclub v'^eo °P www.pzc.nl/video MIDDELBURG - De bouw van der tien bruggen in de Mortiere heeft opnieuw vertraging opgelopen, meldt de gemeente Middelburg. Het gaat om bruggen voor fietsers en ander verkeer. Volgens de nieuwe planning zal het project nu, onder goede weers omstandigheden, in februari ge reed zijn. In het voorjaar worden dan de as- faltlagen aangebracht. In eerste in stantie zouden de bruggen afgelo pen zomer gereed zijn. De lange levertijd van een aantal brugelementen veroorzaakte ech ter al bij de start van het project een vertraging van enige maan den. De gemeente Middelburg zegt de vertraging van de oplevering van de bruggen te betreuren. OOSTBURG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg blijft bezoekjes brengen aan verpleeghuis De Stel le in Oostburg. Dat laat de inspectie weten in het rapport over het laatste controlebe zoek aan het verpleeghuis. Dat be zoek, was voor de inspectie aanlei ding het verscherpt toezicht op De Stelle in te trekken. Volgens de In spectie zijn er 'op dit moment wei nig risico's voor de kwaliteit en vei ligheid van zorg'. Men probeert al langer op allerlei manieren het imago van Zeeland op te krikken, maar de stroom negatie ve mediaberichten over de provincie doen die missie geen goed. Zo bleek uit een recent onderzoekje dat een Zeeuws accent als minst sexy wordt beschouwd, werd afgelopen week rondgebazuind dat Zeeland tot de slechtst bereikbare provincies van Ne- Tip? redactie@pzc.nl derland behoort en, als klap op de vuurpijl, meldde het Centraal Bu reau voor de Statistiek gisteren dat nog geen kwart van de Zeeuwen een hogere opleiding heeft genoten. Ook daarmee staat Zeeland landelijk ge zien onderaan. Maar niet getreurd, we zijn ook er gens de beste in. Namelijk in overal de slechtste in zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17