Ministersposten België verdeeld II 4 Wil 0909-5010105 Westen bezorgd na 'sjoemelzege' Poetin Assange in beroep Nog 10 jaar hulp Weer radioactiviteit 'Nieuwe eisen' Voor 8 winnaars: wellness-arrangement voor twee personen bij Thermen Bussloo t.w.v. 189,90 ill BMMi Hl HP* ft A BJUB. it j. Bel naar: €0,60 per gesprek BRUSSEL - België heeft bijna een nieuwe regering. Na overleg van twintig uur zijn gistermiddag de zes onderhandelaars onder leiding van beoogd premier Elio Di Rupo het eens geworden over de verde ling van de ministersposten. Er ko men dertien ministers, onder wie de premier, en zes staatssecretaris sen. Nu zijn er vijftien ministers en zeven staatssecretarissen. Opvallend is dat de Franstaligen ge noegen nemen met een bewinds persoon minder. De Vlamingen mogen tien bewindspersonen, zes ministers en vier staatssecretaris sen, leveren. De Franstaligen moe ten het doen met negen bewinds lieden, onder wie de premier, zes ministers en twee staatssecretaris sen. Ook werden de posten verdeeld onder de zes partijen. Wie de func ties zullen bekleden was gistera vond alleen nog bij betrokkenen bekend. Formateur Di Rupo had de partijen tot 19.00 uur gistera vond gegeven om mensen bereid te vinden minister of staatssecreta ris te worden. Persbureau Belga meldde dat Di Rupo gisteravond laat nog naar koning Albert II zou gaan. De nieuwe regering wordt ge vormd door Vlaamse en Waalse so cialisten, christendemocraten en li beralen. Zij keurden donderdag het definitieve regeerakkoord goed, 536 dagen na de verkiezin gen. In de regering ontbreekt de partij die de grootste werd na de verkie zingen van 13 juni 2010, de Vlaams-nationalistische N-VA. Vandaag zal de nieuwe ministers ploeg bij koning Albert II de eed af leggen, gevolgd door de eerste mi nisterraad en de regeringsverkla ring in het parlement. Tientallen bekende en minder be kende mannelijke Belgen hebben gisteren weer het scheermes ter hand genomen om hun baard af te scheren. Zij hadden de haar groei maandenlang zijn gang laten gaan als protest tegen het uitblij ven van een nieuwe regering. Nu Elio Di Rupo het samen met de onderhandelende partijen eens is over het regeerakkoord en de mi nistersposten heeft verdeeld, gin gen de baarden eraf De bekende Vlamingen begonnen 12 januari met hun actie na een op roep van acteur en regisseur Benoït Poelvoorde. Zo liet onder meer radiopresentator Koen Fillet zijn baard staan. Maar ook acht honderd minder bekende mannen deden aan de actie mee. Niet ieder een haalde de eindstreep. Eind april schoren al enkele 'moedelo- zen', waaronder Poelvoorde zelf, hun baard af. De Belgische radiopresentator Koen Fillet scheert zijn protestbaard af omdat zijn land vanaf vandaag weer een regering heeft. foto Yves Logghe/AP MOSKOU - De partij Verenigd Rus land van de Russische premier Vla dimir Poetin heeft maar net de ab solute meerderheid in het parle ment weten te behouden bij de verkiezingen zondag. Het Westen toont zich bezorgd over fraude die internationale waarnemers heb ben geconstateerd. De partij van ex-president Poetin blijft steken op 49,4 procent van de stemmen, wat wel goed is voor een absolute meerderheid van 238 van de 450 zetels in de Doema, het Lagerhuis van het parlement. Het nipte behoud van Poetins ab solute meerderheid was slechts mogelijk door te sjoemelen met de uitslag. De Organisatie voor Veilig heid en Samenwerking in Europa maakte melding van het vullen van stembussen met valse stembil jetten en pogingen om stemlijsten te manipuleren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hillary Clinton, zei 'ernstig be zorgd' te zijn over het verloop van de gang naar de stembus. In Moskou en Sint-Petersburg gin gen gisteren duizenden mensen de straat op. De politie' verrichtte zeker honderd arrestaties. Inhoud "Bussloo" arrangement: Ontvangst met koffie of thee, gebruik van badjas en handdoeken, rondleiding, gebruik van alle saunafaciliteiten van 10.00 - 23.30 uur, gratis gebruik van douchegel, shampoo en scrubzout, deelname aan de Aufguss, een heerlijk opgietritueel (o.b.v. beschikbaarheid), uitgebreid lunchbuffet of hoofdgerecht van de a la carte kaart, presentje. Rasulbehandeling en een Facial treatment Basic (een gezichtsbehandeling met o.a. reiniging, peeling/dieptereiniging, verzorgend maskeren een afsluitende verzorging) of een Hotstone massage (bij deze massage wordt er gemasseerd met natuurlijke sesamolie en warme zwarte basaltstenen) of een Oosterse klankmassage (ontdek de bijzondere werking van deze massage op body, mind en soul. De trillingen van de klank resoneren diep door de huidlagen heen). Reserveren is noodzakelijk. Dit arrangement is geldig tot en met 31-08-2012. De behandelingen vinden plaats tussen 10.00 - 22.00 uur. THERMEN BUSSLOO wellnessresort Voor meer informatie: www.thermenbussloo.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 7 december 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) LONDEN KONIGSWINTER Julian Assange van onthullingssite WikiLeaks kan bij het Britse hoog gerechtshof in beroep gaan om uit wijzing naar Zweden te voorko men. Dat zegt de Britse Hoge Raad. Assange vreest dat het Scandinavi sche land hem zal uitleveren aan de VS, waar hij door de onthulling van geheime overheidsdocumen ten vijanden heeft gemaakt. TOKIO Circa 45 ton water dat is besmet met radioactief strontium, is uit een installatie gelekt in het Japanse nucleaire complex Fukushima I. Dit heeft de exploitant gisteren meegedeeld. Met zandzakken pro beren reddingswerkers te voorko men dat nog meer met strontium besmet water naar buiten lekt De wereld zal Afghanistan na de te rugtrekking van militairen in 2014 zeker nog tien jaar steunen. De Af ghaanse president Karzai beloofde corruptie aan te pakken én demo cratische hervormingen. Dat wa ren de belangrijkste uitkomsten van de Afghanistanconferentie in Duitsland. De steun komt vooral via ontwikkelingshulp. DAMASCUS Syrië heeft nieuwe eisen aan de Arabische Liga gesteld voordat het land wil instemmen met de komst van een waamemersmissie. Dat zei de Arabische Liga gisteren. De Liga overlegt nu over de nieuwe eisen. Het is niet bekend om welke eisen het gaat Volgens Syrië gaat het slechts om 'kleine aanpassingen'. Weg met die winterdip! Nu de dagen korter worden en de nachten kouder, lijkt de energie bij sommige mensen iets af te nemen. Mensen met een winterdip hebben vaak last van vermoeidheid, lusteloosheid en somberheid. Een winterdip gaat vanzelf weer voorbij, maar waarom zou je het niet dragelijk voor jezelf maken? Jezelf verwen nen met een dagje Thermen Bussloo, een exclusief wellnessresort vlakbij Apeldoorn, kan al enorm bijdragen om uitje dip te komen. Er zijn meerdere adviezen om beter met een winterdip om te gaan. Sauna Behalve dat regelmatig saunabezoek je weerstand verhoogt en je bloeddruk verlaagt, is het ook heerlijk om jezelf een dagje te vertroetelen, lekker te ontspannen en weer op te warmen. Turbobruiner Even onder de zonnebank geeft je een flinke dosis vitamine D én een gezonde bruine kleur. Mediterana - rustruimte met lichttherapie Lichttherapie is een van de volgeschreven remedies tegen een winterdip. Bezoek ook eens de kleurensauna Sanarium, waar iedere kleur zijn eigen werking heeft op uw lichaam en geest. Massage Geniet van een heerlijke ontspanning- of hotstonemassage en verminder zo eventuele stress en spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8