Binnen 8i 15 Bcutm Thuis jitKOssen., kot pJc je dat auw.? dinsdag 6 december 2011 Marvin Schout: „Ik weet hoe ik veilig moet trainen." foto's Lex de Meester Wie kent het niet, je wilt wel aan sport doen, maar je hebt geen zin om naar een sportclub te gaan, laat staan om na een vermoeiende werkdag 's avonds weer de hort op te moeten. De oplossing? Thuis fitnessen! Zelfs geld is geen excuus meer, want het kan ook zonder dure apparaten of personal coach. De toverformule? Zorg dat het leuk is! Dan doe je het graag en dan doe je het vaker. Sterker nog, misschien raak je er zelfs wel aan verslingerd,. Aan virtueel sporten met de Wii bijvoorbeeld, de Playstation of de Xbox Kinect. Lekker alleen of gezellig met iemand samen. Of simpelweg multitasken met de teletrimmer, kleine fietswieltjes met trappers waarmee je 'fietst' terwijl je achter de computer zit of op de bank televisie kijkt. Zet je de teletrimmer op tafel, dan kun je er ook armoefeningen mee doen. Heb je een step, gewichten, halter, trimbal, deuranker, balansbord, buikspierwiel of springtouw? Train ermee op je favoriete muziek of tijdens die leuke televisieserie, je kunt ook meedoen met zo'n speciaal beweegprogramma op tv of met de oefeningen op een fitness-dvd. Wil je serieus aan de slag, stel dan samen met een deskundige 'n trainingsschema op dat rekening houdt met je doelen en je conditie. Vaak bestaat zo'n programma uit een combinatie van krachttraining en cardio-oefeningen. Maar, doe zo'n workout nooit meteen in de hoogste versnelling, je krijgt geheid blessures. En dan is de lol er snel af, terwijl we het juist leuk zouden maken. Een lagere intensiteit dus, da's veiliger, aangenamer en effectiever. Houd bovendien 48 uur rust tussen je trainingen, dan kunnen je spieren rustig herstellen voor de volgende sessie en boekt je conditie toch vooruitgang. Geen zin om alleen te trainen? Via internet kun je je eigen webtrainer vinden, een heuse personal coach online, of gewoon een real life fitnessmaatje bij jou in de buurt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61