4l OwtVfHWAWK dxwr MAfOMAWK dinsdag 6 december 2011 Het is er strak, wit en licht, maar verrassend genoeg toch niet steriel. De ruimte ademt design en het vele glas plus de uitgekiende verlichting zorgen voor een aangenaam rustige sfeer, bijna sereen. Ideale omstandigheden om er te sporten en te relaxen. Dat is dan ook precies wat Marvin Schout (20) er aan het doen is, ontspannen door inspannen. Lekker thuis, in de fitnesskamer, grenzend aan het fraaie binnenzwembad dat heerlijk blauw ligt te lonken als de welverdiende beloning voor gedane arbeid. HZ'n warming up met het springtouw en de cross trainer zitten erop, Marvin is toe aan het fietsen. Na ongeveer 'n halfuur kruipt hij op de roeitrainer: „Dat is de zwaarste van alle fitnessapparaten. Met roeien verbruik je de meeste calorieën, want hiermee train je tegelijkertijd je rug, armen, benen én buikspieren. Ik roei ongeveer 25 minuten, dan voel ik flink m'n buikspieren, die zijn niet zo heel erg goed", en hij lacht ietwat verontschuldigend. Ondertussen wist hij het zweet van z'n voorhoofd. Na het roeien is het tijd voor een kwartiertje halters en gewich ten. „En mocht m'n energie dan nóg niet op zijn, dan doe ik nog een rondje boksen. Maar altijd tot slot, een heerlijke duik in het warme zwembad." Deskundige trainingsprogramma's om bles sures te vermijden zijn erg belangrijk, weet Marvin, maar die heeft hij niet nodig. „Ik heb een opleiding tot sportleraar gevolgd en lange tijd bij een sportschool getraind. Met die ervaring kan ik zelf goede schema's maken en weet ik hoe ik veilig moet trainen." Het fitnessprogramma van Marvin duurt meestal anderhalf tot twee uur. Tweemaal per week, op maandag- en woensdagavond, gaat hij aan de apparaten. Omdat hij fitnessen eigenlijk best saai vindt, zet hij er graag een lekkere muziek-dvd bij op. Aan de muur, op het grote tv-scherm, kijkt hij al sportend naar optredens en vergeet hij de tijd. Het opzwepende ritme en de klanken van de muziek stimuleren hem. „Zo krijg ik energie en beweeg ik makkelijker. Met muziek is het gewoon ook leuker, want het vergt best discipline om thuis te fitnessen." Vader André (47) herkent dat: „Ik heb bewust de apparaten permanent neergezet, dan spring je ér makkelijker even op. Eerst tevoorschijn halen en installeren, da's veel teveel moeite, dan begin ik er al niet eens aan." André fitnesst drie keer per week, het liefst in de ochtend. „Ik zit veel op kantoor en in de auto, dus heb weinig beweging. Even een halfuurtje fitnessen als ik opsta en onderwijl het nieuws kijken op tv. Daarna douchen en hup, fris en fit naar 'twerk." Vader en zoon hebben een druk leven in de modebusiness. Pa runt al jaren een tiental succesvolle (jeans-)boetieks in Zeeland en West-Brabant. En zoon Marvin werkt mee. „Na mijn opleiding sport beweging aan het ROC ben ik het CIOS gaan doen. Ik wilde sportleraar worden. Na anderhalf jaar bleek dat ik het eigenlijk toch niet zo leuk vond. Sporten wel, maar een carrière als sportleraar niet. Veel liever was ik bezig in de handel; dat is mijn passie, dat weet ik nu." De appel valt dus duidelijk niet ver van de boom. Waar zijn vader de algehele leiding heeft over het bedrijf, werkt Marvin sinds begin dit jaar eén dag in de week op kantoor en vier dagen in de winkel in Goes. Daarnaast gaat hij ook nog één dag in de week naar school. „Op het ROC Middelburg op het Zep, volg ik de opleiding ondernemer in de de tailhandel. Vorig jaar niveau 3, dit jaar niveau 4." Vader André kijkt zichtbaar trots naar zijn zoon: „Op het CIOS heeft Marvin disci pline en teamwork geleerd, dat kan hij goed gebruiken in de handel. En hij werkt hard. Op dit moment is hij hartstikke druk met het ontwikkelen van een webboetiek. Ideeën bedenken, inspiratie opdoen bij anderen, met de webbouwer om de tafel, reclame maken via social media. Hij heeft zelfs samen met mij een studio gemaakt om de kleding te fotograferen. Daar is ie nu in de avonduren heel vaak te vin den." Marvin grijnst, maar knikt instemmend: „Ja, dat klopt, af en toe heb ik het inderdaad best druk. Dan heb ik wel eens behoefte om mijn hoofd leeg te maken, dan is het fijn om te fitnessen." Marjan de Kort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60