binnenland 15 Supporter in ziekenhuis na karatetrap voetballer Ouders boos over schrappen Sesamstraat Bos gang gaan Scheiding ook slecht voor prestaties klasgenootjes Skimmer ligt voor in wedloop met banken Sloop winkelcentrum 't Loon begint morgen MRSA-uitbraak in ziekenhuis Van Nieuwkerk onwel tijdens DWDD CDA: windmolenpark op Afsluitdijk Stichting Rawagede blij met excuses dinsdag 6 december 2011 ga's in het kabinet zich meermaals voor voldongen feiten geplaatst. Grote besluiten stemde hij wel af met Balkenende, maar bijvoor beeld vicepremier Rouvoet (Chris tenunie) had het nakijken. Ook de Tweede Kamer kwam er vaak be kaaid vanaf. Vandaag verschijnt Rouvoet voor de commissie. Bos komt morgen terug. Donderdag is Balkenende aan de beurt MAASTRICHT - Scheidingen hebben niet alleen negatieve effecten op de onderwijsprestaties van de kin deren van gescheiden ouders. Ook hun klasgenoten lijden hieronder. Dat leert onderzoek van de Maas trichtse hoogleraar onderwijssocio logie Jaap Dronkers en zijn colle ga's. De onderzoekers legden gegevens van 15-jarigen uit 25 westerse lan den naast elkaar. Daaruit bleek dat kinderen op scholen met een groot aantal leerlingen uit eenou dergezinnen minder goed preste ren. Dat geldt voor 24 van de 25 on derzochte landen, waaronder Ne derland. „Het is niet duidelijk hoe dit pre cies komt, maar we denken dat als veel kinderen emotionele proble men hebben, ze andere kinderen in hun klas ook beïnvloeden", al dus Dronkers. AMSTERDAM - In de wedloop tus sen skimmers en de banken, zijn de skimmers nu zover dat ze de pincode van mensen niet meer hoeven af te kijken. Dat zei een woordvoerder van betaalorganisa- tie Currence gisteren. In plaats van de oude methode, waarbij de pincode via een camera werd afgekeken nadat de pas geko pieerd was, kopiëren de crimine len nu pas en pincode in een keer. Ze doen dat onder meer door be taalautomaten om te wisselen. Dit gebeurt bij oude betaalautoma ten die de magneetstrip gebruiken. Vanaf 1 januari moeten die alle maal zijn vervangen. Uit cijfers van de Nederlandse Vereniging van Banken bleek dat de schade door skimmen in de eerste helft van 2011 uitkwam op 14,7 miljoen euro. AMSTERDAM - Een 32-jarige Amster damse voetballer is gisteren ge hoord bij de politie over de ernsti ge mishandeling van een 77-jarige voetbalsupporter, zaterdag in Am sterdam-Noord. Dat liet een woordvoerder weten. De voetballer van het Amsterdam se Sporting Noord is een voormali ge kickbokser. Hij gaf de 77-jarige supporter van tegenstander OSV een karatetrap. De milt van het slachtoffer scheurde en is verwij derd. Na de operatie werd de man tot gisteren kunstmatig in slaap ge houden. Het slachtoffer zou zich instemmend hebben uitgelaten over de beslissing van de scheids rechter om de 32-jarige speler een rode kaart te geven. „Het was alsof ik naar een film van Bruce Lee zat te kijken. Vanaf de achterlijn sprong de speler in één beweging over de hekken, HEERLEN De gemeente Heerlen laat vanaf morgen tien winkels slopen in winkelcentrum 't Loon. Dat heeft de gemeente gisteren laten weten. Veertig andere winkelpanden blij ven gespaard. De winkels liggen bo ven de plek die verzakt. Veel bewo ners van de Homerusflat boven het winkelcentrum zijn teleurgesteld. Ze mogen een maand niet meer hun woning in. Heerlen werkt aan een regeling voor hulp bij acute nood van de ondernemers. ASSEN De afdeling neurologie van het Wil- helmina Ziekenhuis Assen is geïso leerd na een uitbraak van de MRSA-bacterie. Dat meldde het zie kenhuis gisteren. Nadat vrijdag het vermoeden van besmettingen ont stond, zijn enkele medewerkers en patiënten getest. Eén medewerker en twee patiënten bleken besmet, aldus een woordvoerder. Van de overige 24 patiënten op de afdeling zijn kweken afgenomen. HILVERSUM Matthijs van Nieuwkerk is gistera vond tijdens de uitzending van De Wereld Draait Door niet lekker ge worden. Tijdens onderdeel De TV Draait Door droeg Van Nieuwkerk enkele minuten de presentatie over aan tafelheer Jan Mulder. Vol gens een Vara-woordvoerder heeft Van Nieuwkerk vermoedelijk iets verkeerds gegeten. Na wc-bezoek knapte hij op en nam hij de presen tatie van Mulder weer over. DEN HAAG Voor het opwekken van duurzame energie moet de mogelijkheid wor den onderzocht om een windmo lenpark op de Afsluitdijk te bou wen. Dat kan tegelijk met het op knappen van de Afsluitdijk, zei CDA-Kamerlid Michiel Holtackers gisteren tijdens een debat tegen staatssecretaris Atsma (Milieu). Hij werd gesteund door GroenLinks. Hij wil dat Atsma de mogelijkheid bekijkt om samen met het bedrijfs leven zo'n park te realiseren. JAKARTA Het is belangrijk voor Rawagede dat Nederland excuses maakt en een schikking heeft getroffen met nabestaanden. Dat heeft voorzitter Sukarman van de stichting Rawage de gisteren gezegd. Vrijdag is er een officiële herdenking van het bloedbad in 1947. „Voor bijvoor beeld kinderen van wie de ouders al zijn overleden, of voor kleinkin deren zullen de excuses een soort van genoegdoening zijn." Matthijs van Nieuwkerk DEN HAAG - De NOS heeft de mas sale hoon van ouders op zich afge roepen door juist op pakjesavond de speciale uitzending met Sinter klaas in Sesamstraat te schrappen. Volgens de NOS gebeurt het vaker dat Sesamstraat moet wijken voor bijzondere gebeurtenissen. In dit geval werd besloten de verhoren van de commissie-De Wit langer uit te zenden. Het speciale Sinter klaasjournaal werd wel uitgezon den. 'Diegene die dit verzonnen heeft, heeft zeker zelf geen kinderen', schrijft een boze ouder op de site van de NOS. 'Mijn dochter van drie zat er helemaal klaar voor, maar wat er ook op televisie kwam, geen Sinterklaas in Sesam straat', schrijft een ander. De ouders kunnen er niet bij dat de NOS juist op deze dag besloten heeft het kinderprogramma te schrappen. Volgens een NOS- woordvoerder is daarvoor gekozen omdat het om nieuws ging dat van nationale belang is. Gisteren werd oud-minister van Financiën Wouter Bos door de commissie- De Wit gehoord over de aanpak van de kredietcrisis van 2008. Ajé Boschhuizen, eindredacteur van Sesamstraat, laat via de NOS weten te balen dat de speciale uit zending niet is doorgegaan. „Wij vinden het heel erg jammer. We hebben veel werk gestoken in deze uitzendingen en dan is het jam mer als die niet door gaat." SWEETDEAL VAN DE DAG De mooiste (kerst- en nieuwjaarskaarten bestel je op www.wensplein.nl! Maak je persoonlijke fotokerstkaart of kies een kaart uit de collectie. waarna hij de supporter vol raak te. Die ging meteen neer", zegt Da niël Velthuis, bestuurslid van OSV en woordvoerder van de familie van het slachtoffer. De familie heeft aangifte gedaan. Sporting Noord schorste de aanval lende middenvelder. „Hij wil zelf ook niet meer voetballen. Hij is er doodziek van", zegt voorzitter Ron van Thijn. „Als er één jongen was die rust in de ploeg bracht en vaak suste, was hij het. Hij is nog nooit bij zoiets betrokken geweest. Maar dit is natuurlijk niet goed te praten. Dit mag nooit gebeuren." De voorzitter heeft contact gehad met OSV en excuses aangeboden namens zijn club. De duels tussen OSV en Sporting Noord, buren op sportpark Oostza- nerwerf zijn beladen. Van de vier laatste duels werden drie gestaakt of onderbroken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5