241 sport Arjan Koopmans n Anema vindt dat KNSB 'naar fi El Hamdaoui valt uit met kramp bij rentree Boca Juniors kampioen Argentinië Camera op doellijn bij WK in Brazilië GreenEdge toegelaten tot World Tour Been: 7-0 moet Racing Genk motiveren Van Grunsven in voorselectie Spelen SCHAATSREL Schaatscoach Jillert Anema haalt hard uit naar de KNSB. Hij is het niet eens met de schaatskalender, die volgens hem overvol is. dinsdag 6 december 2011 BUENOS AIRES Boca Juniors heeft voor de 24e keer de Argentijnse voetbaltitel vero verd. De club uit Buenos Aires stel de het kampioenschap twee speel ronden voor het einde al zeker door zondag (plaatselijke tijd) met 3-0 te winnen van Banfield. Twee doelpunten kwamen op naam van Dario Cvitanich, de aan valler die afgelopen zomer over kwam van Ajax. Boca Juniors is inmiddels 27 wed strijden op rij ongeslagen en incas seerde in de laatste zeventien duels slechts vier tegengoals. MADRID Het WK voetbal in 2014 in Brazilië zal volgens Fifa-voorzitter Sepp Blatter in elk geval één primeur kennen. De preses van de wereld voetbalbond kondigt in een inter view in een Spaanse krant, dat van daag wordt gepubliceerd, de intro ductie van doellijntechnologie aan op het mondiale kampioenschap. Enkele uitspraken van de bejaarde Zwitser werden gisteravond al op de website van het dagblad gezet. Blatter: „Bij het WK in Brazilië zul len we technologie inzetten om spooktreffers te voorkomen" AIGLE De nieuwe Australische wieler ploeg GreenEdge heeft een licentie binnen voor de World Tour. Wiel- renunie UCI maakte gisteren be kend dat GreenEdge de komende twee seizoenen mag deelnemen aan de grote wedstrijden. Bij de Au stralische ploegen rijden onder an deren de Nederlanders Sebastian Langeveld, Pieter Weening en Jens Mouris. Ook de nieuwe fusieploeg RadioShack-Nissan-Trek, een sa mensmelting van RadioShack en Leopard-Trek, kreeg een licentie. GENK Mario Been rekent er op dat Racing Genk vanavond in de afsluitende Champions Leaguewedstrijd tegen Bayer Leverkusen wat recht wil zet ten. De Belgische kampioen ging eind vorige maand keihard onder uit bij Valencia: 7-0. „Ik gebruik die 7-0-nederlaag om mijn spelers te motiveren het beter te doen tegen Leverkusen", zei de Rotterdamse trainer van Genk gisteren. „We wil len de Champions League niet ver laten met het schaamrood op de ka ken." ERMELO Dressuuramazone Anky van Gruns ven is terug in de olympische voor selectie. Ze voldeed het afgelopen weekeinde met Salinero aan de norm die daarvoor staat Van Grunsven werd zowel in 2000, 2004 en 2008 olympisch kampioen. Van Grunsven weet nog niet of ze nog een keer op de Spelen wil star ten met Salinero. Op dit moment maken ook Adelin- de Cornelissen, Edward Gal en Hans Peter Minderhoud deel uit van de olympische voorselectie. door Theo Brinkman alkmaar - De demarrages zijn er nog, de mooie aannames ook. En de trap, buitenkantje voet, natuur lijk. Mounir El Hamdaoui mag er dan maandenlang uit geweest zijn, bij zijn rentree laat hij zien dat hij nog niets is veranderd. Voor het eerst sinds de zomer kwam El Hamdaoui gisteravond weer eens in actie. Met Jong Ajax ging hij op bezoek bij long AZ (1-0 voor de Alkmaarders). „Lekker om na zo'n tijd weer eens wat minuten te pak ken. Dat is het belangrijkste", zegt El Hamdaoui als hij na 63 minuten de kleedkamer opzoekt. Die blijkt nog op slot te zijn. Na enig zoek werk komt er iemand met de sleu tel. Het is een contrast met de am biance die El Hamdaoui gewend is, maar het is niet anders, laat hij weten. „Als de werkgever bepaalt dat je in dit elftal moet spelen, dan doe je dat." Momenteel is hij al blij dat hij weer voetballer is. Want amateur complex of niet: een wedstrijd is een wedstrijd. Dat is altijd mooier dan een training. En zwaarder, merkt hij. Want dat hij werd ge wisseld, is niet voor niets. „Aargh, kramp in mijn kuit", zegt hij met een grimas. „Dat heb je hè, als je zo lang niet gespeeld hebt." El Hamdaoui had vorig seizoen nog een groot aandeel in de lands titel van Ajax, maar had ook aanva ringen met trainer Frank de Boer. Die hoefde de spits er daarom dit seizoen niet meer bij te hebben. El Hamdaoui werd 'verbannen' naar long Ajax. Door blessures speelde hij echter nauwelijks. „Mijn laatste wedstrijd? Pff iets tegen een hoofdklasser. Ergens in de voorbe reiding, in de zomer dus." per 05-12-2011 1 Stefan Wielemaker 2 Arjan Koopmans 3 Alexjobse Arjen Pattenier Robin Provoost 6 Marinus Baas Mark Minderhoud Danny Weber Martijn van Grunsven Mïchal Szczawinski 11 Frank den Engelsman VCK Rillandia Serooskerke Oostkapelle ZSC62 Arnemuiden De Noormannen Krabbendijke MZC11 HVW24 Noad'67 Vincent Goedegebuure Renesse 3a 3b 2e 3a 4b 2e 3a 3b 3b 3a 3b 5b zat zat zat zat zat zat zat zat zat zon zat zon goals factor totaal: 16 1,5 24 13 1,5 19,5 12 1,5 18 12 1,5 18 18 1 18 11 1,5 16,5 11 1,5 16,5 11 j 1,5 16,5 11 1,5 16,5 11 1,5 16,5 10 1,5 1 15 15 1 15 door Robbert Minkhorst heerenveen - Het combineren van het langebaanschaatsen met het rij den van marathons wordt de spor ters haast onmogelijk gemaakt, vindt de coach van de BAM-ploeg, Jillert Anema. Zaterdag leverde de ploeg het complete podium voor de tien kilometer bij de wereldbe kerwedstrijden in Heerenveen. 'Heel leuk natuurlijk', zegt Anema, maar de KNSB neigt 'naar fascis me', vindt hij. De bond vindt die term 'over alle grenzen heen'. lorrit Bergsma won bij de derde World Cup in Heerenveen de lang ste afstand, voor ploeggenoten Bob de long en Bob de Vries. Bergsma won ook al twee mara thons en twee vijf kilometers (tij dens het NK Afstanden en de World Cup in Tsjeljabinsk). De Jong pakte begin november de af- standstitel op de tien kilometer. Ondanks al die overwinningen is het voor het BAM-team 'bijna niet te doen' om in de twee disciplines te presteren, stelt Anema. Daar door dreigen zijn schaatsers wed strijden of noodzakelijke kwalifica ties mis te lopen. „Dat zou een dis kwalificatie betekenen. Als je we reldtop bent, hoor je erbij te zijn." De long, Bergsma en ook de num mer drie van zaterdag in Heeren veen, Bob de Vries, vlogen dezelf de nacht door naar Tenerife voor een trainingskamp. De marathon in Assen paste niet in het schema. „Een tien kilome ter, een marathon en een nacht overslaan is niet verantwoord", zegt Anema. „De KNSB is er niet meer voor de sporters. Het lijkt meer op fascis me. Ze zijn er voor zichzelf Het is een constant gevecht. Het wordt ons moeilijk gemaakt en waar het om gaat, is in vier letters te vena len: geld." De planning van de schaatskalen der - zowel op de langebaan als bij de marathons - deugt niet volgens Anema. „Het seizoen is ongeloof lijk lang. Belachelijk." Verder zijn wedstrijden te dicht op elkaar ge pland en is het marathonseizoen te vol. „De marathonrijders wor den geëxploiteerd. Ze moeten elke week rijden. Het seizoen is onge looflijk lang. Het is heel vroeg, half oktober, begonnen en houdt eind januari ineens op." Terwijl eind maart nog de wereld kampioenschappen afstanden in Heerenveen zijn, waar Anema met zijn pupillen ook nog wil schitte ren. De topsportsectie van het lange baanschaatsen verwijt hij een ver keerde planning. Zo valt het NK marathon op kunstijs samen met de kwalificaties voor de volgende serie wereldbekerwedstrijden. „Ze snappen het niet", stelt de coach, die Rintje Ritsma naar de wereld top bracht. „Het is frustrerend. Want het hoeft ook niet zo te gaan. De mara thonschaatsers kunnen prima een weekje niet rijden. Waarom wordt er bijvoorbeeld niet een NK mara thon tijdens het EK allround ge houden?" Want dat bijt elkaar toch niet, aldus Anema. De datumkeuze voor dat NK is juist in samenspraak met het lange baanschaatsen gegaan, reageert Arie Koops, directeur Sport bij de KNSB. Het kampioenschap valt sa men met de kwalificaties voor de eerstvolgende World Cups in de speciale 'schaatsweek' in Thialf Koops zegt ook dat die planning door alle betrokkenen 'goed is ont vangen'. „Maar kalenders doorkruisen el kaar wel eens", geeft hij aan. „Je Jorrit Bergsma was in Heerenveen de snelste op de tien kilometer. De rijder van B, kunt geen kalender voor twee mensen maken. Ik begrijp de posi tie van de BAM-rijders, maar die ploeg moet niet zeggen dat de competitie niet klopt." De toon van de kritiek van Ane ma, in het bijzonder de term fascis me, grieft de topsportcoördinator. „Het woordgebruik is ver over alle grenzen heen. Zulke dingen zeg gen we niet in Nederland. Ik vind het heel triest." Volgens Koops O www.chemievoordpfopknmct ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48