Marloes (21) brengt Kerkwerve bijeen zeeland 21 Middelburg verrast met theaterplan berco veel voordeel Ondernemersplein Eco Scooter Zeeland nu ook in golfmarkt Lezing kerstverhaal in de beeldende kunst Glühwein en oliebol op winkelboulevard Cel geëist dinsdag 6 december 2011 BRUINISSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE De Zierikzeese winkelboulevard staat met glühwein, kerstbomen, oliebollen en toepasselijke muziek komend weekend helemaal in het teken van kerst. Bij Bolle Dier Tuin zijn kramen opgesteld van on der andere Sportzooo, Take Care, Walhout Wonen, Stadsbakkerij, Praxis en The World of Drinks. De kerstmarkt is vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie op www.winkelboulevardzierikzee.nl door Joeri Wisse KERKWERVE - Inwoners van Kerk werve hebben weer een plaats om de laatste nieuwtjes uit te wisse len, een frietje te halen of een kop koffie te drinken. Afgelopen week end opende eigenares Marloes den Boer (21) de deuren van Eetcafé 't Oekje. Na een week of zes klussen tover de ze café de Notenkraker om tot een stijlvol eetcafé. De bar, de mu ren en het plafond zijn grijs ge schilderd. Aan de bar en om de ta feltjes staan krukken en stoelen met lederen zittingen. Met het ope nen van een eigen zaak is er een droom uitgekomen voor Marloes. „Ik ben geboren en getogen in Kerkwerve, ik woon zelfs tegen over dit café." Nadat de vorige eigenaar er de brui aan gaf, greep ze haar kans. „Ik heb altijd in de horeca ge werkt. Vroeger in Renesse, de laat ste twee jaar in 't Swarte Schaep in Brouwershaven. De laatste jaren ging ik na m'n werk hier nog wel eens een drankje doen. Sindsdien heb ik altijd gedacht: als het hier leeg komt, wil ik erin." Aanvankelijk wilde ze het nog even geheim houden, maar al snel wist half Kerkwerve dat Marloes het enige café van het dorp had overgenomen. „Dat is ook wel mijn voordeel, ik ken hier veel mensen. Daarom zou ik nooit een café beginnen in Zierikzee ofzo." Dat ze met de overname een goe de zet heeft gedaan, bleek afgelo pen weekend wel. „Het was echt bizar, vrijdag was het zo druk dat de mensen bijna niet meer binnen konden komen." Marloes hoopt dat 't Oekje een be langrijke functie in het dorp gaat bekleden, bijvoorbeeld bij de orga nisatie van Koninginnedag en als mensen een verjaardag of jubi leum te vieren hebben. „Ik heb de opleiding evenementenorganisatie gevolgd, dus ik vind het ook leuk speciale dingen te organiseren", zegt ze. De 21-jarige staat er niet helemaal alleen voor. Zo staat stief moeder Petra den Boer in de - eveneens flink verbouwde - keu ken. „De snackbar aan de zijkant is groter geworden, mensen kunnen daar nu ook zitten en een frietje eten", vertelt Marloes. In het café zelf zijn er ook broodjes en typi sche eetcafégerechten als spare- ribs, biefstuk, saté en schnitzel te verkrijgen. Voorlopig is 't Oekje van woens dag tot en met zondag geopend. In het zomerseizoen wil Marloes de deuren zeven dagen per week openzetten. Behalve elektrische steps, skate boards en (mini)scooters, verkoopt Eco Scooter Zeeland, gevestigd op de jachthaven in Bruinisse, vanaf nu ook elektrisch aangedreven golf- voertuigen. Het gaat om de 'Fair way Rider G3' een eenpersoons golfbuggy die als voordeel heeft dat hij niet veel weegt en dus ook geen schade toebrengt aan de baan. foto Dirk-Jan Gjeltema Margreet Leijdekker verzorgt in de weken voor kerst twee keer een le zing met als thema 'het kerstver haal in de beeldende kunst'. Na een korte test gaat Leijdekker in op het ontstaan van kalender, kerst feest, bronnen en motieven van de oudste kerstvoorstellingen en een beeldend kerstverhaal. De lezingen zijn op maandag 12 en 19 december van 20.00 tot 22.00 in Zierikzee. De kosten bedragen 25 euro. Meer info via 0111-417839 of 0111-415317. Met de opening van 't Oekje komt er een droom uit voor de 21-jarige Marloes den Boer uit Kerkwerve. 2010. Lievens, toen nog alleen ex ploitant van het Scheldetheater in Terneuzen, heeft sinds juli van dit jaar ook de schouwburgen van Middelburg en Goes in handen. De hal op het Zep wil Lievens gaan gebruiken voor onder meer beurzen en grotere popconcerten. Wethouder Albert de Vries kent het bedrijfsplan uit 2010. Volgens De Vries heeft het conceptplan nooit de status van gehad van se- rieus alternatief voor het theater op het Molenwater. „Lievens is zelf tot de conclusie gekomen dat het plan niet haalbaar was", stelt De Vries. De wethouder verwerpt de suggestie van de anonieme briefschrijvers dat hij het plan voor de raad doelbewust verbor gen heeft gehouden, omdat het plan nooit serieuze vormen heeft aangenomen. „Bovendien heb ik de opdracht van de raad om een MIDDELBURG - Een 51-jarige Middel burger mag wat officier van justi tie W. Suijkerbuijk betreft zestien maanden achter de tralies, met als stok achter de deur nog eens vier maanden voorwaardelijk. De Mid delburger wordt ervan verdacht vanaf half juni 2009 tot juni van dit jaar dagelijks zeven verslaafden aan heroïne te hebben geholpen. theater op het Molenwater te bou wen. Men doet weieens alsof het theaterproject een hobby van mij is, maar ik doe dit toch echt in op dracht van de gemeenteraad." Voor een aantal fracties zal de Sin terklaassurprise aanleiding zijn om De Vries donderdag om nade re uitleg te vragen. GroenLinks vraagt de andere fracties om de be sluitvorming rond het theater op het Molenwaterpark uit te stellen. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting1 Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden, wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45