Zeeland PZC hll m\ MLÜyfl 1 Kortsluiting mogelijk oorzaak brand SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 DE STELLE Oude schuur tot grond toe afgebrand, dagopvang ouderen gespaard 'Gestolen' hond is weer terecht Minderjarige winkeldief betrapt Nieuwjaarsduik niet op zondag almanak Uitverkocht Stadhuismuseum maakt zich op voor zelfstandig bestaan Marloes brengt Kerkwerve bijeen Dinsdag 6 december 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl aatmBB&gmsmt door Melita Lanting De brand in een schuur bij zorgboer derij De Stelle in Ou- werkerk is mogelijk veroorzaakt door kortsluiting in de verlichting. Dat zegt Astrid van Kleeff, eigenaresse van de boerderij. De schuur vloog zondagavond in de brand. Daags erna valt goed te zien hoe groot de ravage is. Van de schuur staat nog slechts een heel klein deel overheid, maar daar is ook al les mee gezegd. Wat er nog in staat moet als verloren worden beschouwd. De rest van de schuur is ingestort. Hier en daar staat nog een metalen frame van een kruiwagen of ander stuk gereed schap. „En helaas heeft een nest kittens de brand niet overleefd", zegt Van Kleeff. De moederpoes is inmid dels overgebracht naar een pleeg gezin omdat ze steeds liep te zoe ken. Dankzij de gunstige wind is de brand beperkt gebleven tot de oude schuur. Het pal er naast gele gen deel voor de dagopvang van ouderen heeft geen schade opgelo pen. „Gelukkig niet. De vlammen waren erg hoog, ze kwamen bo ven de bomen uit." 's Nachts is al een eerste onder zoek gedaan naar het asbest dat bij de brand is vrijgekomen. Gisterochtend is de gemeente op nieuw langs geweest. Een deel van het erf is afgezet met linten. Daar achter ligt het bezaaid met kleine stukjes asbest. Ook op een braak liggende akker achter de boerderij ligt veel van dat materiaal. „Zowel het dak als de binnenmuren wa ren van asbest." De vervuiling wordt deze week nog opgeruimd. De dagopvang voor ouderen is de hele week gesloten. De brandweer was gisterochtend om zes uur nog bezig met nablus sen. Omdat de waterwagen bij Zie- rikzee met pech langs de weg kwam te staan, werd het incident opgeschaald naar 'zeer grote brand'. Dat maakte de inzet van meer bluswagens mogelijk. Vol gens brandweercommandant Dirk-Jan Bestman had de waterwa gen een storing in het elektrisch circuit, waardoor de brandstof- pomp niet meer werkte. De wa gen is vandaag weer operationeel. In totaal waren veertig brandweer lieden bezig met De Stelle: twee eenheden uit Zierikzee en verder de blusgroepen van Oostetland, Dreischor en Bruinisse. Vrijwilli gers van de groep Kerkwerve kwa men op om de kazerne in Zierik zee bemand te houden. Het was de derde keer in twee jaar dat er brand was bij De Stelle. Astrid van Kleeff bij de restanten van de oude schuur. foto Dirk-Jan Gjeltema ffsssmmsmmssa 'S-HEERENHOEK De hond die zaterdag werd meege nomen bij een geweldadige dief stal in 's-Heerenhoek is terecht. Bij het huis aan de Werrilaan werd rond 18.15 uur aangebeld. Toen de bewoner open deed stormden en kele mensen naar binnen. De man werd mishandeld en de inbrekers namen spullen en een hond mee. Die is inmiddels terecht. De aanlei ding lag in de relationele sfeer. VLISSINGEN Een veertienjarige jongen uit Vlis- singen is gisterochtend aangehou den voor winkeldiefstal. Hij nam uit de Agrimarkt ih Papegaaien burg twee chocoladebroodjes mee zonder te betalen. De jongen werd betrapt door een personeelslid. Die had gezien dat de veertienjarige in de winkel iets in zijn zak had ge stopt. Tegen de jongeman wordt proces-verbaal opgemaakt. OUDDORP De Nieuwjaarsduik in Ouddorp is verplaatst naar Oudejaarsdag, zater dag 31 december. De organisatie kreeg op Nieuwjaarsdag niet vol doende vrijwilligers bij elkaar om de duik te organiseren. Een aantal vrijwilligers wil om religieuze re denen op zondag niet meedoen. De duik vindt om 14.00 uur plaats op het strand van 't Flaauwe Werk bij het paviljoen Paal 10. Tip? redactie@pzc.nl Rondom de plannen voor een nieuw theater in Middelburg wordt vaak de vraag gesteld: is dat wel nodig, zo'n grote zaal met ruim zevenhon derd stoelen? Nou, afgelopen vrijdag zou die moeiteloos volgestroomd zijn voor de cabaretvoorstelling van Theo Maassen. De zaal in de huidige schouwburg met nog geen zeshon derd zetels was nu al uitverkocht en veel belangstellenden grepen naast de felbegeerde kaartjes. Des te opval lender waren de twee lege plekken op rij vijf. Toen enkele medewerkers van het Middelburgse kantoor die de show hadden bijgewoond zich daar over verbaasden, begon een collega te blozen. Vanachter haar bureau klonk het bedremmeld: „Oh nee, was dat afgelopen vrijdag al?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41