verkeerde been gezet' UITVERKOOP zeeland 13 Slim elektriciteitsnet officier eist jaar cel voor roekeloos in wijk Goese Schans veroorzaken dodelijk ongeval Breda DELSCHER VEERE in 't centrum commentaar Supporters dinsdag 6 december 2011 Advocaat-generaal John van Krieken: 'De Terneuzense coffee shop Checkpoint heeft de gren zen van het gedoogbeleid op fla grante wijze overtreden.' Advocaat André Beckers: 'Uit brief van hoofdofficier van justi tie Maastricht blijkt dat vervol ging Checkpoint vanwege om vang en verkoop aan buitenlan ders volstrekt willekeurig is'. foto Ed Oudenaarden/ANP dat een ernstige inbreuk. Hij vindt dat het gerechtshof het OM daar om alleen al niet ontvankelijk moet verklaren zodat geen van de verdachten veroordeeld kan wor den. Raadsman A. Beckers hield het hof ook voor dat Willemsen, na de eerste inval, geen enkele waar schuwing kreeg van het OM en ge meente dat hij anders te werk moest gaan. Dat hij minder moest verkopen of dat hij niet langer mocht verkopen aan buitenlandse klanten. „Niets van dat alles. Er werden hem geen beperkingen op- Advocaat M. van der Want hekel de het feit dat alle medewerkers van Checkpoint nu beschouwd worden als leden van een crimine le organisatie terwijl ze, zo vinden ze, in een voorbeeldcoffeeshop werkten. „Het UWV stuurde zelfs sollicitanten naar Checkpoint." Zijn cliënten vragen hem waarom de Hells Angels niet beschouwd wordt als een criminele organisa tie en Checkpoint wel. Volgens de advocaat wordt door het optreden van het OM de poli tieke keuze om coffeeshops te ge dogen op deze manier onmogelijk gemaakt omdat nu elke coffeeshop gezien kan worden als een crimine le organisatie. Raadsman A. Sol plaatste vraagte kens bij de wegingen die verricht zijn door de politie tijdens de in vallen en waaruit zou blijken dat er bij Checkpoint te veel softdrugs in'voorraad werd gehouden. Het proces wordt 5 januari voortge zet. Dan reageert de advocaat-gene raal op de pleidooien. Checkpoint-soap In 1996 krijgen de coffeeshops Checkpoint en Miami een vergun ning van de gemeente Terneuzen. Checkpoint groeit in de jaren daar na uit tot de grootste coffeeshop van Europa. Dagelijks helpen de medewerkers van deze coffeeshop gemiddeld 2900 klanten. Op topdagen kan dat oplopen tot 5000 klanten die allemaal een nummertje moeten trekken, waarna zij bij één van de vijf kassa's terecht kunnen. Op 1 juni 2007 vindt de eerste in val plaats. Er wordt 96 kilo soft drugs gevonden, waarvan 4,5 in de shop zelf. De rest vindt de politie in een naburige opslagplaats. Er geldt een landelijke limiet van 500 gram voor coffeeshops. De tweede inval vindt plaats op 20 mei 2008. Er wordt weer te veel softdrugs gevonden in de coffee shop. In totaal wordt er bij de coffeeshop en dertien andere plaat sen 160 kilo softdrugs gevonden. Na deze tweede inval besluit burge meester Jan Lonink van de gemeen te Terneuzen dat Checkpoint zijn deuren moet sluiten. Op 21 juni 2008 moet de coffeeshop voor zes maanden dicht. Begin 2009 besluit de gemeente dat de coffeeshop definitief moet sluiten. Reden hiervoor is het in trekken van de gedoogbeschikking door de burgemeester. Dit op ba sis van de overtredingen die bij de tweede inval naar boven kwamen. Checkpoint wordt nu gezien als een criminele organisatie, de eer ste keer dat een coffeeshop zo wordt beschouwd in Nederland. Ei genaar Meddie Willemsen en zes tien medewerkers krijgen op 25 maart 2010 celstraffen tot ander halfjaar opgelegd. Willemsen moet ook 9,7 miljoen euro beta len. De veroordeelde medewerkers gaan in beroep tegen de uitspraak. Voornaamste reden hiervoor is dat ze onterecht zijn aangeduid als cri minele organisatie. Eind november 2011 begint het hoger beroep. De partijen maken dan hun nieuwe eisen bekend. De uitspraak in het hoger beroep staat gepland voor 2 februari 2012. a.s. weekend KERSTMARKT Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! www.kerstmarktveere.nl Vijf agenten raakten zondagavond licht ge wond tijdens de rel len die plaatsvonden na de wedstrijd FC Utrecht - FC Twente. De politie is met man en macht op zoek naar de da ders en de KNVB plus de poli tiek pleiten eensgezind voor een keiharde aanpak van rel schoppers. De politievakbond ACP grijpt dit zoveelste incident rond de velden aan om opnieuw te plei ten voor het weren van uit-pu- bliek bij risicowedstrijden. Het wordt inderdaad tijd voor da den. De maatschappelijke accep tatie van massale inzet van poli tie bij voetbalwedstrijden neemt af. Desondanks lijkt het geen gelukkige suggestie. Een wedstrijd zonder uit-publiek is een stuk minder attractief. Het lijkt logischer om de rekening voor het politie-optreden op het juiste bureau te deponeren: bij het bestuur van de voetbal club. Die kunnen voorkomen dat deze 'supporters' op de tri bune belanden. Dat is effectie ver dan achteraf hard optreden. Grote Markt 11-13 Goes 0113 227607 door René Schrier MIDDELBURG - In de nieuwe woon wijk Goese Schans in Goes wordt een zogenoemd slim elektriciteits netwerk aangelegd. Dat is een net werk waarin tweerichtingsverkeer mogelijk is. Een slim netwerk kan samen met de energiemeter regelen wanneer elektrische apparaten aangaan en tegen welke (lage) energieprijs. Ook moet het makkelijk worden om energie aan het netwerk terug te leveren. Het netwerk wordt ge koppeld aan andere technologiën zoals zonne-energie, warmtepom pen, elektrische voertuigen, wind turbines of bijvoorbeeld kleine warmtekrachtcentrales. Slimme netten maken opwekking van wind- en zonne-energie aantrekke lijk, omdat de elektriciteit op het juiste moment teruggeleverd kan worden aan het net. Op verschillende plekken in Ne derland worden zogenaamde proeftuinen met slimme netten aangelegd. In Groningen is al een experiment met een slim netwerk uitgevoerd, waarbij 25 woningen met elkaar zijn verbonden en uit gerust met microwarmtekrachtkop peling. Gezamenlijk vormen deze woningen een slim energiesys teem. Dat alles moet leiden tot energiebewuster en minder ge bruik van elektriciteit. door Adri Buijs BREDA - Voor het veroorzaken van een ongeval met twee dodelijke slachtoffers is tegen een 20-jarige Bredanaar, een jaar gevangenis straf en 3 jaar rijontzegging geëist. Op 10 november vorig jaar reed hij met veel te hoge snelheid de afrit Ar6/Verlengde Graaf Engelbert- laan in Breda af en raakte daarbij de auto van twee vrouwen uit Oost-Souburg vol in de flank. De auto van de vrouwen kwam onge veer 100 meter verder tegen het spoorwegtalud tot stilstand. Beide vrouwen, 28 en 45 jaar oud, overle den ter plaatse. De enige rijervaring die de man als zelfstandig chauffeur had opge daan was, behalve korte stukjes rondom huis, een rit op en neer naar Roosendaal. Die dag wilde hij met twee vriendinnen in de auto naar de Efteling. Een getuige ver klaarde dat de man haar met hoge snelheid voorbij reed. Zelf schat de Bredanaar in dat hij met een snel heid van 120 a 130 km/u de afslag afreed. Na reconstructie berekende de politie dat de auto van de ver dachte onderaan de afrit een snel heid had van 105 km/u. „Zal ik eens lekker hard naar beneden rij den", zou hij even voor het fatale ongeval tegen zijn twee passagiers gezegd hebben. De twee meisjes gilden van angst, vertelde een van hen tegen de politie, toen ze zagen dat hij de bocht niet kon halen. Een van hen raakte ernstig ge wond. De man zelf en het andere meisje bleven ongedeerd. „Ons leven is verwoest, het jouwe gaat gewoon door", verweet de echtgenoot van een van de slacht offers de veroorzaker in een slacht- offerverklaring. Justitie acht de 20-jarige verant woordelijk voor het ongeval. Zijn advocaat weet het rijgedrag van zijn cliënt aan ondeskundigheid. Hij vond een werkstraf op zijn plaats. Uitspraak 19 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3