Kaaiweg krijgt fietspad Licht valt straks de kerk i8l zeeland UIT HET ARBEIDSPROCES GERAAKT? ^1 EÏeos ATC Scheldestromen RESTAURATIE De Heilige Maria Magdalenakerk in Goes wordt dezer dagen in de steigers gezet ter voorbreiding op de restauratie van de Lantaarn, de karakteristieke koepel op het dak. WESTKANT Aanleg eerste helft volgend jaar 105-jarige Jacob Hage oudste op Tholen Katholieke kerk Zumba party voor het goede doel iaufimim--., Wij helpen je weer op weg en geven je de begeleiding die je nodig hebt. Kijk voor meer informatie op onze website of bel0113 - 34 10 95 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-34 10 95 www.atcscheldestromen.nl door Frank van Cooten BORSSELE - In de eerste helft van 2012 wordt eindelijk gestart met de aanleg van een vrijliggend fiets pad aan de westzijde van de Kaai weg in het dorp Borssele. Tevens wordt deze weg en een deel van de Weelhoekweg ver breed. Een intensief voorberei dingstraject is hieraan vooraf ge gaan. Tijdens de recente jaarvergadering van de dorpsraad is het gemeente bestuur gevraagd te kijken of het verplaatsen van het fietspad naar de oostzijde van de Kaaiweg een reële optie is. De dorpsraad vroeg ook te onder zoeken of de Jurjaneweg voor de afwikkeling van het fietsverkeer een alternatief zou zijn. Het gemeentebestuur vindt echter dat er geen doorslaggevende over wegingen zijn die pleiten voor een wijziging van het bestaande plan. Het college van burgemeester en wethouders besloten daarom vast te houden aan het plan tot aanleg van een fietspad aan de westzijde van de Kaaiweg in Borssele. „Als voor de oostkant was geko zen, dan zou er binnen vier jaar geen fietspad komen", lichtte wet houder Marga Vermue gisteren toe. „Dan zou er weer opnieuw on derhandeld moeten worden met grondeigenaren. Er is een groot draagvlak voor het fietspad aan de westzijde van de Kaaiweg." Secretaris David van de Graaf van de dorpsraad reageerde gisteren te leurgesteld maar was niet verrast over het standpunt van het colle ge- „Er was al overeenstemming over de aanleg van het vrijliggende fiets pad aan de westzijde van de Kaai weg. Omdat er klaarblijkelijk toch nog keuzemogelijkheden waren opteerde de dorpsraad voor de aan leg van het vrijliggende fietspad aan de oostzijde van de Kaaiweg. „De fietsers hoeven dan minder over te steken. Dat is een stuk veili ger door de bedrijvigheid in de buurt die alleen maar zal toene men." Ook de brandweerkazerne was voor de dorpsraad reden te kiezen voor de oostzijde. „Als de brandweermannen snel in de kazerne moeten zijn zullen ze wellicht minder goed opletten of er nog fietsers rijden. Van de Graaf was echter niet verrast over het be sluit van de gemeente toch vast te houden aan het oorspronkelijke plan. „Het doet ons deugd dat er in ie der geval een vrijliggend fietspad komt. Daar hebben wij lang voor gepleit." dinsdag 6 december 2011 THOLEN - De burgemeester en zijn vrouw kwamen zondag op de koffie. Voor Jacob Hage allemaal niet zo heel erg nieuw. Het verjaardagsbezoek van de burgemeester is er voor iedere inwoner van Tholen die honderd jaar of ouder wordt. Dat betekent dat Jacob Hage in middels al zes van die bezoeken achter de rug heeft. De oudste bewoner van het eiland werd zondag 105 jaar. De inwoner van Ten Anker komt oor spronkelijk uit Sint-Maartensdijk. Zijn werkzame jaren heeft hij voorname lijk doorgebracht in de binnenvaart, hoewel hij ook een tijd een café had. De weduwnaar was bijna vijftig jaar getrouwd met zijn Nelly, foto Rob Zorn dekt. De kerk moest zelf nog 192.000 euro bijdragen, daarvan heeft de het bestuur de afgelopen jaren al 70.000 euro bij elkaar ge spaard. Voor het resterende be drag van 120.000 euro is een inza melingsactie op touw gezet. De restauratie zou beginnen zodra de helft van dat bedrag binnen was en dat is nu het geval, zegt ad viseur Jan van den Hondel van het kerbestuur. „Belangrijk is ook dat we toestemming hebben van het bisdom." Hoewel er nog altijd De H. Maria Magdalenakerk is ge bouwd tussen 1906 en 1908 in neogotische stijl, ter vervanging van een voorganger uit 1815 op de plaats van de huidige pastorie. Het is een ontwerp van de archi tecten A.A.J. Margry, Jos. Margry en J.M. Snickers. Het gebouw heeft de status van rijksmonument, hoewel de glas-in-loodramen van Pieter Geeraerdts in de huidige dagkapel en het orgel buiten de bescher ming vallen. bron: reliwiki.nl en dbnl.org aardig wat geld uit de parochie zal moeten komen, is van den Hondel blij dat het werk kan beginnen. „De conditie van de koepel en het dak wordt steeds slechter, er ont staan ook lekkges." Het bestuur is nog volop met ac ties bezig om geld bij elkaar te krij gen. Zo is er de mogelijkheid om de ramen van de koepel te sponso ren. „Daarnaast zamelen we ook in het algemeen geld in", aldus Van den Hondel. Omdat er binnen in de kerk ook steigers staan, zal het tij dens de diensten een beetje behel pen zijn. „Maar daar kun je tussen door kijken, we hopen dat de mensen dat voor lief nemen", zegt Van den Hondel. Met kerst zullen er extra stoelen worden neerge zet. De koepel krijgt, behalve een gro te opknapbeurt, ook zijn functie als natuurlijke lichtbron weer te rug. De koepel was ooit open, maar is ooit dichtgemaakt om overlast van insecten te voorko men. Dat euvel wordt straks on dervangen met een heel dun net. De Maria Magdalenakerk is ruim honderd jaar oud. www.rkmiddenzeeland.nl De kerkgangers zullen de komende tijd wat last ondervinden van de stellages midden in de kerkzaal. BLOCS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal op www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Luc Oggel MEEST CELEZEN 1. Auto over de kop in Goes. 2. Engelse drempel in Yerseke. 3. Jongen gepakt voor vernieling. GOES - Dansschool Janvier Dance Masters in Goes houdt zondag 11 december een zumba party voor het goede doel. De opbrengst gaat naar kinderdag verblijf Las Nubes in Guatemala. Drie zumbadocenten komen zon dag workshops geven. Tevens is er een optreden van zangeres Patricia Foort. De entree bedraagt 10 euro voor deelnemers. Wie enkel komt kijken, betaalt de helft. Kinderen onder de 12 jaar kunnen naar ei gen inzicht een donatie doen. De zumba party duurt van 13.00 Het is bijna letterlijk de kroon op de groot scheepse restauratie van de H. Maria Magda lenakerk in Goes: het herstellen van de karakteristieke koepel, of wel de Lantaarn. Die wordt in oude luister hersteld en zal wor den opengemaakt, zodat het dag licht weer naar binnen kan. Op dit moment wordt het kerkgfc bouw aan de Singelstraat buiten en binnen in de steigers gezet ter voorbereiding op het werk, dat en kele maanden in beslag zal ne men. De restauratie is niet voor zijn tijd, de koepel verkeert in er barmelijke staat. Het kerkbestuur heeft dat specifieke karwei 'losge knipt' uit het totale restauratie plan, dat al grotendeels is afge rond. Scheuren in de muren, het priesterkoor en de zijaltaren zijn eerder al gerepareerd. Het karwei kost in totaal een miljoen euro, waarvan bijna de helft voor de koepel. Het kerkbestuur wist afge lopen voorjaar na jaren eindelijk een subsidie binnen te slepen, waarmee zestig procent van het to tale benodigde bedrag was afge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34