Zeeland PZCI: Werkloosheid in de regio daalt Reis door Europa in drie dagen Straat ontvangt traktatie Uitverkocht BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 WERK EN INKOMEN Meeste gemeenten weten aantal uitkeringen terug te dringen of gelijk te houden almanak Tip? redactie@pzc.nl Dinsdag 6 december 2011 Licht valt straks de kerk weer binnen via de Lantaarn Wereld een beetje mooier door Jaap Wisse Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende goes - Tegen de landelijke trend in daalt de werkloosheid op de Be- velanden en Tholen. Het aantal uit keringen is in de meeste gemeen ten stabiel gebleven. Tholen is het beste jongetje van de klas. Daar is het aantal werkzoe kenden gedaald van 533 (eind 2010) tot 483 nu. Ook verstrekt Tholen minder uitkeringen. In sep tember waren dat er 245 tegenover 274 in januari dit jaar. Het feit dat Tholen het zo goed doet, ligt vol gens de gemeente aan een stevig re-integratiebeleid. Er liepen de af gelopen jaren diverse succesvolle projecten. Het meest recente is de zogeheten baanbonus, die in sep tember werd ingevoerd. Werkge vers die een Thoolse werkzoeken de minimaal een jaar in dienst ne men, kunnen een bonus van maxi maal 10.000 euro krijgen. Al veel bedrijven hebben zich aangemeld. Goes, dat ook voor de gemeente Noord-Beveland de uitkeringen verzorgt, doet het minder goed. Daar loopt het aantal uitkeringen iets op: van 611 eind 2010 tot een voorspelde 660 eind 2011. Volgens wethouder Jan de Pooter van socia le zaken is dat het gevolg van de crisis. „Als centrumgemeente van een regio heb je daar altijd wat meer last van. We hebben meer aanvragen dan enkele jaren terug. We beperken de schade door een stevig reïntegratiebeleid te voe ren." In Reimerswaal leek het dit jaar uit de hand te lopen. Het aantal uitkeringen liep op tot 200, maar is inmiddels teruggebracht op het niveau van eind 2010:163. Volgens wethouder Kees Knuit van sociale zaken is dat te danken aan een in tensief reïntegratiebeleid. „We zit ten er bovenop." Bovendien geven meer wethou ders aan dat landelijke ontwikke lingen later doorwerken in Zee land. In Borsele is het aantal uitkeringen stabiel. Er zijn er sinds begin 2011 zes bijgekomen. Het aantal Borsel- se uitkeringen staat nu op 187. De gemeente Kapelle kon gisteren nog geen cijfers aanleveren. In Zeeland is het aantal werkzoe kenden afgenomen van 7482 naar 7096 (cijfers van oktober). Vooral Walcheren, de regio Terneuzen en Tholen doen het goed. West-Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland zijn zorgen kindjes. Jongeren profiteren niet van de daling. De Zeeuwse jeugd werkloosheid loopt flink op. Vorig jaar oktober zochten 873 Zeeuwse jongeren een baan, nu zijn dat er 992. De werkloosheid in Nederland stijgt intussen. Uit de laatste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat het aantal werk lozen is toegenomen met 17.000. Daarmee is de werkloosheid met 455.000 terug op het niveau van begin 2010. De werkloosheid staat nu op 5,8 procent. Het aantal WW-uitkeringen is licht opgelo pen tot 253.000. dóór Lilian Dominicus BERLIJN - In drie dagen tijd ziet Goesenaar Arne Hulstein vijf Euro pese steden: Amsterdam, Kopenha gen, Berlijn, Zürich en eindbestem ming Parijs. In zijn kielzog 21 deel nemers uit heel Europa die ideeën hebben voor het opzetten van een bedrijf Zondag is de reis begonnen, van avond eindigt de 2700 kilometer lange rit in Parijs. StartupBus Euro pe heet het initiatief van Hulstein en Amsterdammer Timan Rebel, dat geïnspireerd is op een Ameri kaans model. „De deelnemers krijgen een mi nuut om hun idee te pitchen, daar na mag iedereen zich aansluiten bij een plan. We hebben nu vijf teams, die op de plekken waar we stoppen praten met lokale onder nemers. Zij werken als sparring partners, stellen de juiste vragen op het juiste moment. Dat houdt iedereen wakker", zegt Hulstein. Vanavond worden de businessmo dellen gepresenteerd aan een jury van ervaren ondernemers. Rondom de plannen voor een nieuw theater in Middelburg wordt vaak de vraag gesteld: is dat wel nodig, zo'n grote zaal met ruim zevenhon derd stoelen? Nou, afgelopen vrijdag zou die moeiteloos volgestroomd zijn voor de cabaretvoorstelling van Theo Maassen. De zaal in de huidige schouwburg met nog geen zeshon derd zetels was nu al uitverkocht en veel belangstellenden grepen naast de felbegeerde kaartjes. Des te opval lender waren de twee lege plekken op rij vijf. Toen enkele medewerkers van het Middelburgse kantoor die de show hadden bijgewoond zich daar over verbaasden, begon een collega te blozen. Vanachter haar bureau klonk het bedremmeld: „Oh nee, was dat afgelopen vrijdag al?" goes - De bewoners van de Buys Ballotstraat in Goes kregen giste ren twee chocoladeletters en een gedicht van Sint als dank voor hun geduld en incasseringsvermogen tijdens de herinrichting van de straat. Sint, wethouder Loes Meeuwisse en drie kinderen gingen 's mid dags met de chocoladeletters (toe passelijk een B en een S) langs de deuren. Bewoners stelden de trac- tatie op prijs. De zeer drukke noord-zuid-verbin- ding was volgens bewoners niet veilig genoeg. Met name fietsers kwamen er in het gedrang. Zij re den over een strookje op de rij baan. Dat laatste is nog steeds min of meer het geval, al zijn de stro ken nu rood gemaakt. Tegelijker tijd is de asfaltdeklaag vernieuwd. Ook is in het midden van de Buys Ballotstraat een verkeersremmer geplaatst. Dat maakt oversteken naar de wijk Riethoek een stuk vei liger. De herinrichting is een tijdelijke oplossing voor de verkeersdrukte en -overlast. Als de nieuwe afslag A58 er ligt, zal er minder verkeer door de straat rijden, verwacht de gemeente. www.pzc..nl/video Sint, wethouder Loes Meeuwisse en drie kinderen deelden gisteren chocoladeletters uit in de Buys Ballotstraat. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33