sport 25 Nederlandse hockeyers nemen revanche op Duitsers iet stip in topscorersklassement Sterrenelftal iscisme' neigt PSV teleurgesteld in handelwijze Vitesse Handbalsters vernederen Australië: 53-15 Caudron demonstreert zijn klasse i^aggjg^^iBgBWBaBaMI 'De KNSB is er niet meer voor de sporters. Het lijkt meer op fascisme. Ze zijn er voor zichzelf.' Jillert Anema dinsdag 6 december 2011 door Rik Spekenbrink AUCKLAND - In nog geen honderd dagen tijd kan er veel veranderen. Eind augustus was het Nederlands hockeyteam nog figurant in de EK-finale tegen Duitsland, die met 4-2 verloren ging. Het verschil leek enorm. Maar gisterochtend waren de rollen op de Champions Trop hy in Nieuw-Zeeland compleet omgedraaid. Nederland won dik verdiend met 3-2 van de rivaal, de nummer twee van de wereld bo vendien. Spelers en coach haastten zich te zeggen dat het wel meeviel met de revanchegevoelens vooraf Het was 'gewoon' een belangrijke wedstrijd op een nieuw toernooi. „Het EK hebben we afgesloten", benadruk te verdediger Sander de Wijn, die afgelopen zomer zijn eerste grote toernooi voor Oranje speelde. „We hebben er veel over gesproken en lessen getrokken uit die wedstrijd. Vandaag hebben we een aantal dingen beter gedaan. Welke? Daar ga ik liever niet te diep op in. Klei ne en iets grotere tactische zaken." Kamponger De Wijn noemde het een heel belangrijke overwinning. Maar niet zozeer, omdat het Duits land betrof „Als je alle groepswed strijden wint, neem je altijd drie punten mee naar de fmalepoule. Daarom is het goed dat we won nen. Maar het was geen wraak. Noem het sportieve revanche. En het was een mooie zege." Natuurlijk was het maar een groepsduel en wil Oranje in Auck land veel meer. Het moet ook ge zegd worden, dat Duitsland om uiteenlopende redenen een aantal sterspelers thuisliet. Maar vooral de manier waarop Nederland na rust zijn wil oplegde aan de tegen stander zal bondscoach Paul van Ass tevreden stemmen. Voor rust leek het even of de rege rend olympisch kampioen weder om slimmer was dan Oranje. Uit twee kansen was het twee keet raak en daarmee zette Duitsland een achterstand om in een voor sprong. De 2-2 van Jeroen Hertz berger viel vlak voor rust uit de lucht, maar was achteraf zeer be langrijk. „We zeiden in de rust tegen elkaar dat er iets te halen viel", zei De Wijn. „Een tegenstander van dit formaat krijgt altijd kansen, maar in de tweede helft stonden we ach terin heel goed. Daardoor waren we dominant en dat gaf vertrou wen. Al was het even wachten tot de 3-2 viel." De snelle Rogier Hof man ging vijf minuten voor tijd de combinatie aan met Bob de Voogd en klopte vervolgens de Duitse goalie. Oranje moet alleen nog even terug naar de tekentafel voor wat betreft de strafcorners. Als één van de acht pogingen was benut, was de spanning al veel eerder uit het duel gehaald. Geen overbodige luxe tegen de altijd efficiënte Duit- M won ook al twee marathons dit schaatsseizoen. foto Vincent Jannink/ANP doet de KNSB wat binnen de mo gelijkheden ligt. „We proberen het voor iedereen zo goed mogelijk neer te leggen. Als er een toernooi is, proberen we de marathon dich ter bij huis te houden, zodat de schaatsers wat makkelijker heen en weer kunnen komen. Dat is een van de weinige dingen die we kunnen doen. Op topniveau moet je keuzes maken. Het is niet zo dat je te allen tijde alles kunt rijden." EINDHOVEN - Technisch directeur Marcel Brands van PSV liet giste ren merken dat hij moeite heeft met de handelwijze van Vitesse bij het aantrekken van Jonathan Reis. „Natuurlijk is Jonathan transfer vrij en hebben ze het recht om hem aan te trekken. Reis was club loos vanaf 1 juli en hoefde dus niet per se met ons rekening te hou den. Toch zou ik het zo niet ge daan hebben, maar goed dat is de voetballerij." Brands is teleurgesteld dat Reis niet voor PSV heeft gekozen. „Wij hebben hem een prima aanbie ding gedaan. Die zou ingaan op 1 januari, voor de duur van zes maanden. Ook zouden we een op tie inbouwen tot verlenging van het contract. Die konden we bij volledig herstel lichten." PSV betaalt de medische kosten van Jonathan Reis niet langer. „Daarmee zijn we wat langer door gegaan. Ja, ook nadat hij transfer vrij was. Jammer dat het allemaal niets heeft uitgehaald, al hoop ik oprecht dat Jonathan volledig zal herstellen en nog een mooie car rière kan maken." Reis had bij PSV een contract tot 1 juli 2011. PSV had de mogelijkheid die verbintenis met drie jaar te ver lengen, maar het salaris dat daar te genover moest staan vond Brands begin dit jaar niet verantwoord. „Omdat je niet kon voorspellen of Reis volledig zou herstellen. Dat kan overigens nog steeds niet." door Rudy Boogert en Jan Dagevos MIDDELBURG - Arjan Koopmans stijgt met stip in het topscorersklas sement van deze krant. De aanval ler van Rillandia scoorde zaterdag vier keer in de met 8-0 gewonnen wedstrijd tegen SVG en bracht daarmee zijn seizoenstotaal op der tien doelpunten. Door de coëfficiënt van 1,5 staat Koopmans nu op 19,5 punten, goed voor de tweede plaats. Zijn achterstand op koploper Stefan Wielemaker is nog altijd riant. De spits van VCK voegde zaterdag twee goals aan zijn totaal toe (3-0-zege op Nieuwland), kwam op zestien goals wat hem op 24 punten bracht. Bij het PZC Sterrenteam zijn de 'achten' deze week dun gezaaid. Slechts drie spelers haalden dit weekeinde een meer dan gemiddel de notering. Fabian Wilson van Hoek onttrok zich aan de malaise bij Hoek in de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland (1-0). De verdediger was de absolu te uitblinker. Bij GPC Vlissingen vertolkten Grigor Sahakjan en Ri- cardo de Nooijer een hoofdrol en ook zij werden beloond met een acht. In het elftal van de week draait het deze week om drie teams. GPC Vlissingen, Hoek en Goes zijn de hofleverancier. Goes, dat met 5-0 van Longa won, levert vier spelers. GPC (5-1-zege op WC'68) is Zelfs mét vijf spelers vertegenwoordigd. Van Hoek werden twee spelers in het team verkozen. Van twee ploegen ontbreken dit keer de cijfers. Het duel tussen RWH en Kloetinge werd zaterdag morgen afgelast, terwijl de wed strijd tussen Zaamslag en Rijsoord in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal na 22 minuten werd ge staakt wegens een blessure van de scheidsrechter. BARUERI - De Nederlandse handbal sters hebben hun gram gehaald voor het tegenvallende begin van het WK in Brazilië tegen Spanje (27-34). Oranje versloeg het zwak ke Australië in Barueri zoals ver wacht met grote cijfers. Bonds coach Henk Groener zag de teller pas stoppen op 53-15. Bij rust was het gat met de ploeg van 'down under' al onoverbrug baar: 27-6. Het 50e Nederlandse doelpunt was een bijzondere. Keepster Mandy Burrekers verras te haar onoplettende collega aan de overzijde met een succesvolle worp over het gehele veld. De zege was ook goed voor de rangschik king in groep B, waarin Nederland naar de tweede plaats steeg. middelburg - Het topbiljartteam 's Lands Welvaren heeft in het dubbelprogramma twee punten kunnen oogsten. Van Terborgse Wijnhandel/Veltins werd met 4-2 gewonnen en van Wellse Vaert werd met 4-2 verloren. In de strijd tegen Wellse Vaert was Caudron de enige van zijn team die won, al was Ad Koore- vaar er in het bandstoten kort bij. Het was een tegenvaller want bij de Bevelandse ploeg was de hoop gevestigd op Koorevaar nadat Peter de Bree in het 47/2 had ver loren. In de tweede wedstrijd te gen de Terborgse Wijncentrale toonde Caudron weer eens zijn uitzonderlijke klasse. Hij maakte zijn partij in het ankerkader 71/2 in één beurt uit: 150-13. Peter de Bree maakte het karwei af met winst in een heel spannende par tij 47/2 tegen Mathijs Bakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25