zeelandI 23 Omstreden kliniek moet weg Justitie alsnog overstag in geweldszaak Hoek 'Landschappen, dat is mijn natuurbeleving' Kant-en-klare mosselmaaltijd KUNST- EN ANTIEKVEILING 13 - 14 december 2011 door Rob Paardekam dinsdag 6 december 2011 Zo in deze tijd, als er bijna geen mens te zien is en het is een beetje stormachtig, dan is de natuur voor mij op z'n mooist. Een beetje ruw water met daarboven van die mooie luchten. Dan geniet ik het meest. Een strakblauwe lucht vind ik veel saaier." William van der Hulle is bos wachter op Schouwen-Duive- land. Vanuit zijn kantoor in de haven van Bommenede kijkt hij op het Grevelingen- meer. In de vensterbank staat een verrekijker. Daarmee telt hij de zeehonden die vlakbij op een zandplaat liggen te rusten of bekijkt hij koeien en pony's die op de eilandjes lopen. „Ik ga echt voor land schappen, details zeggen me niet zoveel. Sommigen zien alle kleine dingen, ik niet. Ik kan een flamingo voorbij zien vliegen en dan zie ik het wel, maar het doet me min der. Landschappen, dat is mijn natuurbeleving." Boswachter William van der Hulle. foto Dirk-Jan Gjeltema den haag - Ook het Openbaar Mi nisterie (OM) verwijt een 54-jarige inwoner uit Hoek niet langer dat hij op 26 mei 2009 aan de Molen dijk iemand met een ijzeren staaf op het hoofd sloeg. Het slachtoffer brak door de klap een nekwervel en liep een zeven centimeter lange hoofdwond op. De verdachte werd februari vorig jaar door de Middel burgse rechtbank ontslagen van rechtsvervolging. Gisteren diende het door Justitie aangespannen ho ger beroep. Op de gewraakte meidag kwamen twee mannen verhaal halen met betrekking tot een transactie rond een auto. Volgens getuigen stapte tenminste één van de mannen uit, met een 'soort van breekijzer' in zijn handen. De verdachte, die op de stoep aan een auto aan het klus sen was, pakte ook iets van me taal. De verdachte sloeg raak ter wijl het slachtoffer zou hebben ge mist. Hij zakte in elkaar. De ver dachte belde vervolgens 112. De rechtbank ontsloeg de verdach te destijds van rechtsvervolging omdat er sprake zou zijn van 'noodweer exces'. Daarvan is spra ke als iemand zodanig bedreigd wordt dat een gewelddadige reac tie begrijpelijk is. Zo iemand heeft het strafbare feit wel gepleegd in de ogen van de rechtspraak, maar wordt om genoemde reden ontsla gen van rechtsvervolging. Na het opnieuw horen van getuigen vindt het OM in hoger beroep ook dat verdachte alsnog moet worden ontslagen van rechtsvervolging. Tegen de in elkaar geslagen man was trouwens ook vervolging inge steld, maar hij is uiteindelijk we gens gebrek aan bewijs vrijgespro ken van poging tot mishandeling. Uitspraak 19 december. sint philipsland - Het omstreden alternatieve behandelcentrum Ma ria Magdalena moet weg uit een woning aan de Esdoornhof in Sint Philipsland. Dat heeft de gemeen te bepaald. Internationaal Medisch Centrum MM, zoals de naam officieel luidt, streek begin oktober neer in Sint Philipsland. Voor die tijd was het gevestigd in Roosendaal. Het cen trum heeft een slechte naam en daardoor ontstond aardig wat com motie in de buurt. De gemeente ontving een aantal telefoontjes van verontruste mensen. In 2007 en 2008 kreeg het cen trum landelijke bekendheid door klachten over twee medewerkers: alternatief therapeute Carine Bolijn en de Belgische internist Patrick van Eeghem. Inspectie en tuchtcolleges stelden het werken met 'goddelijke gidsen' ter discus sie. Dat leidde tot een levenslang ambtsverbod voor Van Eeghem in Nederland. Hij is dan ook niet meer bij het centrum betrokken. Bolijn werd uit haar beroepsorga nisatie gezet, maar zij kon haar ac tiviteiten gewoon doorzetten, om dat haar titel 'orthomoleculair the rapeut' niet beschermd is. Ieder een kan zich zo noemen en een praktijk beginnen. De gemeente heeft Maria Magdale na verzocht binnen een maand te vertrekken uit de woning aan de Esdoornhof, omdat de activiteiten in strijd zijn met het bestemmings plan. Enkel 'kleinschalige beroeps matige en bedrijfsmatige activitei ten' door de bewoner van het huis zijn toegestaan. Ook de advocaten praktijk van Robert Madou, die te vens optreedt als woordvoerder van het medisch centrum, moet vertrekken uit de woning. „Alle ge bruikers van het pand wordt ver zocht de activiteiten te staken", al dus een woordvoerder van de ge meente. Madou was gisteren niet bereik baar voor commentaar. YERSEKE - De magnetronmossel is door het Amerikaanse blad Seafood International als één van de beste nieuwkomers op het ge bied van seafood van 2011 beoor deeld. Zeeland's Roem a la minute is een creatie van Roem van Yerse- ke. Dit schaal- en schelpdierenbe- drijf scoort met deze mossel hoog op het gebied van onderscheidend vermogen, verpakking, uitstraling en de 'wow' factor. aan, maar in Zeeland is dat 31 pro cent. In het onderzoek is ook nage gaan waar het vaakst een fiets wordt gestolen. Dat blijkt bij een sta tion of een halte van het openbaar vervoer te zijn. De reden waarom een Nederlander voor een korte af stand (4 kilometer) de fiets pakt is voor 66 procent omdat het gezond is, 42 procent voert het milieu ais ar gument aan en 35 procent omdat het sneller gaat. foto Ruben Oreel Porselein, schilderijen, zilver, speelgoed, sculpturen, juwelen, horloges, boeken, meubelen, klokken, etc. Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 info@zeeuwsveilinghuis.nl ZEEUWS VEILINGHUIS Donderdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag KIJKDAGEN 8 december 10.00- 9 december 10.00- 10 december 10.00- 12 december 10.00- 13 december 10.00- 17.00 uur 17.00 uur 16.00 uur 17.00 uur 12.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23