'Een heel zure fout' zeeland 121 Prikkel voor het Bellamypark zlm Nieuw bedrijventerrein in Gentse kanaalzone Kortsluiting mogelijk oorzaak brand boerderij berco veeI voordeel DeltaSafe Security baalt van vergissing rechtbank Met stip het beste verzekeringspakket Zumba party voor het goede doel w dinsdag 6 december 2011 door Annemarie Zevenbergen middelburg - Bert Graaff is op zijn zachtst gezegd 'niet blij' met de fout die de rechtbank maakte waardoor zijn bedrijf DeltaSafe Se curity in Middelburg plotsklaps failliet verklaard zou zijn. „Dit is, en ik zeg het nu netjes, wel een heel zure fout. Heb je tien jaar gewerkt aan een gezond bedrijf, wordt dat met een pennenstreek onderuit gehaald. We hebben kei hard moeten werken om de scha de te beperken. De dag dat ik het hoorde, zijn we met vijf man tot twaalf uur 's nachts bezig geweest om klanten en zakenrelaties te be naderen en uitleg te geven. Ook via Google en andere zoekmachi nes zijn we aan de slag gegaan. Ik wil de directe kosten van die extra manuren van mijn personeel en mijn advocaat proberen te clai men. Dat is het minste dat ik kan doen." „Ik wist trouwens helemaal van niets, tot mijn bank belde dat die op last van de rechtbank mijn reke ningen moest blokkeren. Gelukkig belde de bankemployé naar de rechtbank, omdat hij het niet ge loofde. Daar bleek dat er sprake was van 'een administratieve fout'. Hoe kan zoiets? Ik heb even ge dacht dat het een morbide grap was. Maar toen heb ik heel snel mijn advocaat gebeld." „Ik ben me rot geschrokken. Want ik heb een goed bedrijf en zoiets blijft altijd aan je hangen. Mensen roepen al snel 'waar rook is, is Weer zijn twee prominente panden op het Vlissingse Bellamypark opgeknapt. Helemaal in de stijl van vroeger; voor het ontwerp heeft de architect oude ansichtkaarten bestudeerd. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk vlissingen - Zo heb je geen sushi bar, zo heb je er twee. Op het Bel lamypark in Vlissingen is vorige week het tweede Japanse restau rant geopend. Erboven komen ap partementen. Het restaurant komt over het volle dige oppervlak van het voormalige Zottekot en Scandalous, dat Vlis- singers nog het beste kennen als de Flying Dutchman. Uitbaatster is mevrouw Hu, die op het Beurs plein Chinees-Indisch restaurant Da-Xin heeft, en daarboven hotel Bonaventure. In haar nieuwe res taurant kunnen gasten sushi eten volgens het culinaire aankruisprin- cipe: vijf gangen met maximaal vijf gerechten per keer. Ook is er een tatami-ruimte, voor de ware avonturiers. Een kok uit Singapore is ingevlogen om de fijne kneepjes van het vak te leren. Boven het restaurant wordt nog flink verbouwd. Van de voormali ge danszaal en restaurant maakt Bouwbedrijf Joziasse samen met schildersbedrijf Henk Seijbel zes appartementen, allen met zeezicht en voor startersprijzen. Een ervan, op de hoek met het balkon rond om, is al verkocht en wordt bin nenkort opgeleverd. De rest volgt in februari. Daarvan zijn twee ook al zo goed als verkocht. De panden komen er ook wat de monumentale buitenkant betreft weer piekfijn bij te staan; voor het ontwerp heeft de architect oude ansichtkaarten bestudeerd. vuur'. We hebben trouwens wel een excuusbrief van de rechtbank gekregen. Maar ja, dan is het ver haal wel rondgegaan." De rechtbank verklaarde DeltaSafe Security vorige week abusievelijk failliet. Het was echter DeltaSafe dat faillissement had aangevraagd van hotel Bos en Duin in Oostka- pelle. Volgens curator K. van Over loop van Bos en Duin heeft dit geen directe gevolgen voor dat be drijf „Het hotel is gewoon open. Het gaat in feite om het faillisse ment van een papieren, lege bv. Het hotel en andere activa zijn een jaar geleden al verkocht." Of DeltaSafe zijn geld van Bos en Duin nog krijgt, is dus nog maar de vraag. Volgens de curator zijn er overigens meer schuldeisers. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting Meer weten? Kijk op zlm.nl door Wout Bareman evergem - Het Havenbedrijf Gent en het projectbureau Gentse Ka naalzone werken plannen uit voor de aanleg van een groot nieuw be drijventerrein van 100 hectare op de linkeroever van het Kanaal Gent-Terneuzen. Het terrein, vooral bestemd voor bedrijven in de logistieke sector, wordt verwezenlijkt op het grond gebied van de gemeente Evergem en sluit aan bij de noordkant van het Kluizendok. De too hectare wordt verdeeld tussen het Haven bedrijf (70 hectare), het Vlaams Gewest (20 hectare) en de gemeen te Evergem (10 hectare). De aanleg begint in het voorjaar van 2012. Tussen het bedrijventerrein en het belendende dorp Rieme-noord wordt een buffer aangelegd. Het gebied wordt door twee nieu we wegen ontsloten. Op die ma nier wordt overlast van vrachtver keer in de omliggende kanaaldor pen vermeden. De ene ontsluiting leidt naar de R4, de rondweg aan weerszijden van de Gentse Kanaal zone, de andere voert richting ka naal. De wegwerkzaamheden beginnen in 2013. Rond 2015 moet het hele bedrijventerrein gebruiksklaar zijn. ouwerkerk - De brand in een schuur bij zorgboerderij De Stelle in Ouwerkerk is mogelijk veroor zaakt door kortsluiting in de ver lichting. Dat zegt eigenaresse As- trid van Kleeffi De brand woedde zondagavond. Daags erna valt goed te zien hoe groot de ravage is. Van de schuur staat nog een klein deel overheid, maar alles moet als verloren wor den beschouwd. Dankzij de gunsti ge wind bleef de schade beperkt tot de oude schuur. Het deel voor de dagopvang van ouderen liep geen geen schade opgelopen. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. goes - Dansschool Janvier Dance Masters in Goes houdt zondag it december een zumba party voor het goede doel. De opbrengst van de actie gaat naar kinderdagverblijf Las Nubes in Guatemala. Drie zumbadocen- ten komen zondag workshops ge ven. Tevens is er een optreden van zangeres Patricia Foort. De entree voor de Zumba party be draagt tien euro voor deelnemers. Wie alleen komt kijken, betaalt de helft. Kinderen onder de 12 jaar kunnen naar eigen inzicht een do natie doen voor het kinderdaver- blijf in Guatemala. De zumba party bij dansschool Janvier Dance Masters duurt van 13.00 tot 16.00 uur. 's Nachts is al een eerste onder zoek gedaan naar het asbest dat bij de brand is vrijgekomen. Gister ochtend is de gemeente opnieuw langs geweest. Een deel van het erf is afgezet met linten. Daarachter ligt het bezaaid met kleine stukjes asbest. Ook op een braakliggende akker achter de boerderij ligt veel van dat materiaal. „Zowel het dak als de binnenmuren waren van as best." De vervuiling wordt deze week nog opgeruimd. De dagop vang voor ouderen is de hele week gesloten. Het was de derde brand in twee jaar bij De Stelle. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21