Meer klanten naar voedselbank ARMOEDESIGNALEMENT Volgend jaar zo'n 60.000 gezinnen extra onder lage inkomensgrens Blmiwi&i Bcutm Hoog bezoek op 't heerlijk avondje Nederland dreigt AAA-status te verliezen Gewelddadige fans streng bestraft OM eist 1,5 jaar cel eigenaar Checkpoint Elf werknemers ICL-IP naar ziekenhuis DINSDAG 6 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 291 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN Buien Astronaut Kuipers gaat over twee weken de ruimte in 10 en 11 Schaatscoach Anema vindt schaatskalender slecht gepland 24 Met zwarte bessen uit Zeeland maak je de heerlijkste traktaties NEW YORK - Kredietbeoordelaar Standard 8c Poor's (S8cP) heeft zes eurolanden, waaronder Neder land, gewaarschuwd dat zij de hoogst denkbare kredietstatus (AAA) mogelijk binnen de komen de drie maanden zullen verliezen. Dat heeft de zakenkrant Financial Times gisteren gemeld op zijn web site. Behalve Nederland zouden ook Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Finland en Luxemburg binnenkort te horen gaan krijgen dat hun kre dietstatus mogelijk neerwaarts wordt herzien. Financial Times noemde geen bronnen met naam. Duitsland en Frankrijk kwamen gisteren, in aanloop naar de euro top eind deze week, met gezamen lijke plannen om de eurocrisis aan te pakken. pagina 9: zondaars EU sneller af gestraft Voetbalclubs in betaald voetbal moeten supporters tegenpartij weren reageer op www.pzc.nl reacties: 266 Ik heb vertrouwen in de nieuwe FNV Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688"555530" door René Schrier MIDDELBURG - De Zeeuwse voedsel- banken, met uitzondering van die op Schouwen-Duiveland, zien het aantal klanten al enige tijd toene men. De voedselbank in Zeeuws-Vlaan- deren wordt wekelijks met enkele nieuwe cliënten geconfronteerd. Momenteel doen 210 gezinnen een beroep op de voedselbank die vanuit Terneuzen opereert. De voedselbank De Bevelanden ver deelt wekelijks 105 pakketten en de voedselbank op Walcheren heeft tegen de honderd klanten. Deze week komen er weer acht nieuwe aan. Op Schouwen-Duive land krijgen 67 gezinnen wekelijks een pakket. Mensen komen voor een voedsel pakket in aanmerking na doorver wijzing door het maatschappelijk werk of de gemeente. Henk Herman van de Walcherse voedselbank verwacht dat de grootste klap nog komt en wel half januari. „Dan is alles weer duurder geworden. Ik zie het vol gend jaar minimaal verdubbelen." Gisteren werd het Armoedesignale- ment van het Sociaal en Cultureel Planbureau en het CBS gepresen teerd. Volgens dat rapport zullen volgend jaar naar schatting 60.000 huishoudens extra onder de lage inkomensgrens terechtkomen. Het aantal huishoudens dat net rond kan komen neemt volgend jaar met 55.000 toe. Armoede treft vooral eenouderge zinnen, alleenstaanden jonger dan 65 jaar, mensen in de bijstand en kinderen. Directeur Ron Verhees van de Na tionale Kledingbank: „De overheid laat het afweten. Initiatieven wor den gedragen door burgers en het bedrijfsleven. Maar de overheid ontbreekt." Ook zijn de eerste zelf standigen zonder personeel, ZZP' ers, al bij de voedselbanken gesig naleerd, geeft Verhees aan. TERNEUZEN - De kraamafdeling van het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen kreeg op 't heerlijk avondje niet Sinterklaas en zwarte Piet op visite, maar de Georgische presidentsvrouw Sandra Roe- lofs. De kersverse mama Geralda Kastelijn en haar dochtertje Tessa werden vereerd met hoog bezoek. De uit Terneuzen afkomstige Roelofs (links) introduceerde er de verpleegkundigen An gelina Kopaliani en La Kevlishvili mee uit Geor gië. Zij mogen twee dagen stage lopen op de af deling Obstetrie en Gynaecologie. Zij willen voor al weten hoe de gezondheidszorg in Nederland is georganiseerd. Roelofs regelde de stage met haar oud-klasgenoot Huib Hubregtse, die manager faci litaire dienst in het ziekenhuis is. „We kijken na de stage of we aan dit initiatief een vervolg ge ven", aldus Hubregtse. foto Mark Neelemans UTRECHT Voetbalaaiihangers die hun onge noegen na een wedstrijd uiten door de politie in het nauw te drij ven, kunnen rekenen op intensieve vervolging en strenge straffen. Dat is gebeurd na de rellen bij Feye- noord en staat nu weer voor de deur voor hooligans van FC Utrecht, die zondag bij stadion Gal genwaard tekeergingen. pagina 3: commentaar pagina 7: 'we accepteren misdragin gen niet' DEN HAAG Eigenaar Meddie Willemsen van de Temeuzense coffeeshop Check point moet van het Openbaar Mi nisterie (OM) 1,5 jaar de cel in en een boete van 50.000 euro betalen. Dat heeft de aanklager in hoger be roep gisteren geëist bij het ge rechtshof in Den Haag. Tegen zestien medeverdachten eis te het OM lagere celstraffen, werk straffen en geldboetes. pagina 2/3: weer celstraf geëist TERNEUZEN Elf werknemers van het Temeuzen se chemiebedrijf ICL-IP (voorheen Broomchemie) zijn gisteren voor onderzoek naar het ziekenhuis ge gaan, nadat zich bij het bedrijf een incident had voorgedaan. Een niet nader bekend gemaakte stof kwam bij het incident vrij. Alle medewerkers die in de omge ving aan het werk waren, zijn gead viseerd via de huisarts naar het zie kenhuis in Terneuzen te gaan, al dus algemeen directeur Edie En gels. De emissie beperkte zich vol gens hem tot het bedrijfsterrein aan de Frankrijkweg langs het Ka naal Gent-Terneuzen. „We hebben de betrokken werknemers uit voor zorg en voor alle zekerheid aange raden zich in het ziekenhuis te la ten onderzoeken", verklaarde En gels. Hij meldde gisteravond dat ze aan het einde van de dag allemaal naar huis konden. Het incident dat zich rond negen uur gisterochtend voordeed, is door ICL-IP volgens de normale procedure gemeld aan de arbeidsinspectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1