zeeland 119 1030 gedachtespinsel' 50% Gedicht voor de gemeenteraad Celstraf geëist voor handel in drugs 'O korting ZEELRflD Verkoop vanaf dinsdag 6 december Minderjarige winkeldief betrapt Twee inbraken in Middelburgse huizen Concert en samenzang Walchers Kerstkoor 'Gestolen' hond is weer terecht Trio East of the Sun geeft jazz-concert www.tilroe.nl [Tilroeoptiek dinsdag 6 december 2011 Bij het maken van het plan voor het muziektheater op lep ging men uit van 1030 stoelen. Het plan voor de nieuwe schouwburg op het Molenwater gaat uit van een grote zaal met 750 stoelen en een kleine met 250 stoelen. door Theo Giele Verbaasd is Frans Lie- vens. De Terneuzense theaterexploitant be grijpt niet dat zijn Be drijfsplan ZEP mu ziektheater gisterochtend door 'Sint Nicolaas' als 5 december-sur- prise bij de Middelburgse gemeen teraadsleden in de bus is gegooid. „Het plan was slechts in heel klei ne kring bekend. Uiteraard bij ons, bij de gemeente en bij Theater Ex ploitatie Zeeland. Maar ik weet ze ker dat Sinterklaas er niet bij was", zegt Lievens. Het plan was om van de al twee jaar leegstaande Music Hall op het Zepterrein een Mu ziektheater te maken. Lievens liet het gedetailleerd op pa pier zetten: ruim duizend stoelen (676 op de begane grond, 354 op het balkon), 400 vierkante meter café-restaurant, 25 damestoiletten, 16 urinoirs, 8 herentoiletten, een garderobe voor 1500 tot 3000 jas sen. Tot en met een keuken met 20 stopcontacten. Door de stoelen op inschuifbare tribunes te plaatsen kon het theater geschikt worden ge maakt voor beurzen en popconcer ten met staanplaatsen voor 3000 mensen. Kosten: 7,1 miljoen euro. Voor 1,5 miljoen extra kon ook nog een extra toneeltoren worden ge bouwd. De investering zou dan uit komen op 8,6 miljoen. Dat is aanmerkelijk minder dan de 22 miljoen voor nieuwbouw op het Molenwater, al heb je dan wel een grote én een kleine zaal. Volgens wethouder Albert de Vries is het plan daama niet verder meer uitgewerkt. „We hebben Lievens er geen opdracht voor gegeven. Hij heeft het zelf van tafel gehaald toen hij constateerde dat het niet uitvoerbaar was." Frans Lievens vindt de hele discussie, die door toedoen van 'Sint Nicolaas' is ont staan, 'mosterd na de maaltijd'. Hij noemt het plan van september 2010 een 'gedachtespinsel'. „Wel een goed onderbouwd gedachte spinsel", geeft hij toe. In de gesprek ken in de zomer van 2010 met de gemeente en TEZ werd al snel dui delijk dat een muziektheater én een nieuwe schouwburg niet kon. „Het was het één of het ander." Lievens koos vervolgens voor een ander pad: overname van de oude Stadsschouwburg, meedenken over nieuwbouw en aankoop van de beste Sint toog gezwind op pad en vulde de schoenen der liberalen rechtvaardige stappers, wulpse muiltjes alsmede groene en duurzame sandalen het is nu wachten op de raadsvergadering want dan klinkt het uit 29 keeltjes in koor ik heb een motie, die zo geweldig goed daar stemt vast en zeker iedereen voor een ideaal theater, en ook het ZEP gered, alle Middelburgers meer dan tevreden het Molenwater niet verminkt en veel geld om daadwerkelijk te besteden (fragment) de Music Hall om daar beurzen, grote popconcerten en andere eve nementen te organiseren. Op de vraag of hij ruim een jaar geleden zijn plan niet aan de raad had wil len voorleggen reageert hij: „Wat moet ik daar op zeggen. Ik begrijp dat je niet elk plan naar de raad stuurt. Dat brengt alleen maar ver warring. Het plan voor het mu ziektheater was een studiestuk en is daarmee afgedaan. Wij werken nu in goede harmonie met de ge meente samen." Lievens mag er dan niet zwaar aan willen tillen, de raadsfractie van GroenLinks reageert in een verkla ring dat de raad 'op de hoogte had moeten zijn van deze informatie zodat zij een weloverwogen keuze had kunnen maken'. Of dat daadwerkelijk tot een ande re keuze had geleid is de vraag. Bin nen de Middelburgse gemeente raad bestaat weinig bereidheid om het in 2008 genomen besluit tot bouw van een theater op het Mo lenwater te heroverwegen. Zelfs de kredietcrisis heeft daar geen veran dering in gebracht. In een brief aan collega-raadsle den citeert de GroenLinks-frac- tie uit een verslag van een be spreking tussen De Vries en de di rectie van Theater Exploitatie Zee land, die toen nog de Stadsschouw burg onder haar hoede had. „In een bespreking van 8 juni 2010 meldt wethouder De Vries aan de TEZ dat de plannen van Lievens met betrekking tot ZEP in een ver gevorderd stadium zijn en 'dat het erop lijkt dat met een kleine extra investering een alternatief voor het nieuwe theater op ZEP valt te reali seren' (citaat uit verslag)." Het muziektheater kwam dus in beeld als mogelijk alternatief voor het bouwen van een groot theater op het Molenwater, concludeert GroenLinks. Samenwerking tussen TEZ en Lie vens kwam echter niet van de grond. GroenLinks vindt het een raadsel waarom TEZ deze samen werking niet wilde. Nordmann Servische Spar Fijnspar Diverse maten: gezaagd, kluit of in pot Super kwaliteit tegen een scherpe prijs! Verkooplocatie: Parkeerterrein Schildersbedrijf;i:hiboo Molenstraat 22 Grijpskerke fA VLISSINGEN Een 14-jarige jongen uit Vlissingen is gisterochtend aangehouden voor winkeldiefstal. Hij nam uit de Agri- markt in Papegaaienburg twee cho coladebroodjes mee zonder daar voor te betalen. Hij werd betrapt door een personeelslid van de su permarkt. Dat had gezien dat hij in de winkel iets in zijn zak had ge stopt. Bij het afrekenen betaalde hij daar niet voor. Tegen de jongeman wordt proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG In Middelburg is afgelopen week end in twee huizen ingebroken. In een woning aan de Spinhuisweg ge beurde dat tussen zaterdag 13.45 uur en zondag 02.00 uur. Er werd een raam geforceerd. Er lijkt niets te zijn weggehaald. Op het Seisbolwerk werd zaterdag tussen 17.30 en 18.30 uur ingebro ken. Ook hier werd een raam gefor ceerd. Uit het huis is een computer gestolen. OOST-SOUBURG Het Walchers Kerstkoor heeft kerst liederen ingestudeerd voor een concert en samenzang op zaterdag 10 december in de Open Haven aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Het ensemble van Vlijt en Volhar ding doet die avond ook mee. Ook wordt het kerstevangelie gelezen. De kerstzang begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Toegang is gratis. 'S-HEERENHOEK De hond die zaterdag werd meege nomen bij een geweldadige dief stal in 's-Heerenhoek is terecht. Bij het huis aan de Werrilaan werd rond 18.15 uur aangebeld. Toen de bewoner open deed stormden en kele mensen naar binnen. De man werd mishandeld en de inbrekers namen spullen en een hond mee. Die is inmiddels terecht. De aanlei ding voor de kwestie lag in de rela tionele sfeer. ZIERIKZEE Het trio East of the Sun uit Vlissin gen brengt zaterdagavond om 20 uur in De Rode Kamer in Zierikzee een concert met vocale jazz, bege leid door contrabas en gitaar. Het trio bestaat uit zangeres Ingrid Bor ger, gitarist Peter Jongepier en Jak van Waarde (contrabas). MEEST GELEZEN 1Een jaar cel voor dodelijk ongeval 2. Foto van zweefduik wint wedstrijd 3. Twee inbraken in Middelburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Een 5i-jarige Middel burger mag wat officier van justi tie W. Suijkerbuijk betreft zestien maanden achter de tralies, met als stok achter de deur nog eens vier maanden voorwaardelijk. De Middelburger wordt ervan ver dacht vanaf half juni 2009 tot en met zijn aanhouding op 16 juni van dit jaar dagelijks zeven verslaaf den aan heroïne te hebben gehol pen. Volgens de Middelburger was de periode beduidend korter. Bij zijn aanhouding werden in zijn woning 6,6 gram heroine, een bus je traangas en twee vuurwapens gevonden. De zaak tegen de Middelburger werd al eerder behandeld, maar aangehouden om hem de gelegen heid te geven alsnog een redasse- ringsrapport op te laten stellen. Gisteren bleek echter dat de man - toen hij had gehoord dat hij moge lijk een klinische behandeling zou moeten ondergaan - niet meer aan die rapportage wilde meewerken. Daarom herhaalde de officier zijn eerdere eis. Tijdens die eerdere be handeling van de zaak vertelde de Middelburger dat hij voornamelijk handelde om zich in zijn eigen ge bruik te kunnen voorzien. Zo hoef de hij niet uit te stelen of in te bre ken te gaan om drugs te kopen. De uitspraak is op 19 december. BETAALT UW ZORGVERZEKERAAR NOG MEE DIT JAAR? inde meeste gevallen kunnen wij uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar volgens de Polisvoorwaarden SIP op de complete bril Mv ongeacht de prijs! J Walstraat 81, Vlissingen 0118-412370 IgJMilroeopticien HHHOEBH BH OBnam - - WffffWWr lüSs tilroeoptiek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19