i8| zeeland 'Het was een goed onderbouwd Eindelijk uitbreiding parkeren in Veere Zeeuwse masterchef brengt restaurantervaring in huis Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: SCHOUWBURG Surprise! Voor dag en dauw liet 'Sint Nicolaas' een plan voor een muziektheater op het Zepterrein in Middelburg bezorgen bij de raadsleden. Keurig ingepakt, compleet met gedicht. Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87 - 89 Middelburg Tel. 0118-613680 dinsdag 6 december 2011 W De Music Hall op het Zepterrein naast het Voetbalmuseum. foto Ruben Oreel uiih^uabbsshh»»»» door Maurits Sep veere - Met een kanonschot vanaf het Ravelijn in Veete wordt van daag een nieuw parkeerterrein in het stadje geopend. Dat ligt aan de rand van Veere, op de plek waar Marina Veere stond, op het Mau- ritsbolwerk. Met de extra parkeerplaatsen moet Veere nog wat autoluwer worden. Dat is een wens van de inwoners, die zij hebben uitgesproken bij het opstellen van de toekomstvisie Veere Anno. Bewoners van Veere willen dat er minder auto's door de smalle straten rijden. De aanleg van het parkeerterrein moest volgens de gemeente wel aan uiteenlopende eisen voldoen. Zo moest rekening worden gehou den met de Waterwet, de Wet mi lieubeheer, Flora - en faunawet en met de status van beschermd stads gezicht. Daarom is het parkeerter rein 'zo duurzaam mogelijk aange legd en ingericht'. Tijdens dé werk zaamheden werd bovendien onver wacht een fikse vervuiling aange troffen. Omdat de bodem eerst schoongemaakt moest worden, kon het parkeerterrein niet voor Pasen van dit jaar klaar zijn. Maar voor Kerstmis lukt het dus wel. Gedeputeerde Sjoerd Heijning zal er vanmiddag bij zijn als het ka non wordt afgeschoten. Dat ge beurt om 16.15 uur. door Rens Wisse vlissingen - Het kookvirus Iaat Shemara Fathi (21) nu niet meer los. Na vierde te zijn geworden in het tv-programma Masterchef wil zij haar kookkunsten bij de Zeeuw en thuis brengen. De Vlissingse was bereid haar stu die tandheelkunde stop te zetten om -zich geheel op het koken te storten. „Koken is mijn passie, maar ik wilde wel zeker weten of ik wel echt de keuken in wil." Shemara richt zich nu volop op haar nieuwe dinerservice She-vous, die deze week van start gaat. Het concept is simpel: wie thuis een compleet diner wil, maar geen zin heeft in alle stress, kan haar bellen. Op basis van de voorkeur van de klant stelt zij dan een diner samen. Het enige waar je zelf voor moet zorgen is een keu ken voor de afwerking van het di ner. De boodschappen, het koken en de bediening doet Shemara alle maal zelf Haar enthousiasme voor koken heeft haar tot nu toe geen windeie ren gelegd. Inmiddels is ze stages gaan lopen bij enkele van de beste restaurants in het land zoals 'de Li brije' in Zwolle, naast Oud Sluis het enige andere restaurant in Ne derland met drie Michelinsterren, 'Ivy' in Rotterdam - één Micheiin- ster - en het Amsterdamse 'Sucre', het eerste dessertrestaurant van Nederland. Hoe komt iemand zonder koksdi ploma bij zulke prestigieuze restau rants binnen? „Ik denk dat mijn passie en het gevoel dat koken met zich meebrengt, dat die chef-koks heel goed kennen, goed is overge komen toen ik solliciteerde." Shemara merkt op hoeveel ze heeft geleerd bij Masterchef. Met de andere deelnemers heeft zij ge kookt met topkoks als Alain Caron en Peter Lute, die in de jury van het programma zaten en in vele toprestaurants hebben gekookt. „Ik kon alles aan hen vragen en mocht met de mooiste luxeproduc ten koken, samen met mensen met dezelfde passie." Vooral het maken van lekkere sauzen bleek enorm leerzaam voor haar. „Als de saus mislukt, is het hele gerecht meteen verpest." Meer informatie: wvrw.shevous.nl foto Ruben Oreel Shemana Fathi: „Heb je geen zin in gedoe, bel mij dan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18