Zeeland PZC Raad verrast door oud theaterplan Reis door Europa in drie dagen WALCHEREN 18 17 20 Vlissingen drollenvrij almanak Uitverkocht Dinsdag 6 december 2011 Zeeuwse masterchef Shemara Fathi leert thuisfront koken Veere morrelt aan verbod tweede huis Tip? walcheren@pzc.nl «MiMMtaantwiii Willi m IIIMIHWHBHH—H li SURPRISE GroenLinks vraagt uitstel besluitvorming schouwburg na uitlekken voorstel muziektheater op ZEP door Theo Giele MIDDELBURG - 'Sint Nicolaas en zwarte Piet' hebben de Middel burgse raadsleden gisterochtend verrast met kopie van een oud plan voor de bouw van een mu ziektheater met duizend zitplaat sen in het ZEP. De surprise, compleet met ge dicht, is een volgende stap in de aanloop naar de vergadering van de raadscommissies Algemeen Be stuur en Ruimte over de bouw van het theater en de aanleg van een park aan het Molenwater. Het ontwerp bedrijfsplan voor het muziektheater is van Lievens Partners en dateert uit september 2oio. Lievens, toen nog alleen ex ploitant van het Scheldetheater in Terneuzen, heeft sinds juli van dit jaar ook de schouwburgen van Middelburg en Goes in handen. De hal op het Zep wil Lievens gaan gebruiken voor onder meer beurzen en grotere popconcerten. Wethouder Albert de Vries kent het bedrijfsplan uit 2010. Volgens De Vries heeft het conceptplan nooit de status van gehad van se rieus alternatief voor het theater op het Molenwater. „Lievens is zelf tot de conclusie gekomen dat het plan niet haalbaar was", stelt De Vries. De wethouder verwerpt suggestie van de anonieme brief schrijvers dat hij het plan voor de raad doelbewust verborgen heeft gehouden, omdat het plan nooit serieuze vormen heeft aangeno men. „Bovendien heb ik de op dracht van de raad om een theater op het Molenwater te bouwen. Men doet weieens alsof het thea terproject een hobby van mij is, maar ik doe dit toch echt in op dracht van de gemeenteraad." Het plan dat gisteren bij de raadsle den in de bus viel, betrof een mu ziektheater compleet met podium, stoelen in de zaal en op het balkon en eventueel zelfs een extra toneel toren. Kosten 7,1 miljoen euro plus 1,5 miljoen voor de toneeltoren. Voor een aantal fracties zal de Sin terklaassurprise aanleiding zijn om De Vries donderdag om nade re uitleg te vragen. GroenLinks vraagt de andere fracties om de be sluitvorming rond het theater op het Molenwaterpark uit te stellen. Deze fractie wil dat de combinatie van een muziektheater op het Zep met een klein theater in de bin nenstad nader onderzocht wordt. pagina 18 en 19: goed onder bouw gedachtespinsel VLISSINGEN - Doet de gemeente Vlissingen haar werk, is het weer niet goed. De brochure die ze heeft gestuurd naar hondenbelastingbe talers, is niet overal in goede aarde gevallen. In het papierwerk staat waar viervoeters vrije lijk hun behoefte mogen doen, en waar niet. Die hondenrenveldjes zijn niet nieuw, maar dat ze nu eens goed opgeschreven staan, is wel nieuw. Daar waar geen drol wordt geduld, zoals hierboven op het Van Nispenplein, zijn baasjes verplicht uitwerpselen zelf op te rui men. Omdat hondenhaltes niet altijd genoeg poepzakjes hebben, zijn hondenbezitters ver plicht er altijd zelf twee mee te nemen als die hun hond gaan uitlaten. Gebeurt dat niet, dan loopt men kans op een boete die kan oplopen tot honderd euro. Er zijn al enkele boetes uit gedeeld, waarschuwt de gemeente. Die doet overigens zelf een duit in het zakje door een poepzuiger aan te schaffen, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Lilian Dominicus BERLIJN - In drie dagen tijd ziet Goesenaar Arne Hulstein vijf Euro pese steden: Amsterdam, Kopenha gen, Berlijn, Zürich en eindbestem ming Parijs. In zijn kielzog reizen 21 deelne mers uit.heel Europa mee die idee ën hebben voor het opzetten van een bedrijf. Zondag is de reis begonnen, van avond eindigt de 2700 kilometer lange rit in Parijs. StartupBus Euro pe heet het initiatief van Arne Hul stein en Amsterdammer Timan Re bel, dat geïnspireerd is op een Amerikaans model. „De deelnemers krijgen een mi nuut om hun idee te pitchen, daar na mag iedereen zich aansluiten bij een plan. We hebben nu vijf teams, die op de plekken waar we stoppen praten met lokale onder nemers. Zij werken als sparring partners, stellen de juiste vragen op het juiste moment Dat houdt iedereen wakker", legt Hulstein uit Vanavond worden de ingediende businessmodellen gepresenteerd aan een jury van ervaren onderne mers. Rondom de plannen vooreen nieuw theater in Middelburg wordt vaak de vraag gesteld: is dat wel nodig, zo'n grote zaal met ruim zevenhon derd stoelen? Nou, afgelopen vrijdag zou die moeiteloos volgestroomd zijn voor de cabaretvoorstelling van Theo Maassen. De zaal in de huidige schouwburg met nog geen zeshon derd zetels was nu al uitverkocht en veel belangstellenden grepen naast de felbegeerde kaartjes. Des te opval lender waren de twee lege plekken op rij vijf. Toen enkele medewerkers van het Middelburgse kantoor die de show hadden bijgewoond zich daar over verbaasden, begon een collega te blozen. Vanachter haar bureau klonk het bedremmeld: „Oh nee, was dat afgelopen vrijdag al?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17