cultuur 113 Sunny vindt hier zijn plaats Met een warm gevoel voor de wereld MUSICAL Theaterspektakel Daddy Cool gebaseerd op hits van Boney M agenda Popaanzee-bands zamelen geld in Kunstcollectie wordt geveild ultuur (dichtbij dinsdag 6 december 2011 Sunny, Ma Baker, Rivers of Babyion. Het theaterspekta kel Daddy Cool is geba seerd op de welbekende hits van popgroep Boney M en hun geestelijk vader Frank Farian. De musical is morgen en donder dag te zien in de Stadsschouwburg Middelburg. Regisseur Eddy Habbema is de be denker van het verhaal van Sunny: een Surinaamse jongen die in de jaren zeventig naar Nederland komt en hier zijn plek probeert te vinden. Habbema wil met Sunny's verhaal illustreren hoe lastig, maar tegelijkertijd hoe succesvol integra tie kan zijn. „Surinamers waren de eerste groep die in ons land moest integreren. Zij voelen zich hier het langst thuis. Door het verhaal van uit deze groep te vertellen, laat je zien dat iedereen vroeg of laat zijn of haar plek kan vinden." De musical is volgens Habbema weliswaar amusement, maar zeker niet oppervlakkig. „Mijn overtui ging is: het gaat altijd ergens over. Emotionele, menselijke diepgang hoort er voor mij heel erg bij, maar dan wel in balans met een hoog entertainmentgehalte. Daar is Daddy Cool een schoolvoor beeld van. Ik hoop dan ook dat het publiek vrolijk de zaal uit loopt, maar wel met een klein beetje meer bagage." De hoofdrollen worden vertolkt door musicalster Kim-Llan van der Meij en nieuwkomer Ruben Heerenveen. „Het verhaal van Sun ny is eigenlijk mijn verhaal", zegt Heerenveen. „Ik ben ook op jonge leeftijd naar Nederland gekomen met mijn moeder. Mijn vader leeft gelukkig nog wel, maar ik zie hem helaas niet zo vaak. Dus het is heel erg 'close to home'. Het is een voordeel om te kunnen putten uit wat je zelf hebt meegemaakt. Tege lijkertijd is het best zwaar." Voor Ruben Heerenveen is dit zijn eerste hoofdrol in een Nederland se musical. Net ars Sunny draait zijn leven om muziek en dans. In Oostenrijk is hij al jaren een grote musicalster, met hoofdrollen in on der meer Fame, Joseph en Jesus Christ Superstar. In 2008 bracht heimwee hem terug naar Neder land. „Net zoals Sunny ben ik heel gedreven. Als ik een doel voor ogen heb, ga ik ervoor." Een belangrijk onderdeel van de voorstelling is de streetdance. Kim-Lian van der Meij: „Deze ma nier van dansen - urban, hiphop en streetdance - is nog niet eerder gedaan in het theater. Het is enorm opzwepend. Mensen kun nen niet stil zitten tijdens de voor stelling." Voor Van der Meij, die ook al in Fame en Footloose haar dansvaar- digheid toonde, is Daddy Cool een bijzondere uitdaging. „Dit is een heel andere manier van dansen voor mij. Ik ga niet pretenderen dat ik het allemaal kan, maar ik heb veel nieuwe dingen geleerd." Naast Van der Meij en Heerenveen bestaat de cast uit jetty Mathurin, Anne-Mieke Ruyten en Joanne Te- lesford, aangevuld met een groot aantal professionele streetdancers zonder theaterachtergrond. „Het is inderdaad geen standaardmusical- cast, maar dat is juist de charme er van", aldus Van der Meij. Het decor is een staaltje modern vernuft. „We gebruiken een virtu eel decor, met led-verlichting en gelaagde projecties", zegt Habbe ma. „Hierdoor kun je in een frac tie van een seconde van locatie ver anderen." Daddy Cool, morgen en donderdag in Stadsschouwburg Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. Kim-Lian van der Meij in Daddy Cool. foto Joris van Bennekom door Jan van Damme Elke dinsdag is ze van de par tij, op pagina twee van de PZC. Als columniste be hoort Marleen Blommaert nu al een jaar of zeven tot het vaste meu bilair van de krant. Hoogste tijd, moet ze gedacht hebben, om de tij delijkheid van het dagblad te ont stijgen. Dus selecteerde ze 57 co lumns in een bundel, die sinds af gelopen weekeinde in de winkel ligt: Mam, ik heb hele erge krimp! Voor de titel dankt ze haar jongste dochter, die de slaap niet kon vat ten (pag. 7): „Ik heb hele erge krimp in mijn benen papa!" Marleen Blommaert (1962) stu deerde taal- en literatuurweten schap. In 2004 keerde ze met man en twee jonge dochters terug naar haar geboortestreek rond Hulst. Ze heeft een organisatie-adviesbureau en is ambtelijk secretaris van de Rekenkamer Zeeland. De columns zijn thematisch ge rangschikt: kinderen, huisdieren, vakanties, vervoer (en andere er gernissen), mannen en bijzondere dagen als Allerzielen, Sinterklaas en kerst. En een apart hoofdstuk 'Over lijnen in de tijd', dat vooral over ouders en voorouders gaat. Marleen Blommaert is neergestre ken in de polders bij het Groot Ei land ten noorwesten van Hulst. Het platteland inspireert (pag. 92): „Langzaam trekt de kou de laatste warmte uit de klei. De slierten mist slingeren zich rond de poten van de koeien. De akkers asemen nog wat herfstlucht uit op weg naar de stilte van de winter. De kreken, sloten, zelfs de Schelde om hult zich in zachte tules." Vrijwel alle columns hebben iets tijdloos. Dat maakt ze geschikt voor bundeling in een boek. De zwemles van de kinderen, vakan tie in een volgepropte auto naar Bretagne, eigenzinnige katten - de één tot anderhale pagina lange schetsen bieden veel herkenbaars. Vaak voorzien van een glimlach, en altijd met een warm gevoel voor gezin, streek en wereld. Marleen Blommaert: Mam, ik heb hele erge krimp! Columns uit de PZC - uitga ve Drvkkery|Schrijverspodium, 104 pag., 12,50 euro. Zie ook: www.pzc.nl/zeelandgeboekt Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Oostburg Lezing Peter Clijsen over monumentaal glas in gebouwen en andere kunsten. Ledeltheater, 19.30 uur Terneuzen Schrijver Peter Buwalda is te gast bij Stichting Prometheus. Hij verzorgt een le zing over zijn boek Bonita Avenue. Porgy en Bess, 20.00 uur PODIUM Terneuzen De Eetclub, theaterbewerking van de thriller van Saskia Noort. Scheldetheater, 20.00 uur MIDDELBURG - De drie Popaan zee-bands van dit seizoen - Zink- zand, Yellow en Gork A27 - treden zaterdag 24 december op de Markt in Middelburg op. Het doel is met de gratis concerten, van 14.00 tot 17.00 uur, zo veel mogelijk geld in te zamelen voor Serious Request, de actie van 3FM samen met het Nederlandse Rode Kruis. De bands proberen het opgehaal de bedrag nog dezelfde dag per soonlijk te overhandigen bij het Glazen Huis in Leiden. GOES - VenduHuis de Jager in Goes veilt vanaf vandaag een bij- zondere inboedel met een grote kunstcollectie. Onder de stukken bevindt zich een isografie van Jan Toorop en een ets van Rembrandt Scheepje vrouwe Fortuna, 1633). Daarnaast komen onder meer Zeeuwse streeksieraden, i6e-eeuw- se meubelen en ruim 200 topwij nen onder de hamer. De veiling is vandaag en morgen, van 19.00 tot 23.00 uur. Het veilinghuis bevindt zich aan de Van de Spiegelstraat. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow blogt over kunst en cultuur op Schouwen-Duiveland. Kijk op www.pzc.nl/cultuurdichtbij. ZEELAND GEBOEKT Jan van Damme belicht pas versche nen boeken uit of over Zeeland. Zie www.pzc.nl/zeelandgeboekt, STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13