mi sport 139 kampioenen Dressuurjeugd toont hoog niveau in Nieuwland IU1 Twee schaatstitels Joerec Cysouw Pearle houdt koploper op gelijkspel Belg schaakt het best in Pepernotentoernooi Zeeuwen domineren Brabantse veldrit Recordscore voor Noordhofs Surprice maandag 5 december 2011 Er kwamen 101 atleten aan de start van de wedstrijd over tien engelse mijl. Op de vijf mijl vertrokken er 24. door Sjaak Sinke ZIERiKZEE - Anjolie Engels en Tim Pleijte zijn zaterdag in de eerste editie van de Spomooo ten miles Zeeuws kampioen geworden. Ei genlijk had dit de tweede editie moeten zijn, maar door de sneeuwval van vorig jaar moest de ze nieuwe loop even in de ijskast gezet worden. Vanaf de Grevelingestraat vertrok er na het startschot van wedstrijd leider Wim Schot een sterke groep van 125 atleten voor twee ronden van acht kilometer. Al snel vorm de zich een kopgroep van twintig man waarvan er regelmatig ie mand af viel omdat kanshebbers als Pleijte (Dynamica)Fouad Fer- toute (Spirit), Remy Vasseur (Dy namica), Gerbert van den Biggel- aar (AV1983) en Erwin Harmes (Dynamica) het tempo flink onder hielden. Enkele meters achter de kopgroep wist Anjolie Engels zich prima te handhaven. Na 6 kilometer kwam Van den Big- gelaar in de problemen en was er bij Vasseur het beste vanaf. Langs de boorden van de Oosterschelde was flink het werken tegen de ste vige wind. Anjolie Engels kon zich lekker verschuilen achter de rug gen van Sebastiaan Heikoop en Niels Goudswaard. „Jammer dat ik de mannen niet op breedte kan uitzoeken", liet Engels na afloop la chend weten. Pleijte, Fertoute en Harmes bleven als enigen van de kopgroep over. In de slotkilometer plaatste Pleijte een pittige versnelling waarop Fer toute en Harmes geen antwoord hadden. De inwoner van Zoutelan- de won afgetekend in een tijd van 55 minuten en 19 seconden. Fer toute wist in de eindsprint Har mes op één seconde achterstand te zetten. „Ik heb geen last gehad van het NK cross van vorige week", liet een ontspannen Pleijte weten. Hij werd daarin achtste. Voor Fer toute was de wedstrijd een pittige training: „Bij mijn vereniging Spi rit heb ik niemand met wie ik kan trainen. Dus doe ik het maar in de wedstrijden". Harmes was tevre den met zijn derde plaats: „Het ging een stuk beter dan op het NK-cross.'. Van den Biggelaar bleef Vasseur ruimschoots voor en hoopt na flink wat blessureleed op een goed triatlonseizoen 2012. Anjolie Engels was met haar tijd van net boven het uur meer dan te vreden. Echtgenoot Anton Engels meende te weten waarom Anjolie zo goed presteert: „Ze kan overdag trainen en weet precies wat ze moet doen om op haar conditie op peil te houden." Die kennis brengt ze ook over op haar trainingsgroep, met atleten van 14 tot 75 jaar. Zo maakte ze on der meer schema's voor Tim Pleij te: Marianne de Kok (Dynamica) was uiterst tevreden met de tweede plaats op vier minuten van Engels. Vorige week nóg moest ze de Zak- loop in Nisse door ziekte missen maar nu maakte ze vrijwel geheel alleen lopend een sterke indruk. Leonie Ton (Delta Sport) tekende voor de derde plaats. Bij de jeugd- mile waren Rens de Ridder (Dyna mica) en Annemarie de Waard (Delta Sport) de snelsten in hun categorie. De nieuwe Sport20oo ten miles is eigenlijk een vervolg op de Salva- torhoeveloop in Ouwerkerk en de Stelleloop. In de omgeving van het Grevelingeplein kan deze wed strijd met een 150 deelnemers uit groeien tot een leuk evenement maar dan zal de finishplaats, nu in een smal zijweggetje waar nauwe lijks publiek kon staan, wat meer cachet moet krijgen. VL1SSINGEN Het Belgische schaaktalent Ian Van- delacluze heeft met overmacht de dertigste editie van het Pepernoten toernooi gewonnen. Tweede in de A/B-groep werd Terneuzenaar Vin cent Sleuyter en derde Dennis van Driel. In de C-groep was er weder om Belgisch succes. Benno Demey van Rapid Aalter werd kampioen, voor de Landau-spelers Bas de Feij- ter en Danilo Bolleman. De D-groep was voor Rupert Hoop van het Belgische De Drie Torens MIDDELBURG De veldrit in Oud-Gastel, deel uit makend van de West Brabantse Veldrit Competitie, werd gedomi neerd door Zeeuwse renners. In de categorie mannen 44+ werd Jan Minnaard uit Wemeldinge derde. Bij de vrouwen won Birgit Lavrijs- sen uit Kapelle voor de achtste keer dit seizoen, nadat zij alle ande re rensters had gedubbeld. Bij de mannen tot 44 jaar eiste Ra- bo-renner Marco Minnaard, de zoon van Jan, de overwinning op. MIDDELBURG Bij een nationale hengstenkeuring van new-forestpony's is de goedge keurde dekhensgt Noordhofs Sur price verrichtingskampioen gewor den. De jonge hengst kreeg een gemid deld aantal van 8,36 punten voor zijn gangen, dressuur, springen, ter- reinproef en karakter. Dat was een recordscore. Noordhofs Surprice is gefokt door de familie Minderhoud uit Koude- kerke. BREDA - Joerec Cysouw was zater dag op de ijsbaan van in Breda de grote man tijdens het Zeeuws kam pioenschap marathon. De wed strijd. werd verreden tijdens de re gionale marathoncompetitie. Zo re den tussen de vele marathon schaatsers uit de regio Zuid de Zeeuwse deelnemers een wed strijd in een wedstrijd. Bij de masters werd de strijd be slecht in het voordeel van Flip Sa- lomé uit Breskens, die in de sprint van het peloton juist Adriaan Pro voost uit Domburg voorbleef Leo Janse uit Yerseke completeerde het podium met de derde plaats. In de mannencategorie werden er twee wedstrijden verreden. Eén over 40 ronden (C2-klasse) en één over 60 ronden (Ci-klasse). Sommige rijders deden aan allebei de wedstrijden mee en reden dus honderd ronden. In de Ci-klasse ging de winst naar Anthony Janse uit Yerseke, met Joerec Cysouw op de tweede plaats. In de C2-klasse eiste Joerec Cijsouw de winst op. In het klassement over honderd ronden was Joerec Cijsouw over tuigend de sterkste. In de vrouwencategorieën was de Zeeuwse tegenstand niet erg groot. Annemarie Pasveer uit Ar- nemuiden liet zien goed bezig te zijn op de marathon, nu ze het lan gebaanschaatsen definitief vaarwel heeft gezegd. Ze greep als enige deelnemer vanzelfsprekend de ti tel. Ook bij de jeugd is er aanstorm end talent aanwezig. Bij de pupil len meisjes won Iris Slabbekoorn uit Driewegen overtuigend de ma rathon, terwijl zij op de, voor de jeugd bijbehorende 500 meten we derom een persoonlijk record reed: 50.4 seconden. door Joop van den Oudenhoven HOEVEN - In de eerste divisie drie banden vielen het afgelopen week einde een paar verrassende uitsla gen te noteren. Zo speelde Pearle Opticiens uit Sas van Gent knap gelijk tegen koploper FDV Jacoby/Schuler Cues en verloor Ga rage Verbrugge in Bakel onver wacht van Melis Handelsonderne- meing. Lands Welvaren/ Visjes ver loor na een lange reis van Jan Broek Amusement. FDV Jacoby/Schuler Cues - Pear le Opticiens 4-4: Het zag er voor de pauze niet naar uit dat er in Hoeven wat te halen viel voor de Sasse ploeg. Eddie van Goethem en Dion Bergmans verloren kans loos. Na de pauze ontspon zich echter een boeiende strijd tussen de kopmannen van beide ploegen. Leslie Menheer versloeg Davy van Havere en het jeugdduel tussen Steven van Acker en Jens van Dam werd een prooi voor laatstgenoem de, waardoor de 4-0-achterstand weggewerkt werd: 4-4. Melis Handelsonderneming - Garage Verbrugge Hyundai 5-3: Het was balen voor de bezoekers dat Peter Heerkens in de nabeurt van de partij tegen Rudi Tolleneer de stand gelijktrok. Dat betekende geen gelijkspel, maar verlies voor Verbrugge. Voordien hadden Ber ry Dallinga en Patrick Vasseur ver loren. Bart Ceulemans won welis waar, maar het was opgeteld bij de remise van Tolleneer niet genoeg voor een punt. Jan Broek Amusement - Lands Welvaren/Visjes 5-3: De Beve- landse biljarters moesten helemaal naar Daarlerveen op de grens van Overijssel en Duitsland en dat was te merken aan de prestaties. Inval ler Piet Koek uit Goes was zes uur onderweg, had nog geen tijd voor een kop koffie en scoorde welge teld tien caramboles. Omgerekend 1 punt op 54 km, heen en terug reis opgeteld. Alleen Francis For- ton wist te winnen. Kees Wittens speelde gelijk en ook Ronny Daniels verloor. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres- suuramazone Chantal Nijpjes deed zaterdag in manege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met Resonanz goede zaken. Met de overwinning in Z2 verstevigde de combinatie uit Middelburg haar leidende positie om de Klute Dressuur Trofee van de ruiterclub Walcheren. Chantal Nijpjes reed de Rohdia- mant-zoon met 66,76 procent naar een overtuigende zege. De combi natie bleef Corne Gideonse uit Serooskerke met de Zeoliet-zoon Mistral ruim vier procent voor. In Zi behaalde Chantals tweeling zus Jessica met Zanta Zinzy met 63,52 procent de eerste plaats. Deb- bi Offermans uit Amemuiden eis te met de Painted Black-zoon Avec Espoir met zestig procent de twee de stek op. In Ml reed Debbie Offermans de Indoctro-zoon Winsor met 66,33 procent naar de zege. De combina tie kwam daarmee op de tweede plaats in het voorlopig klassement. Roos de Pagter uit Grijpskerke ein digde met de expressief bewegen de Cabochon-dochter Ubouche Pe- pe met 65 procent als tweede. „Ik rij Winsor nog niet zo lang en we hebben een goede klik. Hij heeft drie goede basisgangen en leert snel", vertelde Debbie Offermans. De zege in Ml werd een prooi voor Arianne Francke met de ruin Winston. De 64,66 procent was goed voor een winstpunt, wat de combinatie weer een stap dichter bij de felbegeerde promotie naar Z brengt. „Winston liep erg fijn. Hij kan de proeven goed aan en toont nog steeds progressie. Nog twee winstpunten en dan stap ik over naar Z", vertelde Arianne Francke. Chirstianne Weyer reed in Li de mooi in balans gaande Absolutely Fabulaous met 64 procent naar een nipte zege. De amazone uit 's-Heer Arendskerke bleef met de Gribaldi-dochter de Vlissingse Ma- dia Schaik met Veersedam's Bo drietiende procent voor. In de selectiewedstrijd voor de KNHS CHIO Rotterdam Cup toon de de jeugd klaar te zijn voor het grote werk. Bij de junioren maakte Dana van Lierop met Dj Tiësto de hooggespannen verwachtingen waar. De amazone uit Geldrop, re gerend Europe's kampioen bij de pony's 2011, reed de apart bewe gende Rohdiamant-zoon met 72,61 procent naar een overtuigende ze ge. Ze scoorde ruim vijf procent meer dan Aimée Weise uit Wasse naar met de Montecristo-zoon Sportlive. De Zeeuwse Jeanine Nieuwenhuis behaalde met de Cy- rain-zoon Hexagons Kyrain met 66,08 procent een verdienstelijk derde plaats. Met de Rubi- quil-dochter TDN's Valencia ein digde Nieuwenhuis met 65,54 pro cent op dé vierde stek. Bij de Young Riders toonde Angela Krooswijk zich overtuigend de bes te. De amazone uit Prinsenbeek werd met een fraai gereden proef met de Rohdiamant-zoon BMC Roman Natura met 71,01 procent eerste. Met de mooi bergopwaarts lopende Fidermark-zoon eiste de Brabantse met 70,66 procent ook de tweede plaats op. Stephanie Kooyman legde met de ruin Presi dents Wiston met 70,22 procent beslag op de derde plaats. De Rot terdamse onderstreepte met de Oo Seven zoon hiermee het hoge ni veau. De in Nieuwland aanwezige coach Tineke Bartels was tevreden. „We beschikken op dit moment bij de jeugd over een sterke lichting. Het is verheugend te zien dat een aan tal van de junioren die de overstap naar de Young Riders hebben ge maakt zich moeiteloos het hoge ni veau aankunnen." Jeanine Nieuwenhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57