gouden greep Verrassend verlies korfballers TOP 37 Progressie Delta Sport onbeloond FM Sranang moet even een stap terugdoen maandag 5 december 2011 KORFBAL Fortis pakt volle buit bij Albatros de rug gezien). gen elkaar: we spelen eigenlijk al leen maar tegen De Wit. Als we hem uitschakelen, winnen we met groot verschil. En dat lukte. Hij heeft er nog maar drie gemaakt na rust." Tjoba liep soepel uit naar 22-14 (met zeven treffers in elf minuten) en hield die grote marge in de laat ste twintig minuten eenvoudig vast. De coach gunde Daan Westmaas door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van TOP leden zaterdag een verrassen de nederlaag in de eerste klasse. De titelkandidaat uit Arnemuiden ging onderuit bij RWA. De averij bleef beperkt dankzij de overwin ning van Fortis op de andere titel- pretendent Albatros. RWA-TOP 16-13: „Stand-in Mi chael Hendrikse deed het prima", zocht coach Erik Maljers geen ex cuus in het gemis van Corné Beze- mer. Toch liet dat vak zich opjagen door het Rhoonse kwartet, waar door de Arnemuidenaars op de te nen liepen. Spannend (14-13) bleef het tot negentig tellen voor het laatste fluitsignaal. Daarna sloeg RWA definitief toe. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs en Leon van Belzen 3, Anita de Ridder, Michael Hendrikse en Remco Bezemer 1 Albatros-Fortis 18-21: Louter posi tieve woorden van coach Leonard Debbaut: „De contouren van het nieuwe Fortis worden zichtbaar." De Souburgers lieten een onrusti ge eerste helft volgen door een flit send en doelpuntrijk tweede deel. Strak in de organisatie toonde de jonge ploeg technische progressie en liet Albatros met lege handen achter. Scores Fortis: Nieis Bebelaar 6, Remco Crucq 5, Rens van den Driest 4, Patrick Koppejan en Joyce Schoonaard 2, Jessi ca de Boer en Demi Mondeel 1. Maassluis-Swift 12-11: De strijd om de bovenste plek leverde een kwaliteitsarme partij korfbal op. Winnaar Maassluis was de minst slechte. Althans het scoorde er een tje meer. „Een dure les", doelde coach Dennis Plantinga op het niet benutten van de rebound. „Een stukje spanning en onerva renheid", noemde Plantinga het. Scores Swift: Vera Kuiper 3, Matthijs Pouwer, Kristian Huisman en Ivo de Hond 2, Mathijs Pagé en Naomi Zuid- wegl. Ondo-Valto 16-18: Ondo kwam maar moeilijk onder de druk van Valto vandaan. De ploeg uit De Lier profiteerde voortdurend van hun lengteoverwicht. Ondo's bes te fase ging gepaard met een min dere van Valto, waardoor het na 10-14 toch nog 15-15 werd. Twee lange aanvallen later hadden de be zoekers echter alweer orde op za ken gesteld. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Joris Hoogwerf 3, Robbie Mesu 2, Annelie Wisse, Jeroen Mesu, Lianne Lorier en Annemieke Toerse 1. Good Luck-Stormvogels 13-9: Na een gezapige eerste helft leverde de eerste aanval na rust nog wel een gat van drie punten op, daar na had Stormvogels het scorend vermogen verbruikt. Waar Good Luck bleef scoren, wist Stormvo gels zich geen raad met de speel ruimte. Daarmee riep de ploeg het onheil over zich af Scores Stormvogels: Elmar Gabriëlse 3, Arjen Schoe 2, Kristian Gabriëlse, Lin da de Witte, Loura Kleinepier en Arja Groenleer 1. All-Ready-TOGO 14-20: In slaap gewiegd door de comfortabele (3-11) voorsprong bij rust, sloop de laksheid in de Goese verdediging. Gebruikmakend van die noncha lance kwam All-Ready terug tot op 10-14. Daarna gaf Togo weer gas en sloeg de beslissende slag. De vrouwen lieten zich daarbij gel den. Scores Togo: Mijke Tahapary 6, Mar scha van Rooijen, Niek Meerman en Marten Postema 3, JanKees Goossens en Anouk Hazelaar 2, Marcel Viergever 1. VIOS-Blauw Wit 18-19: „Er was veel voor verbetering vatbaar", zei coach Adri van Bavel na de wed strijd. Alsof Blauw Wit niet net de vierde overwinning op rij geboekt had. Allicht waren de gedachte bij de vijftien tegentreffers van de VIOS-dames of bij de dreigend slinkende (7-12) marge vanaf rust. Blauw Wit consolideert de koppo sitie. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Danny Hoogstrate en Ivo Flipse 3, Mar co de Jonge 2, Martijn Sandee, Anne- marie van de Velde, Elles Kloet, Ilse Kloet en Romy Abbink 1 foto Izaak Verkeste kort voor tijd nog een publiekswis- sel. De jeugdspeler had immers een verpletterende indruk achter gelaten, bij hem en het publiek. „Ach, ik heb m'n best gedaan", was Westmaas' serieuze commen taar. Van hem hoefden al die loftui tingen niet. Scores Tjoba: Dennis Broerse 10, Daan Westmaas en Dirk-Jan Westmaas 5, Ro bin Harinck 3, Manon Braam 2, Maaike Plas en Esmee Walraven 1. HEEZE - De zaalvoetballers van FM Sranang moesten dit weekend in de strijd om de eerste plaats in de eerste divisie een stap terugdoen. De Goese formatie leed vrijdaga vond in de topper tegen Verest Sport een 11-7-nederlaag. De rust stand was 5-2. Veel deed Sranang niet voor Verest Sport onder, maar de koploper profiteerde optimaal van het feit dat de bezoekers een aantal keren in een ondertalsitua- tie stonden. Na de rust drong Sra nang ook heftig aan, maar telkens als de aansluitingstreffer in het ver schiet lag sloeg Verest Sport uit een counter toe. „In principe is er nog niets aan de hand", verwoord de coach Ramon Dahoe na afloop zijn teleurstelling. „We zijn vorig jaar gepromoveerd. Als we dit jaar weer kampioen worden doen we het prima, maar dat is ook zo als we een periode winnen." Voor FM Sranang scoorden Ali Eryürük (3x), Ugur Kahveci (2x), Ibi El-Ua- richi en Rosanno Acton. door Michiel Bouwman en Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - SOS Kwieksport, titel kandidaat in de regioklasse, was toch wel opgelucht dat het met 28-31 won van de handballers van De Graaf/Delta Sport. Zo makke lijk ging het namelijk niet in Zie- rikzee, waar de twee ploegen ge lijkwaardig waren maar waar indi viduele kwaliteit de doorslag gaf Delta Sport kon zich goed meten met de nummer twee van de com petitie, al had de ploeg verdedi gend moeite om de sterke aanval lers van SOS Kwieksport in bedw- wang te houden. Pas na een tacti sche ingreep van trainer Rob de Vos - een man opofferen aan de beste aanvaller van de tegenpartij - ging het beter lopen. Na een 14-16-ruststand knokte Delta Sport zich terug en kon het mee tot 20-20. „Toen lieten we na om grote kansen te verzilveren", ver zuchtte De Vos na afloop. „Ze had den een goeie keeper. Die stond steeds op de plek waar je hoort te gooien. Dus moet je gooien waar dat eigenlijk niet hoort." Delta Sport ontving de compli menten van de tegenstander voor het vertoonde spel. De Vos: „De trainer zei dat we een leuke ploeg hadden die verzorgd speelt, dat we een aanwinst voor deze klasse wa ren. Leuk, maar ik had liever de punten gehad." Ondanks dat er meer inzat, was dit geen nederlaag om van te wan hopen. SOS Kwieksport behoort tot de betere ploegen en is in die zin geen team waartegen punten gepakt moeten worden. „Maar we hebben wel punten gemorst tegen ploegen die ik minder hoog aansla dan Kwieksport", zei De Vos, die ziet dat zijn team progressie boekt. „De dingen waar we op trainen ko men er langzaam in." Scores Delta Sport: Kenneth Mellaart 10, Guido de Graaf 8, Jordy Loo 5, Jim my Niemans 3, Tijs de Vos 2. Vrouwen. Olympus-Groene Ster 217-11: Drie thuisduels zes punten, wilden de vrouwen van Olympus. Zowel HMC 2, Groene Ster als Dongen 2 zouden er in Vlissingen aan moeten geloven. Dat was ten minste het strijdplan twee weken terug. Met nog een horde te gaan ligt de equipe van Ron de Waal ste vig op ramkoers om de wens in vervulling te laten gaan. Want na HMC 2 werd ook gisteren Groene Ster 2 eenvoudig gevloerd. „Dit geeft toch wel een geweldig ge voel", moest De Waal na afloop be kennen. Junioren Ylva Engels en Tessa de Waal namen alle restjes twijfel weg door succesvol te debuteren. Engels wist het zelfs te belonen met een fraaie treffer en maakte het feestje van De Waal compleet. „Dit is de serie dat we er moeten staan, en dat doen ze ook. Daar ben ik enorm trots op." Scores: Ayla Engels 7, Martje Huijben 6, llona Wielemaker 3 en Ylva Engels. Jimmy Niemans neemt het doel van SOS Kwieksport onder vuur. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55