Basisplek Daan Westmaas 361 sport DZK laat het in de slotfase afweten Hockeysters Walcheren winnen inhaalduel RRA slaat weer toe grijpen de macht Zege BC Vlissingen 2 Wattel en De Wild maandag 5 december 2011 ■HsnaaMnMBi iimir hhiim—nrmnair door Ko Mechielsen vlissingen - Het was een slecht weekeinde voor de waterpolo- teams van DZK. Het eerste man- nenteam verloor na een spannen de wedstrijd van Hellasglana met 5-4. DZK 2 verloor met 7-4 bij Ar- go en het derde leed de eerste ne derlaag. De DZK vrouwen blijven het erg goed doen en wonnen met 3-13 van Nuenen. DZK-Hellasglana 4-5: DZK kende een moeizame start en keek al snel tegen een 0-2-achterstand aan. Toch kwamen de Vlissingers lang zaam beter in de wedstrijd. Voor het eind van de eerste periode maakte de ploeg nog gelijk. Het werd een spannende wedstrijd met twee ploegen die voor de winst speelden en waar scheids rechter Bark zijn handen meer dan vol aan had. Hellasglana nam uit een man-meersituatie weer een 2-3-voorsprong waarna de wedstrijd bijna ontspoorde omdat de scheidsrechter het lastig had om het kort te houden. Het spel werd zelfs even stil gelegd. DZK speelde een erg goede derde perio de waarin het een 4-3-voorsprong pakte. Tot twee minuten voor tijd had den de Vlissingers nog een voor sprong maar het ging mis omdat er te veel ruimte werd weggege ven. Hellasglana pakte zodoende vlissingen - In de hockeycompeti- tie kwam alleen het vrouwenteam van Walcheren in actie. Dat team won het inhaalduel in de derde klasse met 3-0 van Zevenbergen. Met name in de eerste helft was de wedstrijd rommelig en van een matig niveau. Toch slaagde Wal cheren er in om in de 21e minuut de leiding te nemen via Brechtje de Schipper. Na een peptalk van coach Rinske de Visser toonde Walcheren in de tweede helft meer initiatief en had toen een overwicht. Dat resulteer de in de 59e minuut in 2-0. Uit de rebound van een strafcorner nam terneuzen - Benjamin Gerrits pla veide de weg voor zijn ploeggeno ten, Nithin Klapwijk maakte het karwei simpel af Evenals vorig jaar sloeg het A-team van Road Running Axel (RRA) zaterdag hard toe tijdens de 21e uitgave van de Dow Aflossingsmarathon in Terneuzen. Anton Wattel voelde zich dan ook weer eventjes een topcoach. De Axelse voorzitter van RRA slaagt er de laatste jaren steeds in om een sterke ploeg samen te stellen voor deze populaire loop. „Het doel is om ieder jaar sterker te wor den. We hebben nu voor de twee de keer op rij gewonnen. En dat smaakt uiteraard naar meer." De eindzege stond al vrij vroeg vast. Toen slotloper Nithin Klap wijk amper aan zijn ronde van 5200 meter was begonnen, verliet de coach het toernooiveld om de voorbereidingen voor de viering te treffen. „Na de eerste loper stond het voor mij al vast dat het niet meer mis kon gaan." Dit jaar kreeg Wattel te kampen met tegensla gen. Snelle lopers als Niek den Ex- ter en Marcel Mangnus haakten ge blesseerd af) waardoor hij op het al lerlaatste moment op zoek moest naar vervanging. Benny Thuy uit Sint-lansteen nam één van openge vallen plaatsen in. Naast Benjamin Gerrits, Nithin Klapwijk en Benny Thuy bestond RRA uit Peter de Vet, Frank Boerebach, Niek Wie- land en Edwin de la Ruelle. Die laatste nam twee rondjes van 5200 meter voor zijn rekening. door Roeland van Vliet de volle winst iets wat eigenlijk on nodig was. Scores DZK: Sjoerd Leijnse 2 en Mar- tijn Mechielsen en Jeroen Piek beiden 1 maal. Argo 2-DZK 2 7-4: Ziektes en Sin terklaas zorgden ervoor dat DZK 2 slechts drie basisspelers van de se lectie ter beschikking had en dus werd er een beroep op de jeugd ge daan. Die deed het goed maar kon niet voorkomen dat Argo halver wege de wedstrijd al een 4-0-voor- sprong had genomen. In de derde periode werd er knap terug geko men naar 5-3 en leek er nog wat mogelijk maar toen Argo begin laatste periode de 6-3 maakte, was de wedstrijd gespeeld. DZK 2 kwam tekort en verloor met 7-4. Scores DZK 2: Ad van 't Westende 2 en Lennard Breel en Kevin van Haaren beiden 1 maal. Vrouwen. Nuenen-DZK 3-13: De DZK-vrouwen speelden een erg goede wedstrijd en namen in de eerste periode snel een 0-3-voor- sprong. Nuenen kon eind eerste periode nog wel scoren maar de tweede periode was weer voor DZK dat snel uitliep naar 1-6. DZK was duidelijk de betere ploeg, speelde goed waterpolo en gaf wei nig weg. Via 3-9 was er een dik ver diende 3-13 winst. Scores DZK: Rowena Witkamp 5, Ma- randa van IJK en Joyce Piek 3 en Sietse Deelen 1 maal. Eva Zelders die treffer voor haar re kening. Vijf minuten later bepaal de Frederique van Amersfoort met een zeer fraaie treffer uit een vrij wel onmogelijke hoek de eind stand op 3-0. Walcheren moet tijdens de winter stop overigens wel naarstig op zoek naar speelsters. Vier vaste krachten haken af voor de tweede helft van de competitie begint. Merel de Kam en Iris Koole wegens gezinsuitbreiding, Brechtje de Schipper moet op sta ge in het buitenland en Pamela Okutuate heeft andere beslomme ringen. goes - Na drie nederlagen op rij moest er wat gebeuren, meende Tjoba-trainer Bram van Geffen. „Niet dat er paniek in de tent was, maar je wilt toch mee blijven doen." En dus zette hij in het ene vak Daan Westmaas op de plek van Patrick de Bruine en in het an dere vak maakte hij de gewenste rolverdeling nog eens duidelijk. Beide ingrepen pakten voortreffe lijk uit in het thuisduel met Kin derdijk. De koploper uit Alblasser- dam werd zaterdagavond met 27-19 verslagen. Daan Westmaas, de zeventienjari ge broer van Niels en Dirk-Jan, korfbalde tot vorige week nog in de Ai. Van Geffen haalde de boom lange jongeling over - er was wel flink wat overredingskracht voor nodig - om in het eerste team te komen spelen. Hij was de reboun- der die de Dordtse coach zocht voor in het vak van Dirk-Jan. De Bruine, die op het veld en in de eerste drie zaalduels basiskracht was, kon niet leveren wat er van hem verwacht werd. Van Geffen: „Dirk-Jan is in dat vak de produc tieve man, maar hij heeft vaak meerdere schoten nodig om tot scoren te komen. Hij heeft dus ie mand onder de paal nodig die de bal in de ploeg kan houden. Zijn broertje is daarvoor de geschikte speler. Vandaag hadden we geen éénschotsaanvallen meer in dat vak." Overigens bleek al heel snel dat de jongste Westmaas niet alleen kan rebounden. Hij is ook een makke lijk scorende speler. Hij gaf zijn eer ste basisplaats glans met liefst vijf doelpunten, waaronder de snelle 1-0. Ook zijn broer maakte er vijf „Het pakte nog mooier uit dan ik had gedacht", zei Van Geffen glun derend. „Het bleek dat ze elkaar ge woon kunnen afwisselen. Dan zorgt de één voor de goals, dan de andere. Hoe mooi kan het worden als straks ook Niels weer fit is?" In het andere vak liep het tegen Kinderdijk minstens zo goed. Den nis Broerse knikkerde er liefst tien binnen, waarbij zijn laatste - in de zoemer van de schotklok - de mooiste was. Dat hoge aantal had Daan Westmaas (rechts) combineerde makkelijk met zijn broer Dirk-Jan (op hij te danken aan zijn jonge aange vers Robin Harinck, Manon Braam en Maaike Plas. Die waren met de opdracht het veld inge stuurd alle ballen op Broerse te spelen. Broerse: „We hebben daar dé afgelopen week over gepraat. In de voorgaande wedstrijden had den we vier verschillende strijd plannen in ons vak en nu maar eentje. Er was altijd één aangeef onder de korf en één in de ruimte naast me. Ik had dus altijd twee opties en dat is wel zo prettig als puntspeler. De credits moeten dus ook naar mijn vakgenoten." Tjoba nam snel een 4-0-voor- sprong en had bij rust een gaatje van drie: 15-12. Bij Kinderdijk was de helft van de doelpunten van Bart de Wit gekomen, maar die oud-PKC'er kwam in de tweede helft niet meer in het stuk voor. Broerse: „In de rust zeiden we te- VLISSINGEN Het tweede mannenteam van BC Vlissingen won in de overgangs klasse met 69-74 van Pendragon 2. Tegen de hekkensluiter begonnen de Vlissingse basketballers fel. Via veel pressie en snelheid werd een ruime voorsprong gepakt. Na rust zakte BC Vlissingen wat weg. Scores: Anton Versteeg 20, Mike de Kra ker 19, Dylan Hofmann 8, Raylin Jimenez 7, Benjamin Risakotta 6, Rajan Dielband- hoesing 6, Angelo Roelands 4 en Stefan Karadzic 4. uit -< :fm ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. Meiveld - SCB 1-6, Sloga - Milano 3-4, Westkapelle 1 - Damen 12-6, En- giplast 1 - Hiwako 5-2, Domburg 1 - Taxi Cen trale 1 9-3, Murre-No Spang 6-6. Tweede klas se. Geen Idee-Westkapelle 2 13-3, Engiplast 2-Domburg 2 4-6, ECL-Garderen 1-11, VAW 1 - TA 5-3, Arnemuiden-KWPD 3-5, WZP-Akker- daas 4-5. Derde klasse. Schinkel-Logus 1-3, Geen Idee 2-Van Boxtel 5-3, Gouwe Gheyt-Ak- tiefiets 5-4, AFC-Domburg 3 6-13, De Looff- Toma 8-8, Buuzen - Zeeuwsche Stryders 3-3. Vierde klasse. Taxi Centrale 2-Eagles 10-2, Meijer-Draadkrabbers 1Ó-7, MBE-Don 22-2, MCD - VAW 2 1-10. 's-gravenpolder - Na een veelbe wogen ronde gaan Danny Wattel en Jos de Wild aan de leiding in het Zeeuws damkampioenschap. Wattel versloeg Evert Wiskerke en De Wild won verrassend van Daaf Kasse, die na drie ronden nog mee aan de leiding ging. Het duel tussen de clubgenoten Danny Wattel en Evert Wiskerke was rijk aan incidenten en had veel weg van een demonstratiepar tij voor een arbiterscursus. Wisker ke gaf na een veelbelovende ope ning in het middenspel zomaar een schijf weg waarna Wattel de winstpunten opstreek. De partij tussen Jos de Wild en Daaf Kasse had een normaler ver loop. Kasse stond goed, maar ging in de tijdnoodfase een aantal keren in de fout. De Wild reageerde adequaat en boekte nog voor de eerste tijdscon- trole zijn derde zege van het toer nooi. jaap Veerhoek hield aansluiting met de koplopers door een goede zege op Jan van Beeck. johnny de Leeuw raakte juist een punt verder achterop na een gelijkspel tegen Ko Louwerse. In het middenspel liep de titelhouder in een damcom- binatie en mocht daarna van geluk spreken dat Louwerse hem nog liet glippen. In de promotieklasse gaat na vier ronden een trio aan de leiding. Ja cob Provoost, die in een klassieke partij PZDB-wedstrijdleider Cor Boot versloeg, voegde zich bij Hans van Akkeren en René Duse- bout, die beiden remiseerden. Nico de Winter verstevigde zijn koppositie in de eerste klasse door een overwinning op Jaap Ver- straate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54