naar winst sport 133 Jong Ambon maakt geen fout Zeelandia Middelburg geeft voorsprong weg Axel gaat met de drie punten aan de haal bij Ria W Aardenburg onderuit Mick Vujovic stopt bij Zeeland Sport Oostkapelle knokt zich naar een punt De andere Zeeuwse zondag-tweedeklasser, Aardenburg, leed gistermiddag een nederlaag bij Madese Boys. Het werd 4-2 voor de thuisclub. Eric Dieleman en Dwight van Hulle maakten de Zeeuwse treffers. maandag 5 december 2011 BaWWBMJIMMWI'l'lf 'II llll door Merlijn van Dierendonck oost-souburg - RCS boekte giste ren een belangrijke, maar moeiza me zege in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld rekende de thuisploeg in de blessu retijd met titelkandidaat Unitas af: l-O. De overwinning betekende voor de Souburgse ploeg alweer de der de achtereenvolgende competitie zege. Toch leek het er lang op dat RCS genoegen moest nemen met een gelijkspel. „Ik heb altijd ge zegd dat dit de ploeg is die mee gaat draaien om het kampioen schap. Ik zat wel op een o-o te ho pen", beaamde coach Dennis de Nooijer. Maar niets bleek minder waar toen matchwinnaar Morad Bobouh als een duveltje uit een doosje de 1-0 maakte en daarmee de zege voor RCS binnensleepte. RCS moest in de beginfase van de eerste helft het initiatief laten aan Unitas. De druk kwam van de Go- rinchemse ploeg en RCS kwam een paar keer goed weg. De thuis ploeg kwam geleidelijk beter in de wedstrijd en verscheen zelf ook voor de goal van Unitas. Na twin tig minuten kregen zowel Besar Xhoxhaj als Marik Waterman de kans om de score te openen, maar Unitas-keeper Nicky de Jong keer de deze inzetten. Vlak voor rust ontsnapte de thuisploeg opnieuw aan een achterstand. Unitas-spits Christiaan Perrier zag zijn schot ge keerd worden door Rick Wieg- mans. Na rust kreeg Besar Xhoxhaj een mogelijkheid om de thuisploeg op voorsprong te zetten, maar vanaf tien meter schoot hij hoog over. In het halfuur daarna volgden kansen voor beide ploegen, maar de scherpte in passing en afwerking ontbraken. De Nooijer: „We had den de kansen wel, maar maakten ze niet af." Naarmate de wedstrijd vorderde, daalde ook het niveau. Pas vlak voor tijd leefde het spel weer op toen beide ploegen alles op alles zetten om nog voor de winst te gaan. In de laatste vijf mi nuten was het billenknijpen voor de Souburgers, maar dankzij een prima defensief blok en een uitste kende doelman bleef de thuis ploeg overeind. De Nooijer: „Een compliment naar de verdediging en de keeper dat we de nul heb ben gehouden." RCS zag in de laatste minuut nog kans om uit te breken. Vanaf de rechterflank werd de bal voorgezet in het strafschopgebied waar Mo rad Bobouh stond te wachten. De rappe spits zag zijn kans schoon, controleerde de bal en prikte hem daarna in het doel: t-o. „In de laatste minuut hebben we toch loon naar werken gekregen", aldus een opgeluchte Bobouh. „Twee ploegen die aan elkaar ge waagd waren, twee ploegen die willen voetballen. Ze hebben een heel sterk team en we hebben echt alles op alles moeten zetten", ver volgde de man van de wedstrijd. „We waren in de laatste minuten helemaal kapot. Dat je toch nog die goal kan maken, dat is gewoon een bonus." Hoewel een remise beter had ge past bij het beeld van de wed strijd, was De Nooijer zeer tevre den met het resultaat. Unitas stond tenslotte op de tweede plaats. „Ik denk dat een gelijkspel wel op zijn plaats was geweest. Al leen wij waren heel gevaarlijk in de counter", constateerde de oefen- meester van RCS." RCS - Unitas 1-0 (0-0). 90(+2). Morad Bobouh 1-0. Gele kaart: Len Eversdijk (RCS), Jamy Goemaat, Joost Vreuger (Unitas). Scheidsrechter: J.P.M. Loont- jens(Breda). Aantal toeschouwers: 70. oostkapelle - In de eerste wedstrijd van de terugron de hebben de vrouwen van Oostkapelle met 2-2-gelijk- gespeeld tegen Oerterp. De ploeg van trainer André de Graaf kwam zelfs met 0-2 achter, maar zijn elftal trok de stand toch nog gelijk. Oostkapelle speelde een dramatische eerste helft en ging rusten met een 0-1-achterstand. Na wat wisselin gen ging het in de tweede helft wel wat beter, maar toch kwam Oerterp uit het Friese Ureterp op 0-2. Beide doelpunten waren schoten van afstand. De verdedig sters van Oostkapelle gaven te veel ruimte weg en daar profiteerde Oerterp van. Na die domper werden de mouwen opgestroopt en werd het 1-2 door Marieke Kwast na een goede combinatie met Annelien van Hecke. In de laatste tien minuten had Oostkapelle een veldoverwicht en bekroonde Nicky Riemens haar inval beurt met de gelijkmaker. Zij trok naar binnen, omspeel de een tegenstandster en rondde doeltreffend af. Oost kapelle ging nog op zoek naar de drie punten, maar het bleef bij 2-2. foto Ruben Oreel M—■BBRW MIDDELBURG Bij Zeeland Sport heeft trainer Mick Vujovic aangegeven dat hij het aan het eind van dit seizoen voor gezien houdt bij de Vlissin- gers. Vorig jaar promoveerde hij met zijn ploeg. Ronald Zuijdwegt wordt met ingang van volgend sei zoen trainer van Yerseke. De oud-speler van onder meer Kloetin- ge is momenteel nog verbonden als trainer aan Hoedekenskerke. WESTDORPE De derby tussen Ria W en Axel in de derde klasse werd ruim tien mi nuten voor het einde ontsierd door een massale knokpartij. Invaller Ali Eryürük kreeg rood. Met een man minder zetten de Westdorpen- aren aan voor een slotoffensief om de o-i achterstand weg te poetsen. Dat lukte niet Axel won meer dan verdiend en mag zich halverwege de competi tie al herfstkampïoen noemen. Ria Westdorpe-Axel 0-1 (0-0). 61. Mei vin Rijckaert 0-1. Scheidsrechter: H. Ver- schaeve (Aardenburg). Gele kaart: Maik de Wolf, Siem Gans (Axel). Rode kaart: Ali Eryürük (Ria Westdorpe). Aantal toe schouwers: 400. middelburg - De beide koplopers in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal, Jong Ambon en Honte- nisse, gaven in de twaalfde speel ronde niets op elkaar toe. Beiden wonnen hun uitduel met twee tref fers verschil, de Middelburgers bij IJzendijke (1-3) en Hontenisse bij hekkensluiter Corn Boys (2-4). In de vierde klasse B lukte het Wal cheren niet een 2-o-voorsprong vast te houden. De wedstrijd tegen ODIO eindigde in 2-2. IJzendijke-Jong Ambon 1-3: Voet ballend waren de bezoekers ster ker, maar een hard werkend IJzen dijke bood goed partij. Jong Am- bon kwam voor rust op voor sprong via een door Zico Tomasoa benutte strafschop: 0-1. Na rust stopte doelman Weshley Nijsse een inzet van Koen Quaak vanaf elfmeter. Kort hierna werd hij ech ter toch gepasseerd door Mike van de Velde: 1-1. In de slotfase ging de bal opnieuw op de stip, volgens al les wat de thuisploeg een warm hart toedroeg ten onrechte. Zico Tomasoa had hieraan geen bood schap en schoot weer raak: 1-2. In de slotminuut bepaalde Jaïr To masoa de eindstand op 1-3. Zeeland Sport-Steen 4-3: On danks een overwicht voor de be zoekers in het eerste kwartier, opende Wesley van Elfrink in de ze fase de score namens de Vlissin- gers: 1-0. Serge Merckx maakte met een fraaie volley gelijk (1-1), maar op slag van rust bracht Jordy Vermeulen de thuisploeg weer op voorsprong: 2-1. In de tweede helft was Zeeland Sport heer en mees ter en met technisch goed voetbal werd de voorsprong via Samuel Sanderse en Arnoud Stok verder uitgebouwd naar 4-1. In de slotmi nuten scoorden Robin Mariman en Stijn Dobbelaar nog tegen na mens Steen waardoor er een 4-3-eindstand op het bord kwam. Patrijzen-Biervliet 4-0 (1-0). Roy Haer- kens 1-0, Edwin Capello 2-0, Raymond Rovers 3-0 en 4-0. Clinge-Oostburg 0-2 (0-1Arjen Vers luis 0-1, Kenneth Verreck 0-2. Corn Boys-Hontenisse 2-4 (1-1). Ste ven de Meijer 1-0, Tom Rijk 1-1, Gert-Jan van den Dries 1-2, Thomas de Waal 1 -3, Stijn Eggermont 2-3, Pim van Jole 2-4. 4B. Walcheren-ODIO 2-2: De Vlis- singers waren voor rust de betere ploeg en ondanks dat het soms al lemaal wat te gehaast ging stond het halverwege 2-0 door treffers van Sven Zuidgeest en Daryl Hol lander. Kort na de thee werd het 2-1 uit een vrije trap en even later stond Walcheren nog maar met tien spelers binnen de lijnen na rood voor Shady Ragab. De bezoe kers profiteerden en kwamen hal verwege de tweede helft langszij: 2-2. Meer dan een gemiste moge lijkheid voor Steve Schalkwijk le verde het vervolg niet meer op. Luctor'88-Vivoo 5-1 (3-0). Rutger van Rossum 1-0 en 2-0, Joren Krekelberg 3-0, Roy van Leeuwen 4-1Rutger van Rossum 5-1 middelburg - Hoewel Zeelandia Middelburg een 3-1-voorsprong halverwege de tweede helft tegen FC Bergen (3-3) uit handen gaf, blijven de Middelburgers de rang lijst om de tweede periodetitel in de derde klasse A aanvoeren. Ook HW'24 kwam bij Victoria'03 niet verder dan een gelijkspel (2-2). Victoria'03-HW24 2-2: Na een doelpuntloze eerste helft was het kort na rust de thuisploeg die de score opende: 1-0. Even later lever de een overtreding op Thomas Leeghwater de Brabantse doelman een rode kaart op en de bezoekers een strafschop. Michal Szczawins- ki maakte geen fout en schoot de gelijkmaker binnen: 1-1. Victo- ria'03 toonde veerkracht door met tien tegen elf opnieuw op voor sprong te komen (2-1), maar de be zoekers kwamen langszij, ditmaal door Evert van de Berg: 2-2. FC Bergen-Zeelandia Middel burg 3-3: In een gelijkopgaande eerste helft was het Alberto Conde Morgado die, ietwat gelukkig, de 0-1 op het bord bracht. Tim Cor nel maakte gelijk (1-1), maar op slag van rust bracht Lunven Ver meer de bezoekers opnieuw op voorsprong: 1-2. Nadat Vermeer met zijn tweede treffer in de 65e minuut voor 1-3 had gezorgd, le ken de drie punten bij de Middel burgers in de knip te zitten. De thuisploeg toonde echter karakter en zocht met opportunistisch spel het doel van de tegenstander op. Joey Consenheim bracht al snel de spanning terug door 2-3 aan te te kenen. Kort hierna bracht Sylves ter Zwaan de thuisploeg langszij: 3-3. Zeelandia Middelburg was nog enkele keren gevaarlijk via uitval len, maar toonde zich hierbij wei nig trefzeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51