3 Bobouh schiet RCS in extra tijd Goes wil herbstmeister worden 321 sport Zegereeks VC Vlissingen doorbroken RCS blijft het goed doen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van Dennis de Nooijer verslaat Unitas in blessuretijd. maandag 5 december 2011 door Bob Maes MIDDELBURG - Na een serie van acht wedstrijden zonder neder laag, moest VC Vlissingen gisteren de overwinning weer eens aan de tegenstander laten. Bij het Eindho- vense Brabantia werd met 3-1 ver loren. Ook Terneuzen reisde af naar Eindhoven, eveneens zonder succes. Van de amateurs van PSV werd met 4-0 verloren. Brabantia - VC Vlissingen 3-1: Sinds 11 september was Vlissingen ongeslagen; een serie die ervoor zorgde dat de Walchenaren waren opgestoómd naar de tweede plaats. Aan de zegereeks kwam gis teren een eind. De ploeg van trai ner Karl Vergouwen keek in het Brabantse land al vroeg tegen een achterstand aan. Het was Rens Wildschut die de 1-0 voor PSV in de touwen joeg. Kort na de pauze leek Carsley Mathilda de wedstrijd op slot te gooien, zeker nadat Vlis- singer Tim van Hasselt een rode kaart kreeg wegens natrappen. Vijf minuten na Van Hasselts uitslui ting schoot aanvoerder Björn Lan- geveld vanaf de penaltystip echter de aansluitingstreffer binnen. Vlis singen bleek vervolgens niet meer in staat nog gelijk te maken. Ster ker nog: Mathilda besliste tien mi nuten voor tijd de wedstrijd met zijn tweede goal. Trainer Vergou wen vond het wel 'logisch' dat uit gerekend tegen Brabantia de onge slagen serie doorbroken werd. „Het is een goede ploeg, een van de betere in deze klasse." Toch toonde hij zich niet ontevreden met het spel van zijn ploeg. „Na de rode kaart voor Van Hasselt hebben we de mouwen opge stroopt en nog een paar uitsteken de kansen gehad. Sinan Coban schoot nog op de lat en Langeveld had nog een penalty kunnen krij gen. Als we nóg iets agressiever hadden gespeeld, had er meer inge zeten." Ondanks de nederlaag blij ven de Walchenaren wel mee draaien in de top. Brabantia - VC Vlissingen 3-1 (1-0). 9. Rens Wildschut 1 -0, 48. Carsley Ma thilda 2-0, 65. Björn Langeveld 2-1, 80. Carsley Mathilda 3-1. Scheidsrechter: Horst (Leende). Gele kaarten: Randy de Dreu, Björn Langenveld (beiden Vlissin gen) Rode kaart: Tim van Hasselt. Aan tal tToeschouwers: 100. PSV - Terneuzen 4-0: Ook Ter- neuzen kon met een misselijk ge voel terug de bus in en niet alleen omdat PSV met 4-0 .veel te sterk was voor de Zeeuws-Vlamingen. Trainer Diederik Hiensch werd na melijk ook nog door scheidsrech ter Schippers na een uur naar de tribune verwezen wegens aanmer kingen op de leiding. De thuis ploeg, voor Terneuzen een directe concurrent, kwam na amper vijf minuten al op voorsprong. Mike Hovestad schoot de eerste goal ach ter doelman Dennis Wondergem. Lucas Brouwer maakte vlak na de rust het tweede doelpunt voor de Eindhovenaren, vlak voordat Ter- neuzenaar Bert den Hamer zijn ei gen doelman verschalkte. Mike Ho vestad scoorde ook nog zijn twee de goal van de wedstrijd. PSV - Terneuzen 4-0 (1-0). 6. Mike Ho vestad 1-0, 47. Lucas Brouwer 2-0, 55. Bert den Hamer (eigen doelpunt) 3-0, 80. Mike Hovestad 4-0. Scheidsrechter: Schippers (Made). Gele kaart: Erik Sie gers (PSV). Rode Kaart: Diederik Hiensch (trainer Terneuzen). Aantal toe schouwers: 100. ZONDAG TWEEDE KLASSE RCS won voor de derde keer op rij in de competitie door Roeland van Vliet goes - Zondag-eersteklasser Goes kan als koploper de winterstop ingaan, zo rekende trainer Gérard de Nooijer gistermiddag voor, kort na de 5-0-overwinning op Longa. Maar dan moet er in de laatste competitiewedstrijd van 2011 wel gewonnen worden van koploper EFC. „We hebben nu één punt achterstand, We kunnen dat om zetten in een voorsprong van twee punten..." De coach was goed geluimd. Hij zag alles weer door een roze bril. Logisch ook. Na een mindere pe riode (1-0-nederlagen tegen PSV en VC Vlissingen en een magere 1-0-zege op Jeka) voetbalde Goes eindelijk weer eens goed. „We had den de afgelopen weken echt wel kansen, maar scoorden moeilijk. Vandaag waren we juist heel effec tief. In de eerste helft hebben we er vier van de vijf omgezet in een doelpunt." Longa, dat tot gisteren maar één punt achter de Goese promovendus stond, hielp de thuisploeg wel in het zadel. De Brabantse verdediger Piet Adams werkte namelijk in de twaalfde mi nuut heel schlemielig een bal ach ter zijn eigen doelman: 1-0. Ter wijl geen van de Goes-spelers in zijn buurt stond en hij dus alle tijd had om een mislukte voorzet van Yves Nyemb te verwerken, tik te hij 'm met buitenkant rechts binnen. Daarna trok de thuisploeg de gashendel flink open en werd Lon ga tamelijk zoek gespeeld. Soms bleef een goede eindpass uit, waar door er niet nog meer scoringsmo- gelijkheden kwamen. Voor de 2-0 was de snelle Kyle Doesburg ver antwoordelijk, die heerlijk de diep te in werd gestuurd door Gert-Jan Tierie. Ray Kroon en Yves Nyemb verdubbelden de marge nog voor rust. „We zetten constant Yves Nyemb omspeelt één van de verdedigers van Longa en is op weg naar de 4-0. foto Izaak Verkeste druk en waren snel in de omscha keling", zei De Nooijer. „Maar in de rust was ik toch nog even kri tisch: tegen Longa in deze vorm hadden we nog wel iets vaker mo gen scoren." Voor de coach viel de tweede helft daarom ook tegen. Alleen Does burg scoorde nog, nadat hij alert was bij een slordige terugspeelbal van de tegenstander. Aanvoerder Gert-Jan van Leiden zat daar niet zo mee. Hij keek voor al naar wat goed was voor de ploeg. „Dit is heel goed voor het vertrouwen", zei hij. „Twee weken terug hadden we natuurlijk wel drie punten gepakt tegen Jeka, maar was het nog niet echt over tuigend. Nu was dat het wel." Komende zondag staat het duel EFC-Goes op het programma. De Bevelandse equipe ziet zich al Herbstmeister worden. „Dat zou mooi zijn, hè, als promovendus", zei Van Leiden lachend. Goes-Longa 5-0 (4-0). 12. Piet Adams 1-0 (eigen doelpunt), 25. Kyle Does burg 2-0, 39. Ray Kroon 3-0, 40. Yves Nyemb 4-0, 69. Kyie Doesburg 5-0. Scheidsrechter: M.K. Rampersad (Rot terdam). Gele kaart: Jesper Poortvliet (Goes). Aantal toeschouwers: 150. Salim Ben Salem (links) snelt langs zijn tegenstander. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50