3 Nuis stapt met bijna perfecte 281 sport valse start op WK Davis Cup Spanje van handbalsters WERELDBEKER SCHAATSEN De Nederlandse mannen doen het goed in Heerenveen. De Fries Kjeld Nuis verrast met brons op de 500 mete, DeChinese een overwinning op de 1000 meter. Y"won'de Duit5e Wolfwerd tweede- Trilogie voor Skiester Vonn Opnieuw zege veldrijder Pauwels Shorttracksters grijpen naast medaille Van Crunsven wint met Salinero Eerste marathonzege Frank Vreugdenhil TT t ri i "v t taurine van Riessen pakte zaterdag maandag 5 december 2011 LAKE LOUISE Lindsey Vonn heeft gisteren haar trilogie in Lake Louise voltooid. De Amerikaanse skiester zegevierde in de Canadese wintersportplaats ook in de super-G. Ze bleef haar Oostenrijkse concur rente Anna Fenninger en landgeno te Julia Mancuso voor. De voorbije dagen was Lindsey Vonn in Lake Louise al de beste op de twee afda lingen voor de wereldbeker. Vonn gaat ruim aan de leiding in het wereldbekerklassement. De Duitse Rebensburg staat tweede. IGORRE De Belgische veldrijder Kevin Pauwels heeft in het Spaanse Igor- re de vierde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De ren ner had op de finish 45 seconden voorsprong op zijn landgenoot Sven Nys. De Belg Tom Meeusen werd derde, voor de Belgische Ra- bocoureur Bart Aernouts. Pauwels won eerder dit seizoen al de wereldbekerwedstrijd in Tabor. Met zijn zege in Spanje verstevigde hij zijn leidende positie in de tus senstand. NAGOYA De Nederlandse shorttracksters hebben bij de WB-wedstrijden in Nagoya naast een medaille gegre pen op de aflossing. Het kwartet was in de finale kansloos na een val van Jorien ter Mors en eindigde als vierde. De winst ging naar Ita lië. Nederland deed wel goede za ken in het wereldbekerklassement Daarin staat de ploeg zevende. De top acht na zes wereldbekerwed strijden heeft startrecht op de WK, half maart in Shanghai. Individueel bleef de ploeg van Jeroen Otter in Japan verstoken van a-finales. SALZBURG Anky van Grunsven was met haar toppaard Salinero goed op dreef in Salzburg. Vrijdag won ze de Grand Prix, gisteren de kür op muziek. In beide wedstrijden eindigde de Duitse Anja Plönzke met Le Mont d'Or op de tweede plaats. Met Sali nero won Van Grunsven goud op de Spelen van 2004 en 2008. Over een derde olympisch optreden hield de amazone zich op de vlak te. „Salinero is volgend jaar 18 en zoals hij nu aanvoelt is hij topfït. Ik zie het allemaal wel." ASSEN Schaatser Frank Vreugdenhil (27) heeft in Assen de achtste wedstrijd van de KPN Marathon-competitie gewonnen. Hij was de snelste van een kopgroep van acht man. Joost Juffermans werd tweede, voor Ralf Zwitser. Het was Vreugdenhils eer ste marathonzege. Middelburger Er- win Mesu was bij nagenoeg elke ontsnapping betrokken, maar mis te de beslissende. Hij finishte in het peloton en werd 16e. Een divi sie lager eindigde Erwins broer Niels als 12e. Antwan Tolhoek uit Yerseke kwam ten val en gaf op. door Jaap van Brummelen DEN HAAG - Mistroostig zat het plukje Oranjefans er bij, in het al even mistroostig decor dat de ko lossale handbalarena van Barueri (Brazilië) vormde. Nederland liet zich in het openingsduel van het WK tegen Spanje gewillig naar de slachtbank leiden: 27-34. Een geweldige afknapper na al het optimisme dat de ploeg in de aan loop naar het WK uitstraalde. Het geloof in eigen kunnen was groot. Dit Oranje had na het EK in Noor wegen, waar het achtste werd, stap pen gemaakt, was de algehele over tuiging. Vooral in verdedigend opzicht zou de ploeg gegroeid zijn. Daar bleek tegen Spanje hoegenaamd niets van. Spanje mocht doen wat het wilde. Nederland kwam steeds een stap te laat. Het meest schrij nend was het verschil waarop bei de ploegen met tijdstraffen omgin gen. In de fasen dat Spanje een speelster minder in het veld had, scoorde het liefst drie keer en dwong een strafworp af, terwijl Oranje met een speelster minder aanvallend tot helemaal niets in staat bleek. Bij rust was er op papier bij een 15-18-stand nog alles mogelijk, maar aanvallend zakte Oranje steeds verder weg en mentaal bleek het ook niet in staat zich te rug te knokken in de wedstrijd. Het verlies hoeft niet funest te zijn. Van de zes ploegen in de pou le plaatsen zich vier voor het ver volg. Vannacht stuitte Oranje op de zwakste tegenstander uit de poule, Australië. Morgen wacht Ka- zachstan. SEVILLA - De Spaanse tennissers hebben in Sevilla voor de vijfde maal de Davis Cup veroverd. Rafael Nadal bezorgde zijn land met de winst op de Argentijn Juan Martin del Potro een beslissende 3-1-voorsprong. Nadal won zijn partij in vier sets: 1-6 6-4 6-1 7-6 (o). De nummer twee van de wereld was tegen de boomlange Del Potro begonnen met een break, maar leverde daar na zes games op rij in. Een kleine peptalk van teamcaptain Alberto Costa miste zijn uitwerking daar na niet. In een oogwenk verander de de uitgeputte Nadal in de krij ger die faam verwierf met zijn niets ontziende spel en ijzersterke conditie. De grimas, de pompende vuist en het flitsende loopwerk keerden terug. Ook hervond hij de controle over zijn groundstrokes, hard en vol effect vlak langs de lijn geslagen. Nadal was ineens op weg zijn land de Davis Cup te bezor gen, voor de vijfde maal in de his torie. Hij won de tweede en derde set. In het vierde bedrijf was een tie break nodig waarin Nadal opper machtig was: 7-0. Waar Nadal zich liet feliciteren door zijn uitzinnige teamgenoten, vocht zijn opponent tegen de tra nen. De 23-jarige Argentijn bena derde de vorm waarmee hij in 2009 de US Open op zijn naam schreef, maar stuitte op een speler die zichzelf simpelweg niet toe stond te verliezen. Vrijdag had Nadal in het openings duel )uan Monaco geklopt, David Ferrer won in een spannende vijf setter van Del Potro. In het dubbel spel bezorgden David Nalbandian en Eduardo Schwank Argentinië een dag later het eerste punt. Zij versloegen Feliciano Lopez en Fer nando Verdasco. Kljeld Nuis wordt gefeliciteerd door zijn coach Jac Orie na zijn zege op de 1000 meter. foto jerrie Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46