om een meisje te versieren drinken en leuke jongens kijken zeeland 13 Dieven mishandelen bewoner bij diefstal Delta Safe per ongeluk failliet verklaard KERSTMARKT VEERE in 't centrum Vlissinger in Goes opgepakt voor geweld Auto rijdt van dijk af op Tholen Stem op één van de genomineerde docenten! 200 Van de 440 discotheken die Neder land vijftien jaar geleden teldezijn er inmiddels bijna 200 gesloten. Tonny Hollen- berg, manager van onder meer discotheek El Toro in Goes. maandag 5 december 2011 Discotheek El Toro in Goes kreeg dit jaar een hele nieuwe inrichting. foto Izaak Verkeste De twee meiden staan kou te kleu men op straat. „We twijfelen of we naar Club Devo of naar El Toro gaan", vertellen ze. Yasmin heeft de keus eigenlijk al gemaakt. „Ik vind het nu leuker bij El Toro. Er is meer sfeer en na de verbouwing is het heel mooi geworden." En het is er supergezellig, weten ze. De meiden giechelen. „Lekker dan sen, drankjes drinken en leuke jon gens kijken." El Toro, dat dit jaar het veertigjarig jubileum viert, is de oudste disco theek van Zeeland. Maar de inrich- MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft afgelopen week per ongeluk het bedrijf Delta Safe Secu rity failliet verklaard. Dat meldde de rechtbank in een rectificatie op haar eigen website. Delta Safe is een beveiligingsbedrijf in Middelburg. Volgens de rechtbank is de oorzaak van de fout een verkeerde admini stratieve handeling. ting is splinternieuw: het Goese danstheater is in mei grondig ver bouwd. Ontelbare kleine lampjes aan het plafond van de discotheek wisse len voortdurend van kleur. De dansvloer wordt verlicht met voor namelijk roze en blauwe schijnwer pers. Zo nu en wordt een lading rook de ruimte in geblazen. Meis jes in glitterhemdjes swingen op het podium. Dl Funky Ro zorgt vanavond voor de beats. Een goede Dl is nodig voor een succesvolle avond in de disco theek, weet manager Tonny Hol- lenberg. „longeren zijn veeleisend. ]e moet meer doen dan alleen de deur van het slot halen. Ze kun nen hun geld op zo'n avond aan veel dingen uitgeven. Het is niet vanzelfsprekend dat ze hierheen komen. Ze willen goede DJ's en mooie dingen zien." Geld is ook de reden dat Yasmin en Anna niet élke week naar de disco gaan. Ook al zouden ze dat wel willen. „Op een avond ben je wel 50 tot 70 euro kwijt. Soms heb je dat gewoon niet." De meiden gaan daarom ook pas laat naar de stad. „Meestal pas na twee uur. We zijn eerst thuis geweest, beetje opmaken enzo." El Toro is een goede plek om eens lekker te dansen, vindt Roseyla Nieuwenhuizen uit 's-Gravenpol- der. „House, dance, hiphop, daar hou ik van. Het is altijd gezellig en ik vind het supermooi, nu het is opgeknapt." Toch snapt ze wel waarom jongeren minder vaak naar de disco gaan. „Het is duur. Dertig euro geef je zo uit. Daar moet ik een dag voor werken." COLUMNS Alle leuke, ontroerende en kritische columns uit de krant, kunt u terugle zen op www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 'S-HEERENHOEK - In een woning in 's-Heerenhoek is zaterdagavond een diefstal met geweld gepleegd. Om 18.15 uur werd aangebeld bij de woning aan de Werrilaan. Toen de bewoner de deur opende, dron gen enkele mensen zijn huis bin nen. De bewoner werd mishan deld en liep daardoor diverse kneu zingen op. Even later verlieten de daders weer het pand en namen a.s. weekend Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkererH www.kerstmarktveere.nl goederen mee waaronder een hond. De hond, een teefje, is een kruising tussen een herder en een rottweiler. De daders zijn vermoe delijk weggereden in twee voertui gen in de richting van de polder. Wie iets is opgevallen in de omge ving van de woning rond bovenge noemd tijdstip en wie weet waar de hond nu is, kan bellen met de politie op 0900-8844. GOES - In de Goese binnenstad is gisteren rond 04.15 uur een 19-jari- ge Vlissinger aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 25-jarige Goesenaar een vuistslag in het ge zicht te hebben gegeven. Op camerabeelden was te zien dat op de Grote Kade een mishande ling plaatsvond en de dader weg rende naar de Grote Markt. Enkele bikers van de politie zetten de ach tervolging in waarna de verdachte op de steigers van de Bierkade kon worden aangehouden. Tijdens de achtervolging was ge zien dat de Vlissinger iets weggooi de. Dit bleek later een pakje sigaret ten te zijn met daarin kleine hoe veelheid verdovende middelen. De 19-jarige man uit Vlissingen is in verzekering gesteld voor onder zoek. THOLEN - Op de Oud Vossemeerse- dijk is zaterdag rond 13.00 uur een 28-jarige automobilist uit de ge meente Bergen op Zoom van de dijk gereden. Daarbij werd een ver keersbord geraakt en liep de auto zware schade op. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto moest worden weggetakeld. MIDDELBURG - Honderden middel bare scholieren hebben het afgelo pen weekend al gestemd op één van de vijf genomineerde leraren in de PZC-verkiezing 'Beste leraar van Zeeland 2011'. Hans Altenburg (Reynaertcollege Hulst), Bas Coenen (CSW Middel burg), Rien Knook (Calvijn Colle ge Goes), Thomas Korporaal (Pon tes Pieter Zeeman Zierikzee) en Joël Mommers (Nehalennia Mid delburg) zijn de vijf populairste do centen van dit jaar. Ie kunt tot donderdag 15 decem ber 12.00 uur je stem uitbrengen via e-mail en sms. Stuur een e-mail naar leraar@pzc.nl of sms als volgt naar telefoonnummer 2121: PZCLERAAR2011 (spatie) naam docent (spatie) jouw postco de (spatie) jouw huisnummer. Dus bijvoorbeeld: PZCLE- RAAR2011 ALTENBURG 4430 AB 33. Let op: je kunt maar één keer per persoon stemmen. Op vrijdag 16 december wordt de PZC-wisselbokaal uitgereikt aan de leraar met de meeste stemmen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3