Rendieren naar de Noordpool en terug zeeland 115 Brandweer redt varkens Ouwerkerk Orkest Landmacht speelt voor goed doel Urologen informeren over operatierobot Schaatsen ruilen bij Kunst en Eer JUWELIER MINDERH0UD Nachtelijke taxi's mijden ritten op Noord-Beveland maandag 5 december 2011 SOMMELSDIJK BERGEN OP ZOOM huil i, j j..'.. mw—miiii'ii ii"" mi Johan Bal: „Sneeuw, ijs en dertig graden vorst deren me niet Daar heb je kleding voor. Onze grootste vijanden zijn de rendieren in Scandinavië. Daar gebeurt wel eens wat mee." Het fanfarekorps van de koninklij ke landmacht Bereden Wapens geeft op 3 februari een concert in recreatiecentrum De Staver in Som- melsdijk. De kaartverkoop voor de ze uitvoering is begonnen. Bereden Wapens is nog het enige full-time, professionele legerorkest ter wereld. Het neemt deel aan tap toes in binnen- en buitenland, waarbij soms op fietsen wordt ge musiceerd. Het fanfarekorps komt naar Goe- ree-Overflakkee om geld in te za melen voor Sjaloomzorg, een stich ting in Dirksland die mensen met een lichamelijke of geestelijke be perking steunt. Q www.sjaloomzorg.nl Het Lievensbergziekenhuis in Ber gen op Zoom voert sinds kort pro staatoperaties uit met een robot. Deze ingreep is daardoor veiliger en minder ingrijpend voor de pa tiënt Omdat deze operatiemetho de nog niet zo bekend is, geven uro logen van het ziekenhuis woens dagavond 14 december uitleg. Tijdens deze bijeenkomst leggen de urologen uit wat de voordelen zijn van de operatierobot, bijvoor beeld minder kans op impotentie en incontinentie. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.15 uur. Aanmelden kan via psb@lievensberg.nl of telefonisch: 0164-278 795. foto Izaak Verkeste ZIERIKZEE Hoewel de vorst nog niet in de grond zit, houdt de koninklijke har monie Kunst en Eer in Zierikzee deze week twee ruilbeurzen voor schaatsen. Die vinden plaats tijdens de norma le repetities van de harmonie op woensdag van 18.45 tot 20.00 uur en op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. De beurzen vinden plaats in gebouw De Harmonie op de hoek van de Kaersemakerstraat en de Calandweg in de wijk Malta. Iedereen, ook niet-leden van Kunst en Eer, is op deze avonden welkom om schaatsen te ruilen of te verko pen. Voor meer informatie kan worden gebeld naar 0111-413633. Bruënaar Johan Bal in zijn - nog ongeprepareerde - Volkswagen Touareg. i] Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 Ij WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl WISSENKERKE - Wie na midder nacht een taxi nodig heeft van of naar Noord-Beveland, heeft pech. De taxi-ondernemers blijven met hun auto's liever in en rond Goes voor lucratievere ritten. Met die klacht van WD-voorman Dirk Hage gaat wethouder Kees van der Weele op onderzoek uit. Niet zozeer om horecabezoekers met meer dan twee glazen wijn op te gerieven. „Ik denk vooral aan mensen die 's nachts naar de huisartsenpost of het ziekenhuis moeten." De problematiek bestaat al lang, weet hij, eerder ambtelijk overleg met ondernemers leverde niets op. Maar de gemeente waagt weer een poging, meldt hij. OUWERKERK - Bij een grote brand in zorgboerderij De Stelle in Ou werkerk heeft de brandweer giste ren twee varkens gered door ze in een naastgelegen weiland los te la ten. De dieren zaten in een kraal naast een brandende schuur. De brand brak gisteravond rond 19.30 uur uit. Eigenares Astrid van Kleef weet niet hoe de brand is ontstaan. De schuur met daarin gereedschap en een motorfiets brandde geheel uit. Daarbij is uit de dakplaten as best vrijgekomen. De brandweer had problemen met het vinden van bluswater. De waterwagen stond met pech langs de N59 bij de rotonde in Zierikzee. Mensen en dieren bleven onge deerd bij de uitslaande brand. De oude schuur van boerderij De Stelle brandde geheel uit. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39