Bruënaar raast in één week tijd 141 zeeland Alert! stelt vragen over haven Cheque voor stoomtrein Johan Bal (48) neemt deel aan de Arctic Challenge Tour 2012. Met bijrijder Henk Jacob de Vries legt hij deze zevenduizend kilometer lange rit afin zijn eigen Volkswagen Touareg. Cees van Liere voorzitter van natuurpark jHefUtwpu&zelen.iiC maandag 5 december 2011 brouwershaven - Raadslid Jos Be- ije van de fractie Alert! maakt zich zorgen over de privatisering van de jachthaven Brouwershaven. Hij vraagt aan B en W hoe het daar mee staat. Ruim drie jaar geleden besloot de gemeenteraad tot verkoop van de jachthavens van Scharendijke en Brouwershaven. Woensdag moet de raadscommis sie besluiten over de verkoop van de jachthaven Scharendijke. Uit de stukken heeft Beije opgemaakt dat deze verkoop in januari bij de no taris wordt bekrachtigd. „De privatisering van de jachtha ven in Brouwershaven daarente gen lijkt niet op gang te komen. De fractie van Alert! wil graag na der geïnformeerd worden omdat dit ons zorgen baart", schrijft Beije aan het gemeentebestuur. Hij wil van B en W weten of de er varingen in Scharendijke voor B en W aanleiding zijn de verkoop van Brouwershaven opnieuw ter discussie te stellen. Zoals bekend wacht B en W nog een rechtszaak van de Hiswa, die zich verzet tegen verkoop van de Scharendijkse haven aan de water sportvereniging. Verder vertelden B en W eerder te gen de gemeenteraad dat de ver koop van Scharendijke weinig op levert. Vorige week stelden zij dit oordeel bij; verkoop levert een half miljoen euro op. Alert! wil nu weten of B en W nog verder gaan met privatiseren en zo nee, waarom niet. Mocht het proces wél doorgaan, dan zou Beije graag vernemen in welke fase de onderhandelingen tussen het gemeentebestuur en een eventuele gegadigde zich be vinden. goes - De Stoomtrein Goes-Borse- le heeft een cheque van duizend euro gekregen van de provincie. Gedeputeerde Sjoerd Heijning overhandigde de cheque afgelopen weekeinde tijdens de Sinterklaas- ritten van de SGB. Het geld is ei genlijk afkomstig van touringcarbe- drijf AMZ, dat eerder de provincie duizend euro schonk tijdens de presentatie van 'Zeeland-Touring car', een rijdend uithangbord ter promotie van Zeeland. MEEST CELEZEN 1Zorg over verkoop jachthaven 2. Naar de Noordpool en terug 3. Italiaanse volbloed voor Sint (foto) TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl 3 keer per dag een Zeeuws journaal www.z2.nl ARCTIC CHALLENGE TOUR 2012 door Ton van den Nouweland Aan het motorvermo gen zal het niet lig gen. Want met zijn 500 pk is de auto van Johan Bal uit Bruinis- se de sterkste van het veld. Maar de 48-jarige Bruënaar doet voor het eerst mee aan de 7000 kilome ter lange Arctic Challenge Tour en daarom is 'uitrijden' het doel. „Verschrikkelijk en bizar", om- Arctic Challenge De deelnemers aan de Arctic Chal lenge zijn vanaf 15 januari live te volgen op de website www.arc- tic-challenge.n! Vrijwel zeker worden de auto's ook uitgerust met webcams. De Volkswagen Touareg van johan Bal heeft vierwielaandrijving. De zes liter, twaalf cylinder motor le vert 500 pk. Van dit type zijn slechts 500 exemplaren gebouwd. De toerrit van een week kost de Bruënaar ruim 10.000 euro. Het in schrijfgeld bedraag 3500 euro en de Volkswagen gaat 1500 liter benzine verbruiken. schrijft Bal hetgeen hem te wach ten staat. „Rijden en tanken - on ze auto loopt 1 op 5 - is het enige dat je doet. Er is niet eens tijd om te stoppen voor eten. Achterin, tus sen de reserve-onderdelen, ligt pro viand. Daar pakken we wat van als we honger hebben." Start en finish zijn in het Gelderse Lichtenvoorde op respectievelijk 15 en 22 januari. Meer weten de 55 teams eigenlijk niet. Bal: „Keer punt zal vermoedelijk Muoni in Finland zijn. Dat was bij eerdere edities ook zo. Bovendien zijn er verder niet zo veel hotels in de pro vincie Lapland. We krijgen coördi naten door. Als we een etappe heb ben gereden, bellen we met de back-office en krijgen we nieuwe coördinaten. Die kunnen zo maar 800 kilometer verderop liggen. Welke route je neemt, moet je zelf uitzoeken." Bal, eigenaar van een watersport bedrijf, onderneemt de tocht sa men met Henk Jacob de Vries. Een Fries met wie hij in Polen schepen heeft gebouwd. „Henk Ja cob is een goede vriend geworden. Je kan dit ook niet met iedereen doen. Je zit acht dagen samen in de auto en je rijdt om de beurt. Op de autoportieren komen de Zeeuwse en de Friese vlag en ons team heet Frieez." Sneeuw, ijs en dertig graden vorst, doen Bal niet zo veel. „Daar heb je kleding voor. Onze grootste vijand zijn de rendieren. Daar gebeurt wel eens wat mee." Waarom Bal meedoet, weet hij ei genlijk niet. „Auto's - modern en klassiek - zijn mijn hobby. Ik zag de Arctic Challenge op televisie en dat maakte me benieuwd. Ik belde Henk Jacob en die zei gelijk 'Is goed, ik ga mee'." Bij de Arctic Challenge gaat het om navigeren en behendig sturen, niet om snelheid. „Mijn auto krijgt winterhanden en een zoeklicht op het dak. Verder is het een normale productiewagen. Dat moet volgens het reglement", vertelt Bal. „We mogen ook niet te hard rijden. Ie dereen heeft een volgsysteem aan boord. Als je te hard gaat, krijg je strafpunten. Maar je moet natuur lijk wel op tijd finishen." Een televisieploeg van Veroni ca volgt de Challenge op de voet. Voor het programma, dat 27 januari wordt uitgezonden, doen onder anderen Lange Frans en Ellen ten Damme mee aan de mobiele uitputtingsslag. Heel misschien zorgt het team Frieez - startnummer 21 - nog voor een verrassing. lohan Bal: „Bij de training twee maanden ge leden in Oostenrijk waren wij de j enigen die over de Grossglockner zijn gekomen." De rallyproef op een ijsmeer in Lapland tijdens de Arctic Challenge Tour van vorig jaar. mmmmmmgsmmmmmmmmt® zierikzee - Oud-Bruënaar en ex-burgemeester van Putte, Sluis en Noord-Beveland, Cees van Lie re, is benoemd tot voorzitter van het Grenspark De Zoom-Kalm- thoutse Heide. Dat hebben het Nederlandse en het Vlaamse ministerie van Land bouw vrijdag bekendgemaakt. Het Grenspark is 6000 hectare groot en daarmee een van de grootste natuurgebieden van Europa. Het park is dit voorjaar aan Nederland se kant uitgebreid met de Volksab dij in Ossendrecht en de Noorder polder. De Kalmthoutse Heide kwam dit jaar in het nieuws met een grote bosbrand. Van Liere volgt Herman Suijkerbuijk op. Arctic Challenge Tour 15 -22 januari 2012 ±7000 km Exacte route bij deelnemers niet bekend. Lichtenvoorde Donja Odijk Een initiatief van Puzzel ouderwets gezellig mee en win het leuke familiespel Snaai Haai! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38